Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 maja 2024

Dni Dąbrowy Górniczej w parku Hallera

Drukuj

Dni Dąbrowy Górniczej po czterech latach wracają do parku Hallera! Na przełomie maja i czerwca będziemy świętować w towarzystwie znakomitych muzycznych wykonawców.

Dni Dąbrowy Górniczej odbędą się od 31 maja do 2 czerwca. To będzie nie lada gratka dla wszystkich fanów mocnego brzmienia, ale nie zabraknie też hip-hopowych klimatów. Szykuje się energetyczna, a jednocześnie niezwykle ekscytująca muzyczna podróż.

W piątkowy wieczór, 31 maja, będziemy bawić się w hip-hopowych klimatach. O rozgrzanie publiczności zadbają wykonawcy z lokalnej sceny: Prezesura i Bas Tajpan.

O g. 17.15 wystąpi Prezesura. To raper z Sosnowca, przygodę z muzyką zaczął w 2008 roku. Na swoim koncie ma kilkanaście teledysków, zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce.

Bas Tajpan po dłuższej przerwie wraca do muzyki! Koncert zacznie o g. 18.30. Swój debiutancki album wydał w 2010 roku, współpracował m.in. z Peją, Miuoshem, Paluchem, Fokusem. Wykonuje muzykę z pogranicza reggae i hip-hopu, znany z wyjątkowego kontaktu z publicznością. Na scenie zaprezentuje starszy repertuar, ale nie zabraknie też nowych kawałków.

Ale to nie wszystko – czekają na Was prawdziwe legendy polskiego hip-hopu!

O g. 20.00 wystąpi donGURALesko. Raper i producent, na polskiej scenie hip-hopowej od 1994 roku. W 2011 roku został sklasyfikowany na 7. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.

O g. 21.30, wystąpi legendarna Paktofonika z zespołem na żywo. Fokus i Rahim to raperzy doskonale znani polskiej publiczności. Koncertowy projekt REtrospekcje ma zadanie przenieść publiczność w podróż do przeszłości, w którą raperzy zabiorą nas razem z zespołem niezwykle zdolnych muzyków pod przewodnictwem utytułowanego pianisty i kompozytora – Tymoteusza Biesa. Podczas koncertu usłyszymy największe utwory artystów w całkiem nowych aranżacjach.

W sobotę, 1 czerwca, fani mocniejszych brzmień znajdą coś dla siebie!

Zaczniemy o g. 16 koncertem Dotyk Dźwięku. Jest to projekt Fundacji Wygrajmy Razem.

O g. 17.50 rozgrzeje Was sosnowiecki zespół Eier. Powstał w 2009 r., na ruinach kapeli Headfucker. Wokalistka trafiła do składu po odejściu z Iscarioty. Zespół zdobył nagrodę publiczności na ATR Festiwal 2011, pierwsze miejsce na Antyjuwenalia 2011 oraz doszedł do finału Rock Stars Festiwal 2011.

Tego samego wieczora, o g. 19.30, wystąpi Nocny Kochanek. To muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko. Zadba o znakomite humory publiczności, przenosząc nas w świat dystansu do świata i gier językowych.

Na zakończenie wieczoru, o g. 21.15, wystąpią Strachy na Lachy. Zespół założony w 2002 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego i Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza. Strachy na Lachy w rockowym, energetycznym klimacie podsumują dwa dni naszego muzycznego święta!

W niedzielę, 2 czerwca, odbędzie się Bieg Skrzata, festyn rodzinny, a w jego ramach Miasteczko Dziecięce z mnóstwem atrakcji, warsztatów i animacji dla najmłodszych mieszkańców. Zapraszamy w g. 15-20.

Organizatorem Dni Dąbrowy Górniczej jest Pałac Kultury Zagłębia oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Sponsor: Akademia WSB

 

                                               

Czytaj więcej

Biznes

PRZETARG NA NAJEM PRZY UL. ŻEGLARSKIEJ

Rekreacja

Weekend w mieście

Komunikaty

Obwieszczenie

Strona główna

XVIII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków