Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
1 czerwca 2018

Dzień dziecka na sportowo

Drukuj

Moda na uprawianie sportu w plenerze na dobre opanowała Dąbrowę Górniczą. W biegach po pustyni czy, jak w kwietniowym XI Półmaratonie Dąbrowskim biorą udział tysiące osób. Teraz przyszedł czas na najmłodszych. Już w niedzielę 3 czerwca w parku Hallera od godz. 11:00 odbędzie Bieg Skrzata. To już kolejna edycja tych niezwykłych zawodów, w których co roku bierze udział grubo ponad 1000 dzieci. Do udziału zapraszają Dąbrowskie Wodociągi, które zapewniają Skrzatom wodę z kranu i wodne gadżety.

Darth Vader i Dąbrowskie Wodociągi kibicują Skrzatom
Bieg Skrzata to wyjątkowe nie tylko w skali regionu, ale całej Polski zawody. To co wyróżnia tą imprezę od innych to liczba uczestników i kategorii wiekowych: od maluchów aż po licealistów. W poprzednich latach do zabawy przyłączyli się również Darth Vader i szturmowcy z Gwiezdnych Wojen, a także wielu innych przebierańców. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się na starcie już 3 czerwca o godzinie 11:00.

Trasa wyścigów odbywających się w parku Hallera w Dąbrowie Górniczej liczy, w zależności od kategorii wiekowej, od 200 m do 1000 m. Udział w biegu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą w Biurze Zawodów w dniu imprezy od godz. 9:30 (w parku). Szczegóły dotyczące Biegu Skrzata znajdują się na stronie internetowej i Facebooku organizatora czyli Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Dla wszystkich spragnionych uczestników biegowej zabawy Dąbrowskie Wodociągi, partner imprezy, dostarczą wodę z kranu. Będzie ona dostępna poprzez specjalne dystrybutory, zaś na mecie dzieci otrzymają „kropelkę odblaskową” Dąbrowskich Wodociągów.

Więcej o Biegu Skrzata

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Wiadomości

Na dwa miesiące ciężarówki wracają na Strzemieszycką

Wiadomości

Poczuj magię Świąt w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Mikołajki w Dąbrowie Górniczej