Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
7 lutego 2024

Dopisz się do stałego obwodu głosowania

Drukuj

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Jeżeli chcemy wziąć w nich udział, warto upewnić się, czy jesteśmy ujęci w stałym obwodzie głosowania. W razie potrzeby można w łatwy sposób dopisać się do niego.

W przypadku meldunku na pobyt stały w danej miejscowości jesteśmy przypisani do konkretnego obwodu głosowania.

Co zrobić w sytuacji, gdy mieszkamy w Dąbrowie na stałe, ale nie mamy meldunku, a chcemy tu głosować? Należy złożyć wniosek i dołączyć dokumenty potwierdzające stały pobyt pod wskazanym adresem, np. umowę najmu/użyczenia lokalu, oświadczenie o stałym zamieszkaniu złożone przez właściciela lokalu lub sąsiadów. Fakt stałego zamieszkania i związanie z miastem można również wykazać przedkładając: pierwszą stronę zeznania podatkowego PIT, rachunki za media lub inne wystawione na nas ze wskazanym adresem. 

Wniosek można złożyć osobiście – w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej w Wydziale Spraw Obywatelskich, telefon 32 295 67 16. Druk wniosku do pobrania. Można również zrobić to przez internet na stronie www.gov.pl, jeśli mamy podpis osobisty lub kwalifikowany podpis elektroniczny. Decyzja zostanie wydana w ciągu 5 dni od dnia złożenia wniosku.

W aplikacji mObywatel stworzono zakładkę Wybory – Centralny Rejestr Wyborców. Usługa pozwala sprawdzić informacje dotyczące głosowania w nadchodzących wyborach. Znajdziemy tam miejsce i datę głosowania oraz swoje dane znajdujące się w Centralnym Rejestrze Wyborców. Dzięki usłudze możemy dowiedzieć się, czy mamy czynne prawo wyborcze i w jakim obwodzie głosowania możemy głosować.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Wówczas wybierać będziemy prezydenta miasta, radnych miejskich i wojewódzkich. Jeżeli konieczna będzie II tura w wyborach prezydenckich, głosowanie przeprowadzone zostanie 21 kwietnia.

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych