Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 maja 2023

Dzień Dziecka w Dąbrowie Górniczej

Drukuj

W Dąbrowie Górniczej Dzień Dziecka trwa aż cztery dni – od 1 do 4 czerwca! Na najmłodszych mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji: Miasteczko Kreatywne, piknik sportowo-rekreacyjny w Gołonogu, widowisko muzyczne, piknik rodzinny w Ząbkowicach i na Plantach Harcmistrza Piotrowskiego, Bieg Skrzata i wiele więcej!

Harmonogram wydarzeń:

1 czerwca

g. 15:00 – 18:00 Plac Wolności (przed PKZ)

Miasteczko Kreatywne PKZ
Warsztaty z tworzenia toreb, magicznych eliksirów, malowanie wielkoformatowe, pokazy szczudlarzy, projektowanie przypinek, dekorowanie doniczek i sadzenie roślinek, ścieżka sensoryczna, a także malowanie buziek, tworzenie zwierzaków z balonów i zabawa mydlanymi bańkami. W Miasteczku Kreatywnym PKZ będzie się działo! Wstęp wolny.

(W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do Pałacu Kultury Zagłębia.)

1 czerwca na placu Wolności ruszy koło widokowe (tzw. „diabelski młyn”)!
Uruchomienie koła planowane jest na 1 czerwca, więc ta niewątpliwa atrakcja będzie świetnym uzupełnieniem kreatywnego miasteczka, które Pałac Kultury Zagłębia z okazji Dnia Dziecka uruchomi w środę na placu.Atrakcja zostanie z nami przez co najmniej dwa tygodnie. Wstęp będzie płatny 20 zł od osoby, dzieci do 1 m wzrostu pod opieką dorosłych będą mogły z koła korzystać za darmo.

2 czerwca

g. 14:30 i 15:30 Park Hallera

Zostań ikoną – warsztaty z MBP
Jerzy Nowosielski – poznaj jednego z najciekawszych malarzy I poł. XX w. Warsztaty plastyczne inspirowane sztuką J. Nowosielskiego zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną adresowane są do dzieci w wieku 9-12 lat. Uczestnicy zajęć będą mieli do dyspozycji przygotowane wydruki z zarysem kompozycji, a ich zadaniem będzie stworzenie unikalnego autoportretu w technice kolażu. Wstęp wolny.

g. 16:00 – 20:00 Przedszkole miejskie nr 14

Sportowo-rekreacyjny piknik dla mieszkańców osiedla Gołonóg
W ramach pikniku odbędzie się szereg bezpłatnych zajęć i zawodów sportowych oraz zajęć z zakresu rękodzielnictwa i twórczości artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie m.in. zawody biegowe dla najmłodszych, zabawa taneczna prowadzona przez wodzireja, wspólne tworzenie ścieżki sensorycznej, zajęcia sportowe ogólnorozwojowe, warsztaty rekreacyjne i artystyczne. Wstęp wolny.

3 czerwca

g. 11:00 – 12:00, 13:00 – 14:00, 15:00 – 16:00 Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum

III Culturalny Festiwal Tańca
Podsumowanie sezonu tanecznego szkoły tańca La Cultura, która skupia w swoich szeregach dzieci od 4. roku życia aż po osoby dorosłe. Podczas Festiwalu zaprezentują się tancerze z kilkunastu miejscowości (Śląska oraz Małopolski). Wstęp: 15 zł.

g. 12:00 – 17:00 Planty im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego

Piknik Integracyjny Rodzinne Planty II
Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji projektu „Piknik integracyjny Rodzinne Planty II”. Wydarzenie odbędzie się na terenie Plant im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego, pomiędzy ulicami Poniatowskiego i Mikołaja Kopernika. Na pikniku na mieszkańców czekają liczne atrakcje m.in.: malowanie twarzy, gry sportowe, animacje, zabawy językowe, koło fortuny i wiele więcej!

g. 13:00 Strzemieszyce, ul. Sportowa 1

Letni Festyn „Piłkarska Dąbrowa” organizowany przez KS Unia Dąbrowa Górnicza
Przyjdź, poznaj i dołącz do drużyny KS Unia Dąbrowa Górnicza! Na festynie nie zabraknie grilla, atrakcji dla najmłodszych i dmuchańców! O godzinie 12:00 Akademia Unia zagra ligowy mecz, a festyn rozpocznie się o godz. 13:00. O godzinie 17:00 zapraszamy na mecz Unii Dąbrowa Górnicza. Będzie to 29. kolejka, a przeciwnikiem będzie KOS Victoria Częstochowa.

g. 16:00 – 19:00 Dom Kultury Ząbkowice

Piknik Rodzinny
W ramach pikniku zorganizowane będą rodzinne warsztaty plastyczne, plener artystyczny, animacje, zabawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy oraz występy uczestników poszczególnych zajęć Domu Kultury Ząbkowice. W trakcie pikniku odbędą się otwarte zajęcia plenerowe z jogi, pilatesu, tańca. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach sensoplastycznych i skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni. Wstęp wolny.

g. 17:00 Sala Teatralna PKZ

Dzień Dobry Pinky Mouse – widowisko muzyczne
Przed Wami jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, najpiękniejsza, najcudowniejsza, najmilsza i najbardziej niesamowita… Różowa Mysz! Dlaczego różowa? Bo różowy, jej zdaniem, jest najpiękniejszy. Możecie na nią mówić Pinky Mouse! Widowisko w wykonaniu aktorów Teatru CHOREA z Łodzi to solidna porcja nowych dźwięków, które swoją intensywność zawdzięczają rozbudowanym instrumentarium i elektronicznym brzmieniom. Dobrą zabawę w towarzystwie szalonych myszek, wzbogacają również wystrzałowe kostiumy, bajeczna scenografia oraz niespodziewane zwroty akcji. Atrakcje dodatkowe: malowanie buziek i robienie zdjęć na specjalnej ściance! Impreza biletowana.

4 czerwca

g. 10:00 Park Hallera

13. Bieg Skrzata
Bieg Skrzata adresowany jest do rodzin z dziećmi. Trasa wyścigu będzie liczyła od 200 do 600 m – w zależności od kategorii wiekowej dziecka. Zgłoszenia w Biurze Zawodów będą przyjmowane w dniu imprezy w Parku Hallera. W Biegu Skrzata mogą wziąć udział dzieci do 13. roku życia. Oprócz lekkoatletycznej rywalizacji czekać będzie także mnóstwo innych atrakcji m.in. gry i zabawy językowe, szaleństwo na dmuchańcach, stanowisko z pleceniem kolorowych warkoczyków, malowaniem buziek, wykonywaniem brokatowych tatuaży, prezentacja zawodników sekcji sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu. Wstęp wolny.

g. 10:30 Dom Kultury Ząbkowice

Złota Rybka – spektakl w ramach cyklu Niedzielne Poranki Teatralne
Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej – genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba, mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem. Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant.​ Impreza biletowana.

 

 

Czytaj więcej

Biznes

PRZETARG NA NAJEM PRZY UL. ŻEGLARSKIEJ

Rekreacja

Weekend w mieście

Komunikaty

Obwieszczenie

Strona główna

XVIII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków