Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
25 czerwca 2021

Dąbrowska Akcja Lato [HARMONOGRAM WYDARZEŃ]

Drukuj

W szkołach wybrzmiał ostatni dzwonek, uczniowie mają wakacje. Ten czas w mieście nie będzie nudny. Na najmłodszych (i nie tylko) mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji, przygotowanych w ramach Dąbrowskiej Akcji Lato.

W tym roku wydarzenia podzielone są na trzy części: Strefę Wydarzeń, Strefę Aktywności i Obozy/półkolonie. W Strefie Wydarzeń można znaleźć kulturalne i muzyczne atrakcje, w Strefie Aktywności warsztaty, spacery terenowe i sportową zabawę, a z sekcji Obozy/półkolonie dowiedzieć się, jak fajnie zagospodarować czas wolny swojemu dziecku. Dąbrowską Akcję Lato sfinansowano z budżetu miasta Dąbrowa Górnicza.

 

HARMONOGRAM DĄBROWSKIEJ AKCJI LATO

 

W Strefie Wydarzeń znajdziecie wszystkie kulturalne i muzyczne atrakcje.

Letnie Kino Plenerowe

 • 25.06 „Nieznajomi” – Ząbkowice, godz. 21:30
 • 26.06 „Palm springs” – Park Hallera, godz. 21:30
 • 3.07 „Zdrajca” – Park Hallera, godz. 21:30
 • 9.07 „Pech to nie grzech” – Tucznawa, godz. 21:30
 • 10.07 „Poznajmy się jeszcze raz” – Park Hallera, godz. 21:30
 • 17.07 „Arab blues” – Park Hallera, godz. 21:30
 • 23.07 „Nieznajomi” – Błędów, godz. 21:30
 • 24.07 „Szarlatan” – Park Hallera, godz. 21:30
 • 31.07 „Sokół z masłem orzechowym” – Park Hallera, godz. 21:30
 • 6.08 „Pech to nie grzech” – Strzemieszyce, godz. 21:00
 • 7.08 „Climax” – Park Hallera, godz. 21:30
 • 14.08 „Ibiza” – Park Hallera, godz. 21:30
 • 20.08 „Banksterzy” – Ząbkowice, godz. 20:30
 • 21.08 „Kłamstewko” – Park Hallera, godz. 21:30
 • 28.08 „Włoskie wakacje” – Park Hallera, godz. 21:30

Wydarzenie bezpłatne

Letnie kino plenerowe – cykl ten, będący już tradycyjnym elementem wakacji każdego szanującego się dąbrowianina, pozwala na zespolenie dwóch, zupełnie zdawałoby się trudnych do pogodzenia przyjemności: wrażeń z oglądania ciekawego filmu i radości przebywania na świeżym powietrzu. W tym sezonie pracownicy Kina Kadr przygotowali szeroki i różnorodny zestaw obrazów.

Opisy filmów na Letnie Kino Plenerowe 2021:

Park im. Hallera łąka za Halą Sportową „CENTRUM” (seanse w lipcu o 21:30; w sierpniu o 21:00)

 1. Palm Springs (26 czerwca)Dwoje gości weselnych zostaje uwięzionych w pętli czasowej. Pomiędzy skazanymi na siebie ludźmi zaczyna rodzić się uczucie.
 2. Zdrajca (3 lipca) – Włoski dramat kryminalny opowiada o sile ducha jednego człowieka, który swoimi działaniami dosłownie wstrząsnął fundamentami najsłynniejszej mafii sycylijskiej Cosa Nostra.
 3. Poznajmy się jeszcze raz (10 lipca) – Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie.
 4. Arab Blues (17 lipca) – Po latach życia w Paryżu, Selma wraca do rodzinnego Tunisu, marzy, aby otworzyć własną praktykę psychoterapeutyczną.
 5. Szarlatan (24 lipca) – Lata 50., niezwykłe zdolności Jana Mikoláška są poddawane próbie w państwie totalitarnym.
 6. Sokół z masłem orzechowym (31 lipca) – Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który decyduje się mu pomóc.
 7. Climax (7 sierpnia) – Choreograf Selva i DJ Daddy przesłuchują kilkunastu tancerzy, szukając potencjalnych członków swojej nowej grupy. Po wyczerpującym treningu rozpoczynają z nimi imprezę.
 8. Ibiza (14 sierpnia) – Philippe jest po uszy zakochany w Carole i zrobi wszystko, żeby przekonać do siebie jej nastoletnie dzieciaki. Obiecuje 18-letniemu Julienowi, że jeśli zda maturę, pojadą na wakacje, gdzie tylko zechce. Nie spodziewa się jednak, że chłopak wybierze… Ibizę.
 9. Kłamstewko (21 sierpnia) – Rodzina decyduje się ukryć przed ukochaną babcią złe wieści o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod naprędce skleconym pretekstem: hucznym weselem kuzyna.
 10. Włoskie wakacje (28 sierpnia) – Robert z synem przyjeżdżają do Włoch, by sprzedać rodzinną willę. Przymusowe wakacje potrwają jednak dłużej niż zakładali, a w malowniczej Toskanii wszystko można zacząć od nowa.

Dzielnice:

 • (Nie)znajomi (25 czerwca 21:30, Ząbkowice i 23 lipca 21:30, Błędów – plac przy boiskach sportowych) – Grupa przyjaciół postanawia, że do końca kolacji wszystkie rozmowy telefoniczne mają być w trybie głośnomówiącym, a SMS-y odczytywane na głos.
 • Pech to nie grzech (9 lipca 21:30, Tucznawa – przy Remizie  i 6 sierpnia 21:00, Strzemieszyce Wielkie na placu Biblioteki) – Odnosząca sukcesy bizneswoman nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu…
 • Banksterzy (20 sierpnia 20:30, Ząbkowice, plac za Domem Kultury) – To opowieść o systemie bankowym, o mechanizmach jego funkcjonowania, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, generujących zdarzenia mające wpływ bezpośrednio lub pośrednio na życie codzienne milionów ludzi.

Koncerty „Muzyczna podróż przez Świat”

Po modernizacji Parku Podlesie po raz pierwszy zostanie zorganizowany cykl koncertów prezentujący muzykę świata. Muzyczne Podróże, które odbędą się w tej odnowionej, pełnej uroku, sprzyjającej wypoczynkowi na świeżym powietrzu przestrzeni, to podróż w świat swingu i jazzu, gwarantująca prawdziwe letnie rozprzężenie zmysłów.

 • 8.07 Mili Morena
 • 16.07 Viva Flamenco
 • 13.08 Główny Zawór Jazzu
 • 27.08 Sharena

godzina: 19:00

Park Podlesie

Wydarzenie bezpłatne

Wystąpią:

Jako pierwsza 8 lipca zaśpiewa Mili Morena. Jest to ważna i utytułowana gwiazda muzyki kubańskiej. W Polsce współpracowała m.in. z formacją Salsa Tropical Jose Torresa, Calle Sol Reya Ceballo, a teraz występuje u boku świetnych, krakowskich muzyków, czyli zespołu FORTET. W ich wykonaniu usłyszymy najgorętsze utwory muzyki latynoskiej – brazylijskie samby, cha cha cha, rumby, merengue, bachata, salsa i wiele innych, dzięki którym każdy koncert staje się gorącą, latynoską fiestą.

16 lipca natomiast zaprezentuje się zespół Viva Flamenco pod wodzą Michała Czachowskiego, wybitnego gitarzysty flamenco i kompozytora.  Czachowski to lider i założyciel zespołu muzyki flamenco Viva Flamenco oraz międzynarodowego projektu Indialucia. W obu składach nagrywał dla stacji telewizyjnych i radiowych oraz współtworzył muzykę do filmów. Jego zespół „Viva Flamenco!”, jest laureatem kilkunastu konkursów muzycznych stając się najlepszą formacją tego typu w kraju. Michał Czachowski występował z wieloma znanymi artystami hiszpańskimi, amerykańskimi oraz indyjskimi. Współpracował m. in. z Leszkiem Możdżerem, Pawłem Kukizem, Markiem Bałatą, „Blue Café” i „Kapelą ze Wsi Warszawa”. Wykonywał koncerty m. in. w USA, Indiach, Meksyku, Singapurze, Omanie, Turcji, Rosji, Białorusi oraz w prawie wszystkich krajach Europy.

13 sierpnia dąbrowskiej publiczności zaprezentuje się grupa Główny Zawór Jazzu. Jest to projekt łączący pozornie niedostępne wariacje nurtów jazzowych z wszechobecną muzyką pop. Tak więc pozorny elitaryzm zyskuje lżejszą, niemal ludyczną tonację, co pozwoli słuchaczowi na wejście w eklektyczny świat niepospolitych dźwięków i pozornie znanych akordów.

Na koniec, 27 sierpnia, w Parku Podlesie wystąpi grupa Sharena. Grupa ta wykonuje tradycyjne melodie z Serbii, Macedonii, Bułgarii, Bośni i Albanii, doprawione cygańskim i żydowskim smakiem. Ta muzyka to, by zacytować członków zespołu:  „energetyczna bomba rozpulsowana dzikim metrum, muzyka skrząca radością i humorem, a czasem przełamana nostalgiczną nutą pełną zadumy nad mrokiem bałkańskich dziejów”.

Koncerty „w Zieloną gramy”

w Zieloną gramy – to cykl koncertów skierowany do odbiorców w każdej grupie wiekowej, poprzez swoją gatunkową różnorodność pozwalający zaspokoić niejednorodne gusta słuchaczy. Tradycyjną lokalizacją koncertów pozostaje Krąg Taneczny w Parku Zielona – miejsce ze wszech miar urokliwe i sprzyjające zarówno refleksji jak i zabawie.  Na koncerty zapraszamy w każdą sobotę lipca o godzinie 18.00.

 • 3.07 Gosia Sikora i Paulina Mrozek
 • 10.07 Jurrasic Gypsy Quartet
 • 17.07 Inter-Art Duo
 • 24.07 Bartłomiej Fraś i Julianna Vinci
 • 31.07 MarKato Duo

godzina: 18:00

Park Zielona

Wydarzenie bezpłatne

Wystąpią:

Już 3 lipca wystąpi duet harfowy Gosia Sikora i Paulina Mrozek, które w swoim repertuarze łączą utwory klasyczne, muzykę filmowa oraz hity muzyki rozrywkowej. Uczestnictwo w koncercie jest w tym wypadku szansą na pożenienie edukacji muzycznej z przedniej klasy rozrywką.

10 lipca natomiast parkowy Krąg Taneczny nawiedzi zespół udatnie łączący w swoim bogatym repertuarze elementy gypsy swingu i muzyki rozrywkowej oraz filmowej. Jurassic Gypsy  Quartet to grupa przyjaciół współpracujących ze sobą w różnych projektach muzycznych u boku gwiazd polskiej estrady. W mistrzowskiej grze zespołu mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak
i w partiach solowych. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze.

17 lipca w Parku Zielona zaprezentuje się duet fletowo- fortepianowy Inter- Art. Duo, czyli Teresa Kaban i Henryk Błażej. Jest to niewątpliwa szansa na solidną porcję muzyki klasycznej z nutą modernistycznej nonszalancji. Para ta jest szeroko znana, a ich kariera bogata w sukcesy. Koncertują na wielu estradach Polski a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Jako soliści występowali z orkiestrami symfonicznymi w Polsce a także min. w Czechach, Chorwacji, Niemczech, Słowacji, Hiszpanii, Francji, Włoszech, na Ukrainie…  Brali udział w licznych krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych – od Los Angeles, Miami poprzez Londyn, Warszawę, Łańcut, Kecskemet, Lwów …aż po Bagdad, Koreę, Japonię …, uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.  Jako soliści i kameraliści nagrali kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych. Ich recitale wielokrotnie transmitowane były „na żywo” przez Polskie radio i Telewizję. Nagrali także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej.

24 lipca Krąg Taneczny powita duet Bartłomiej Fraś i Julianna Vinci. To zadziwiająca profesjonalizmem  muzyczna pra wiolonczelistki i skrzypka, zyskująca międzynarodowe uznanie. Są laureatami czołowych nagród na wielu konkursach w Polsce i zagranicą między innymi w Londynie, Salzburgu i Atenach. Swoje umiejętności w zakresie gry solowej oraz kameralistyki doskonalili pod okiem uznanych pedagogów takich jak Zakhar Bron, Pinchas Zukerman, Gidon Kremer, Amanda Forsyth, Alexander Gebert, Danjulo Ishizaka, Maria Szwajger-Kułakowska, Marek Moś, Paweł Głombik, Konstanty Andrzej Kulka i Martyna Pastuszka. Nico ponad godzina spędzona w towarzystwie zespołu to szansa na pogłębienie wrażliwości i estetyczną ucztę.

W ostatni dzień lipca wystąpi natomiast MarKato Duo, czyli niepospolite brzmienie fortepianu połączone z równie przekonywującym brzmieniem  wiolonczeli. Dwójka młodych muzyków tworzy oszołamiającą mieszankę niepospolitej wrażliwości i rzadkiej elegancji. Marta pianistka kształcąca się większość życia w Warszawie. Konrad przedstawiciel śląskiej szkoły gry na wiolonczeli. Spotkali się w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach i postanowili połączyć siły.Oboje kochają muzykę, są ambitni, dokonali wielu wyrzeczeń, aby spełniać swoje marzenia i dzielić się swoją pasją z innymi. Pod filigranową posturą kryje się muzyczne szaleństwo. Opanowany wzrok emanuje perfekcjonizmem. Oboje nie do końca przewidywalni. Nieco uparci. W muzyce znajdują drogę kompromisu. Ich próby  bywają emocjonalne, a występy wybuchowe.  Tworzą spójny duet indywidualności.

Koncerty Sojka Band

Cykl koncertów muzyki rozrywkowej w wykonaniu Sojka Band.

 • 4.07 Park Hallera
 • 11.07 Park Podlesie
 • 18.07 Park Hallera
 • 25.07 Park Podlesie

godzina: 18:00

Wydarzenie bezpłatne

Koncerty „Muzyka nad wodą”

Muzyka nad wodą – tradycyjnie już, jak co roku, powraca wakacyjny cykl spotkań z pierwszorzędną muzyką. Niedaleko molo przy plaży Pogoria III, zgromadzą się słuchacze spragnieni zarówno owocnych doznań, jak i sposobności do tańca. W tym roku zaprezentują się zespoły, które dynamizm i perfekcyjne rzemiosło łączą z taneczną lekkością.

 • 9.07 San Luis Tango
 • 23.07 Kroke
 • 6.08 Mała Orkiestra Dancingowa
 • 20.08 Krzikopa

godzina: 20:00

Pogoria III

Wydarzenie bezpłatne

Wystąpią:

Już 9 lipca zaprezentuje się grupa San Luis Tango –to  Argentyński zespół tangowy nominowany w 2016r. do USA Fox Music Awards w kategorii „Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa” za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja”. San Luis Tango to formacja utworzona w 2006 roku, w Prowincji San Luis w Argentynie. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy. Do swoich polskich tras koncertowych zapraszają wokalistkę Magdalenę Lechowską, Polkę o latynoskiej duszy. Magdalena to krakowianka wychowana w Ameryce Południowej.

Natomiast 23 lipca przed zgormadzoną niedaleko molo publicznością wystąpi zespół Kroke. Zespół początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. Zespół współpracował z wieloma ważnymi filmowcami przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do znaczących filmów. Kroke gościło na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

6 sierpnia przed dąbrowianami wystąpi Mała Orkiestra Dancingowa. Grupa ta, pod dyrekcją Noama Zylberberga bierze sobie za cel odtworzenie życia muzycznego przedwojennej Warszawy. Korzystając z oryginalnych nagrań i zapisów nutowych, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów dokładnie w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane przez autorów i grają je tak, jakby grane były w czasie, kiedy powstawały.

Na zwieńczenie cyklu, 20 sierpnia, zagra niezwykły zespół. Krzikopa nawiązuje do tradycji Górnego Śląska. Bazują na starych ludowych przyśpiewkach, i tradycyjnych instrumentach (akordeon, skrzypce) i tradycyjnych technikach śpiewu, lecz dodają do tego nowoczesne dźwięki elektroniki oraz post-rockową perkusję. To powoduje, że muzyka ta odżywa i ma szansę znów cieszyć się popularnością jaką miała pierwotnie, co czyni przygodę z Krzikopą unikatową podróżą w czasie i przestrzeni.

Koncerty Miejskiej Orkiestry Dętej

 • 1.08 Park Hallera
 • 8.08 Park Hallera
 • 15.08 Park Podlesie
 • 29.08 Park Podlesie

godzina: 18:00

Wydarzenie bezpłatne

Festiwal literacki „Żywe legendy”

Impreza dla dzieci i dorosłych, w ramach której odbędą się m.in. koncert piosenek bazujących na legendach dąbrowskich, premiera płyty ze słuchowiskami, spektakl dla dzieci, warsztaty, czytanie performatywne, animacje.

 • 20.08, godz.17:00

Pogoria III (deptak przy jeziorze)

Wydarzenie bezpłatne

Spotkanie autorskie dla dzieci

Przyjdź do Parku Hallera i poznaj najmłodszą pisarkę w Polsce – Polę Stępniewicz! Razem z nią i jej mamą Ewą porozmawiamy o książce „Kto mieszka za meblami? Jak oswoić straszaki?”.

 • 2.08, godz. 13:00

Park Hallera (okolice placu zabaw)

Wydarzenie bezpłatne

Zapisy dla grup zorganizowanych: Miejska Biblioteka Publiczna, nr tel.: 32 639 03 01

Muzyczna scena Fabryki

 • lipiec, sierpień

Fabryka Pełna Życia. Aktualne informacje na temat wydarzeń na FB FPŻ: https://www.facebook.com/fabrykapelnazycia

Klasyka w Fabryce

11, 25 lipca,

8, 22 sierpnia,

Klasyka w Fabryce to cykl 4 wydarzeń na przestrzeni lipca i sierpnia zapraszających mieszkańców miasta na cykliczne koncerty muzyki klasycznej, które odbywać się będą w strefie letniej Fabryki Pełnej Życia. Zaczynamy zawsze o godz. 19.00.

Współpraca: Dombrova Piano Duo

The Very Polish Cut Outs Showcase/grają: Bisti, Karol Aleksander

Mała scena Fabryki

Piątek, 25 czerwca, godz.19.00

The Very Polish Cut Outs Showcase to wytwórnia muzyczna, która przez ponad 10 lat działalności wypromowała wielu utalentowanych krajowych producentów i didżejów, takich jak Pejzaż, duet Holiday80, Karol Aleksander, DJ Duch, Bisti, Dyyune, Old Spice czy duet Ptaki.

Ich muzyczna formuła stała się niezwykle oryginalna i wyjątkowa na polskiej scenie klubowej. W Dąbrowie Górniczej będzie można zobaczyć i posłuchać na żywo Dj set, który zagrają Bisti i Karol Aleksander.

Arek Kłusowski, koncert

Muzyczna Scena Fabryki On Lemon

Piątek, 2 lipca, godz.19.00

Pochodzący z Rzeszowa charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz, osobowość sceniczna. Arek Kłusowski to niewątpliwie jeden z najoryginalniejszych młodych artystów na polskim rynku muzycznym. Laureat 3 miejsca w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”. Przez lata zajmował się pisaniem

piosenek dla popularnych polskich wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów. W marcu 2019 ukazał się jego debiutancki autorski album „Po tamtej Stronie” w którym opowiada o osobistych przeżyciach. Drugi album zatytułowany “Lumpeks” jest już gotowy i czeka na swoją premierę. Zabiera w nim głos w ważnych sprawach. Śpiewa o presji, konwenansach, zachowawczości, kompleksach i pozorach, które świat na nas wymusza, o beztroskim konsumpcjonizmie, bezrefleksyjnej zabawie, o otaczającej nas bylejakości i tandecie.

Coals

Muzyczna Scena Fabryki On Lemon

Piątek, 30 lipca, godz.19.00

Coals to duet, który tworzą Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Ich twórczość można zaklasyfikować jako melancholijną elektronikę. Grali na najważniejszych polskich festiwalach: Open’er Festival, OFF Festival czy Soundrive Festival oraz zagranicznych: Pohoda, Primavera czy Iceland Airwaves. Teraz powracają z drugą płytą długogrającą. Podobnie jak ich poprzednie dokonania, album „Docusoap” zaskakuje różnorodnością i intryguje aranżacyjnymi rozwiązaniami. Podczas koncertu w Fabryce będzie można posłuchać nie tylko znane już publiczności piosenki, zademonstrują też nowy repertuar.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny

Teatr w Fabryce

6, 27 lipca

10, 31 sierpnia,

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Teatr TOF i Stowarzyszenie Zielone Słońce w Dąbrowie Górniczej zapraszają na wtorkowe spektakle w Fabryce Pełnej Życia.

6 lipca będzie można zobaczyć sztukę „Wariat i zakonnica” na podstawie dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza w wykonaniu Teatru Elsynor z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej.

Sztuka napisana na początku 1923 roku stała się jedną z najlepiej znanych i najpopularniejszych inscenizacji Witkiewicza. „Wariat i zakonnica” stanowi najlepsze wprowadzenie do teatru Witkacego, gdyż zawiera w pomniejszeniu wszystkie jego główne tematy i obsesje.

Wstęp wolny

 

W Strefie Aktywności znajdziecie warsztaty, spacery terenowe i sportową zabawę!

Letnia Akademia Aktywności

Letnia Akademia Aktywności organizowana przez Stowarzyszenie Civitas to m.in. joga na trawie, energetyczna zumba i latino disco!

Cały lipiec i sierpień:

 • gimnastyka na trawie w każdy poniedziałek, Park Hallera (za halą sportową)
 • energetyczna zumba w każdy wtorek, Park Hallera
 • taniec latino disco w każdą środę, Park Hallera
 • joga na trawie w każdy czwartek, Park Zielona (koło fontanny)

godzina: 17:00

Wydarzenie bezpłatne

Warsztaty tenisa plażowego

Zapoznanie z podstawami gry w tenisa plażowego, treningi, turnieje oraz możliwość wypożyczenia sprzętu. Zajęcia poprowadzą trenerzy i zawodnicy Polskiej Konfederacji Tenisa Plażowego. Dla wszystkich chętnych mieszkańców zajęcia są bezpłatne, nie obowiązują zapisy i limity uczestników.

 • 17.07
 • 7.08

godzina: 9:00-16:00

CSLiW w Parku Zielona

Niedzielna zumba z LaCulturą

Bezpłatne zajęcia zumby dla wszystkich chętnych prowadzone przez instruktorów Agencji Eventowej LaCultura.

 • 4.07
 • 18.07
 • 8.08
 • 22.08
 • 9.09

godzina: 18:00-20:00

CSLiW Pogoria III

Lato w Nemo – Świat Rozrywki

Bezpłatne dwugodzinne pływanie od poniedziałku do soboty dla dzieci i młodzieży z dąbrowskich szkół*.

 • całe wakacje 

* Po okazaniu dokumentu potwierdzającego zamieszkanie w Dąbrowie Górniczej. Do 13. roku życia dziecko obowiązkowo z opiekunem, w takim przypadku 20% zniżki dla opiekuna dziecka. Szczegóły: Nemo – Aktualności (nemo-wodnyswiat.pl)

SUPer Akcja Lato

Udostępnienie desek typu SUP wraz z instruktażem  dla dzieci i młodzieży. Zajęcia bezpłatne, max. 12 osób, zapisy pod nr.tel. 603-523-698.

 • każdy poniedziałek w lipcu i sierpniu, godz. 10:00-12:00

Pogoria III – Wypożyczalnia SUP and KAYAK BUJAK WATERSPORTS

Wakacyjne wspinanie na Zielonej

Podstawy bezpiecznego wspinania na ściance wspinaczkowej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów CSiR. Zajęcia bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Zapisy pod nr. tel. 32 262 69 97.

 • każda środa w lipcu i sierpniu, godz. 14:00-19:00

Zapisy: 32 262 69 97

CSLiW w Parku Zielona

Wydarzenie bezpłatne

Angielskie lato z Helen Doron

Zabawy i animacje, pokazowe lekcje oraz gry ruchowe wszystko z wykorzystaniem języka angielskiego. Zajęcia bezpłatne prowadzone przez nauczycieli ze szkoły językowej „Helen Doron”. Max. 8 osób w grupie.

 • 10.07
 • 11.07
 • 17.07
 • 18.07
 • 24.07
 • 25.07
 • 7.08
 • 8.08
 • 14.08
 • 15.08
 • 21.08
 • 22.08

godzina: 10:00-14:00

CSLiW Pogoria III

Wydarzenie bezpłatne

Nauka Jazdy na Pumptracku

Warsztaty oraz zawody rowerowe na torze pumptrack, na którym dzieci i młodzież będą się szkoliły z bezpiecznej jazdy, prowadzone przez instruktorów Extreme Live for Ride. Zajęcia bezpłatne bez zapisów i ograniczeń miejsc.

 • każdy czwartek i niedziela lipca i sierpnia, godz. 11:00-14:00

CSLiW w Parku Zielona

Wydarzenie bezpłatne

Darmowe szkolenia na skateparku

Extreme City to darmowe szkolenia na skateparkach z trzech dziedzin: deskorolka, rolki oraz hulajnogi dla dzieci i młodzieży. Sprzęt wypożyczany jest na miejscu w celach szkolenia!

W naszym mieście szkolenia będą się odbywać w każdą sobotę od godz. 16:00 do 19:00 na skateparku w Parku Hallera.

Gra terenowa – Poznaj Szlak Kruszcowy

Gra oparta na nowo otwartym szlaku, obejmuje zagadnienia związane z historią wydobycia i przetwarzania ołowiu, srebra i cynku na terenie wschodnich dzielnic miasta (Strzemieszyce Małe i Wielkie). Wiek uczestników: 7+

 • 1.07-15.08

22 sierpnia w Muzeum Miejskim Sztygarka odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników.

Regulamin gry dostępny na www.muzeum-dabrowa.pl

Wydarzenie bezpłatne

Gra ma na celu popularyzację nowo otwartego Szlaku Kruszcowego na terenie Strzemieszyc. Gra polega na zwiedzeniu całego Szlaku i udokumentowanie tego fotografiami wykonanymi na tle tablic rozmieszczonych na szlaku oraz wypełnieniu i nadesłaniu do Muzeum KARTY ZADAŃ. Regulamin i Karta Zadań dostępna są na stronie internetowej muzeum (pdf) oraz w formie wydrukowanej w muzeum. Termin nadsyłania fotografii i rozwiązań – 15 sierpnia, rozstrzygnięcie i wręczenie nagród – 22 sierpnia w siedzibie Muzeum. Trasę można przebyć w dowolnej formie (pieszo, rowerem etc.) i w dowolnym terminie między 1 lipca a 15 sierpnia.

Warsztaty „Skarbnik, utopek i inne beboki”

Opowieść o górniczej demonologii oraz normach społecznych. Wykonywanie malowideł na plastrach drewna.

 • 19.07-23.07
 • 26.07-30.07
 • 2.08-6.08

W każdy dzień warsztaty będą startować o godz.: 9:00, 10:00, 11:00.

Muzeum Miejskie Sztygarka

Wydarzenie bezpłatne

Opowieści o górniczej demonologii. Zapoznanie uczestników z demonami mieszkającymi pod ziemią w kopalni, czyli o Skarbniku, Jędruli czy diable Rokita. Podczas warsztatów dzieci wykonają malowidła na plastrze drewna, które przedstawiają podziemny świat kopalni wg. własnej interpretacji. Warsztaty potrwają ok. 1 godzinę.

Podczas warsztatów prezentowane będą lalki w strojach regionalnych przedstawiające różne typy strojów górniczych oraz ludowych (lalki prezentujące stroje ludowe zagłębiowskie, średniowieczne, gwarków górniczych, mundur górniczy, regionalne stroje codzienne).

Warsztaty „Mydło czarne jak węgiel”

Opowieść o węglu, innych kruszcach i ich właściwościach oraz zastosowaniu. Wykonywanie mydełek glicerynowych.

 • 28.06-2.07
 • 5.07-9.07
 • 12.07-16.07

W każdy dzień warsztaty będą startować o godz.: 9:00, 10:00, 11:00.

Muzeum Miejskie Sztygarka

Wydarzenie bezpłatne

Warsztaty Mydło czarne jak węgiel mają przybliżyć dzieciom tematykę związaną z życiem codziennym górników. Uczestnicy warsztatów zostaną zapoznani ze zwyczajami panującymi na dole w kopalni – jakie obowiązywały zasady i nakazy. Dodatkowo porozmawiamy o zastosowaniu węgla w różnych dziedzinach życia. Podczas warsztatów każde dziecko wykona własnoręcznie mydełko glicerynowe z węglem aktywnym, które zabierze ze sobą. Warsztaty będą trwać ok. 1 godziny.

Spacery tematyczne: Co skrywa ulica Hieronima Kondratowicza?

Opowieść o Rosjanach, Włochach, Francuzach, ewangelikach, prawosławnych i mariawitach w Starej Dąbrowie.

 • 28.06-2.07
 • 5.07-9.07
 • 12.07-16.07

Każdego dnia spacery będą startować o godz.: 9:00, 10:00, 11:00.

Zapisy: mgabrys@muzeum-dabrowa.pl

Wydarzenie bezpłatne

Choć ulica Hieronima Kondratowicza nie jest najdłuższą arterią w mieście, to kryje wiele tajemnic i niespodzianek. Nic tutaj nie jest oczywiste i jednoznaczne, począwszy od samego patrona ulicy – Hieronima Kondratowicza (a nie Ludwika, jak sugeruje nam Google Maps), poprzez trzy cmentarze różnych wyznań, po których nie został już żaden ślad, aż po stojący niemal u podnóża kościół, który kiedyś wcale nie został wybudowany przez katolików i dla katolików. Jeśli chcesz poznać sylwetki architektów, którym zawdzięczamy powstanie kompleksu pawilonów Szkoły Górniczej, dowiedzieć się gdzie ulokowała się „cerkiew domowa”, a gdzie odprawiano nabożeństwa dla ewangelików, kiedy w Dąbrowie pojawili się mariawici oraz gdzie znajdowały się wspomniane nekropolie – przyjdź na krótki spacer po tym niepospolitym zakątku Starej Dąbrowy.

Czas zwiedzania ok. 1 godz., miejsce zbiórki: przed pomnikiem Stanisława Staszica na skwerze Antoniego Pilarza przed Muzeum Miejskim „Sztygarka”

Miejsca na trasie spaceru:

 • Zbiórka – przed pomnikiem Stanisława Staszica na skwerze Antoniego Pilarza
 • Kościół św. Barbary (dawny kościół ewangelicki)
 • Muzeum Miejskiego „Sztygarka” (dawne Biuro Zarządu Zachodniego Okręgu Górniczego z lat 1839-42, projekt Franciszek Maria Lanci)
 • II Pawilon „Sztygarki” (dawna bursa)
 • III Pawilon „Sztygarki” (projekt Alfons Emil Gravier)
 • Spacer wzdłuż ulicy Hieronima Kondratowicza
 • Miejsce dawnego cmentarza mariawickiego oraz prawosławnego (ul. H. Kondratowicza)
 • Miejsce dawnego cmentarza ewangelickiego (ul. Dębowa)

Spacery tematyczne: Zwiedzanie najciekawszych zabytków architektonicznych Centrum Dąbrowy Górniczej

Spacer z przewodnikiem po centrum miasta.

 • 28.06-2.07
 • 5.07-9.07
 • 12.07-16.07

Każdego dnia spacery będą startować o godz.: 9:00, 10:00, 11:00.

Zapisy: mgabrys@muzeum-dabrowa.pl

Wydarzenie bezpłatne

Zwiedzanie najciekawszych zabytków architektonicznych Centrum Dąbrowy Górniczej

Spacer będzie odbywał się po terenie ścisłego śródmieścia. Jego zadaniem będzie zaznajomienie uczestników z najbardziej charakterystycznymi budowlami naszego miasta. Będzie to równocześnie podróż po Dąbrowie od końca wieku XIX do lat 50-tych XX w. Uczestnicy spaceru zobaczą na wskroś obywatelskie korzenie Dąbrowy, poznają determinację i konsekwencję w działaniu jej dawnych mieszkańców, a w końcu ujrzą jakie piętno zostawiły czasy PRL-u.

Miejsca na trasie spaceru:

 • Zbiórka – przed pomnikiem Stanisława Staszica na skwerze Antoniego Pilarza
 • Muzeum Miejskiego „Sztygarka”
 • budynek Resursy na ul. 3 Maja
 • dom Ludowy na ul. 3 Maja
 • kino Ars
 • Pałac Kultury Zagłębia i pomnik bohaterów Czerwonych Sztandarów
 • Bazylika NMP Anielskiej
 • Park Hallera

Czas zwiedzania ok. 1 godz., miejsce zbiórki: przed pomnikiem Stanisława Staszica na skwerze Antoniego Pilarza przed Muzeum Miejskim „Sztygarka”.

Wakacyjne spotkania z Grami Historycznymi

W czasie spotkań będziemy grać w gry historyczne (planszowe, figurkowe, karciane) z kolekcji muzealnego Klubu Gier.

 • każdy czwartek wakacji w godz. 10:00-18:00

Muzeum Miejskie Sztygarka

Wydarzenie bezpłatne

W każdy wakacyjny czwartek w godzinach otwarcia muzeum. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Wiek uczestników: powyżej 12 lat, także osoby dorosłe. Na spotkaniach będzie można grać w gry historyczne (głównie planszowe i figurkowe) z zasobu Klubu Gier (zob. www.histogry.blogspot.com) oraz przygotować się uczestnictwa w kolejnej edycji Turnieju o Buławę Prezydenta Dąbrowy Górniczej (planowany termin – 6 listopada 2021).

Ogniska czwartkowe

Promocja literatury i czytelnictwa poprzez interaktywne formy zabawy, m.in. taniec, warsztaty, animacje.

 • 15.07
 • 22.07
 • 5.08
 • 12.08

godzina: 17:00-20:00

Teren zielony za budynkiem Biblioteki Głównej. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych wydarzenia zostaną przeniesione na inny dzień.

Wydarzenie bezpłatne

Już teraz zarezerwuj w kalendarzu cztery wakacyjne, czwartkowe wieczory i spotkaj się z dąbrowską MBP przy ognisku! Bądź gotowy na interaktywne formy zabawy – gry i animacje, taniec oraz różnego rodzaju warsztaty. Jak przystało na tradycyjne spotkanie tego typu – gwarantujemy niezbędny „sprzęt” do upieczenia kiełbasek!

Autorska wystawa plenerowa „Hugon w podróży”

Wystawa w formie banerów, które zostaną zainstalowane w plenerze.

 • lipiec, sierpień

Pogoria III – okolica Centrum Sportów Letnich i Wodnych

Wydarzenie bezpłatne

Wystawa dąbrowskiej biblioteki, na której prezentowane są autorskie grafiki o przygodach Hugona – współczesnej wersji patrona MBP. Grafiki mają charakter interaktywny, nawiązując do motywów literackich aktywizują widza do udziału w dyskusji poprzez formę zagadki, rebusu, czy otwartej formy do interpretacji.

Konkurs plastyczny „Legendarne rysunki”

Konkurs dla dzieci na plastyczną interpretację wybranej legendy dąbrowskiej.

 • 1.07-20.08

Miejska Biblioteka Publiczna

Wydarzenie bezpłatne

Masz 7-13 lat? Znasz dąbrowskie legendy? Wybierz jedną z nich i używając dowolnej techniki plastycznej pokaż nam jak prezentuje się na papierze! Czekają atrakcyjne nagrody! Regulamin i formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie: www.biblioteka-dg.pl.

Łąkowe wróżki

Warsztaty plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem naturalnych materiałów np. liści, kwiatów polnych, szyszek, kamyczków.

 • 20.07 (Park Hallera, przy placu zabaw)
 • 27.07 (Park Hallera, przy placu zabaw)
 • 1.07 (Filia nr 8 MBP)
 • 2.07 (Filia nr 8 MBP)

godzina: 10:00-12:00

Wydarzenie bezpłatne, zapisy: 32 262 20 64

Weź udział w kreatywnych warsztatach plastycznych! Spotkaj się w z nami w plenerze i z wykorzystaniem naturalnych materiałów stwórz prawdziwe dzieło sztuki!

Plenerowe studio nagrań

Warsztaty nagrywania przez dzieci w plenerze wybranego tekstu literackiego. Po nagraniu dzieci zabiorą ze sobą pamiątkową płytę ze swoim wykonem.

 • 5.07, godz. 16:00-18:00

Filia nr 8 MBP, zajęcia w plenerze – przed biblioteką

Wydarzenie bezpłatne, zapisy: 32 262 20 64

Przy dobrej i bezdeszczowej pogodzie, 19.07, 2.08 i 16.08 w godz. 16:00-18:00, wydarzenie może zagościć również w Parku Hallera, nad Pogorią, w Parku Zielona albo w Parku Podlesie.

„Legenda o Smoku Wawelskim” – teatr cieni

Spotkanie z teatrem cieni.

 • 19.07, godz. 14:00-15:00

Filia nr 8 MBP

Wydarzenie bezpłatne, zapisy: 32 262 20 64

Posłuchaj historii o najpopularniejszym polskim smoku i zobacz jak prezentuje się ona w teatrze cieni! Razem z nami obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów.

„Legenda o czarodziejskim młynku z Wieliczki” – teatrzyk kukiełkowy

Spotkanie z teatrzykiem kukiełkowym.

 • 26.07, godz. 14:00-15:00

Filia nr 8 MBP

Wydarzenie bezpłatne, zapisy: 32 262 20 64

Poznaj z nami legendę o Solnym Dziadku i jego magicznym młynku! Co się stanie, gdy wpadnie on w niepowołane ręce? I co wspólnego z nim ma słona woda? Tego dowiecie się oglądając teatrzyk kukiełkowy w strzemieszyckiej Filii nr 8.

Warsztaty ebru

Warsztaty malowania na wodzie z wykorzystaniem tureckiej sztuki ebru.

 • 4.08, godz. 11:00-13:00

Filia nr 8 MBP

Wydarzenie bezpłatne, zapisy: 32 262 20 64

Nie lada gratka dla miłośników sztuk plastycznych! Razem z nami poznaj tajniki tureckiej sztuki zdobienia papieru poprzez przenoszenie wzorów tworzonych na wodzie! Na naszych warsztatach stworzysz autorską torbę lub poszewkę na poduszkę  – wybór należy do Ciebie! Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat.

Zaśpiewaj z Biblioteką

Zajęcia karaoke dla dzieci.

 • lipiec, sierpień

Biblioteka Główna oraz Filia nr 8

Wielka sala, światła, mikrofon i… scena jest Wasza! Zapraszamy grupy zorganizowane na zajęcia karaoke! Obowiązują zapisy.

Termin i miejsce: lipiec, do ustalenia indywidualnie, Biblioteka Główna (zapisy: tel. 32 639 03 01), Filia nr 8 (zapisy: tel. 32 262 20 64)

Kamishibai w legendach dąbrowskich

Dąbrowskie legendy w japońskim teatrze ilustracji – warsztaty literacko-plastyczne

 • 28.06
 • 12.07
 • 19.07
 • 26.07

godzina: 11:00-12:30

Filia nr 5 MBP

Wydarzenie bezpłatne, zapisy: 32 264 31 63

Odkryj dąbrowskie legendy w japońskim teatrze ilustracji i weź udział w warsztatach literacko-plastycznych.

Legendarne podchody

Zabawa w podchody w towarzystwie literatury i głośnego czytania.

 • 5.07, godz. 11:00-13:00

Filia nr 7 MBP

Wydarzenie bezpłatne

Popularna gra z dzieciństwa w towarzystwie literatury? Dlaczego nie! Udaj się w podróż i prawidłowo odczytuj znaki razem z Filią nr 7! Wstęp wolny.

Legendarne gry i zabawy

Gramy w zapomniane gry i zabawy, które stały się legendą, np. karciane, klasy, guma, kości.

 • 16.07, godz. 11:00-13:00

Filia nr 7 MBP

Wydarzenie bezpłatne

NATURAlne wakacje – cykl warsztatów plastycznych dla dzieci

Zamrażamy naturę w ceramice i gipsie, a jej subtelne zapachy zamykamy w pięknych, ręcznie robionych mydełkach.

 • 28.06-2.07
 • 9.08-13.08

godzina: 10:00-12:00

Pałac Kultury Zagłębia

Wydarzenie bezpłatne

Przygoda z folklorem – warsztaty taneczne dla dzieci

Warsztaty przybliżające tradycje ludowe Zagłębia Dąbrowskiego.

 • 5.07-9.07

godzina: 10:30-12:00

Pałac Kultury Zagłębia

Wydarzenie bezpłatne

Kafle, kafeliki – warsztaty ceramiczne dla dorosłych

Warsztaty ceramiczne w pracowni plastycznej PKZ.

 • 5.07-7.07
 • 12.07-13.07
 • 16.08-18.08
 • 23.08-24.08

godzina: 17:00-19:00

Pałac Kultury Zagłębia

Wydarzenie płatne

Lato w Teatrze – Zwierzaki Sceniczne (półkolonie teatralne)

Od 26 lipca do 7 sierpnia zapraszamy dzieciaki w wieku 7-13 lat na teatralną przygodę w sercu miasta! Zwierzaki Sceniczne to półkolonie teatralne Pałacu Kultury Zagłębia przygotowane w ramach programu Lato w Teatrze, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Zapisy od 1 lipca!

Poniżej znajduje się regulamin półkolonii teatralnych oraz formularz zgłoszeniowy. Prosimy zapoznać się z ich treścią. Formularz należy wydrukować, wypełnić i podpisać, a następnie jego zdjęcie lub skan wysłać na adres wskazany w regulaminie.

Warsztaty odbywają się od poniedziałku do soboty w terminie 26.07-7.08. Uczestnik zobowiązany jest do udziału w całym cyklu, dzieci wspólnie pracują nad grupowym projektem. Udział w półkoloniach jest płatny 50 zł / uczestnika, opłatę należy uiścić po otrzymaniu potwierdzenia o zakwalifikowaniu się uczestnika na półkolonie.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i więcej informacji: https://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/lato-w-teatrze-zwierzaki-sceniczne-polkolonie-teatralne

Wakacyjny klub mangowy – cykl warsztatów dla młodzieży

Cykl warsztatów skupiający się na tematyce mangi i anime.

 • 2.08-6.08, godz. 10:00-12:00

Pałac Kultury Zagłębia

Wydarzenie bezpłatne

W stylu BOHO – warsztaty rękodzieła

Warsztaty robótek ręcznych dla dzieci.

 • 16.08-20.08, godz. 10:00-12:00

Pałac Kultury Zagłębia

Wydarzenie bezpłatne

Artystyczne wakacje z PKZ – cykl warsztatów w Domu Kultury Ząbkowice

 • 28.06-2.07
 • 19.07-23.07
 • 26.07-30.07
 • 9.08-13.08

godzina: 10:00-14:00

Wydarzenie bezpłatne.

Szczegóły wydarzenia pod numerami tel. Domu Kultury Ząbkowice.

Artystyczne wakacje z PKZ – cykl warsztatów w Klubach Osiedlowych: Helikon, Krąg, Unikat, Zodiak

 • 28.06-24.08

poniedziałek-piątek, godz. 10:00-14:00

Wydarzenie bezpłatne

Szczegóły wydarzenia pod numerami telefonów w klubach.

Artystyczne wakacje z PKZ – cykl warsztatów w Świetlicach Środowiskowych: Antoniów, Strzemieszyce Małe, Łosień, Łęka, Okradzionów, Rudy, Kuźniczka Nowa, Tucznawa, Błędów

 • od 28.06-31.08

poniedziałek-piątek, godz. 10:00-14:00

Wydarzenie bezpłatne

Szczegóły wydarzenia pod numerami telefonów świetlic.

Fabryka Pełna Życia

Joga na trawie

27 czerwca,

4, 11, 18, 25 lipca,

1, 8, 15, 22, 29 sierpnia,

W każdą niedzielę o godzinie 10.00 aż do końca wakacji zapraszamy na godzinną sesję jogi. Na chwilę zadumy, refleksji i wyciszenia zapraszamy na fabryczną łąkę lub w razie niepogody do budynku Warsztatu Fabryki Pełnej Życia.

Zajęcia polecane są dla każdej grupy wiekowej.

Współpraca: Chata Jogi

Warsztaty dla dzieci

26 czerwca,

3, 10, 17, 24, 31 lipca,

7, 14, 21, 28 sierpnia,

Cykliczne warsztaty dla dzieci będą odbywać się w każdą sobotę o godz. 10.30, są darmowe i ogólnodostępne. Podczas zajęć łączymy przyjemne z pożytecznym – integrujemy dzieci, zapewniamy im rozrywkę, edukację, zdrowy ruch, a to wszystko na zielonej łące w Fabryce. Każde warsztaty mają swój temat przewodni, taki jak muzyka, przyroda, rekreacja, zdrowie.

Na sobotnie zajęcia obowiązują zapisy poprzez wiadomość: https://www.facebook.com/BOHOmaz88 lub kontakt telefoniczny nr tel.: 513 348 913

Współpraca: Bohomaz

Potańcówka międzypokoleniowa

4, 18 lipca,

1, 15 sierpnia,

Wyjątkowa impreza taneczna w starym stylu prowadzona pod dyktando muzyków z orkiestry dętej. Kierowana jest nie tylko do seniorów ale do wszystkich, którzy lubią tańczyć i dobrze się bawić. Początek w niedziele o godz.19.00.

Współpraca: Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny

Z sekcji Obozy/półkolonie dowiecie się, jak fajnie zagospodarować czas wolny swojemu dziecku.

Minisurvival – C.S.I.R. Misja specjalna

 • lipiec, sierpieńKlasy 1-3: 5-9.07., 19-23.07., 2-6.08., 16-20.07.Klasy 4-6: 12-16.07., 26-30.07., 9-13.08.,23-27.08.

Półkolonie płatne. Zapisy na www.csir.pl

Eurocamping Błędów

Pięciodniowe turnusy dla dzieci, na których będą poznawać m.in.: podstawy bezpiecznego poruszania się w lesie, posługiwania kompasem i mapą, tropieniem zwierząt. Wszystko połączone z dużą ilością gier i zabaw sportowo-ruchowych. Za przeprowadzenie zadań programowych oraz za bezpieczeństwo uczestników odpowiadała będzie wykwalifikowana kadra wychowawcza wraz z ratownikiem medycznym. Koszt 500zł,  8 turnusów, ilość dzieci na turnusie max.30.

Półkolonie w Nemo

Zabawy w strefie basenowej, nauka pływania, seanse w grocie solnej, gry planszowe, gry w kręgle, dyskoteka kapitana Nemo w klubie Aquarium, warsztaty plastyczne.

 • lipiec, sierpień

Obowiązują zapisy. Półkolonie płatne: opłata za 5-dniowy turnus wynosi 999 zł/os. Liczba miejsc ograniczona.

Półkolonie Bricks 4 Kidz

 • 28.06-2.07, 26.07-30.07 JURASSIC LAND (6-10 lat)
 • 19.07-23.07, 23.08-27.08 W DŻUNGLI (6-10 lat)
 • 12.07-16.07, 16.08-20.08 SUPER HERO ACADEMY (6-10 lat)
 • 5.07-9.07, 2.08-6.08 GAME ON
 • 5.07-9.07, 2.08-6.08 ZAPROGRAMUJ DASH’A
 • 28.06-2.07, 26.07-30.07 MOVIE MAKING
 • 19.07-23.07, 23.08-27.07 KOMIKS KREATOR/MOVIE MAKING
 • 12.07-16.07, 16.08-20.08 VIDEO GAME DESIGN

Opieka przeszkolonych dwóch animatorów w godz. 7:45-17:00, wyżywienie, materiały dydaktyczne, sprzęt komputerowy, gry i zabawy planszowe, gry i zabawy na powietrzu/sali gimnastycznej, seans filmowy, upominek.

Gdzie? Szkoła Podstawowa nr 7.

Cena: 580 zł. Więcej informacji: www.bricks4kidz.com.pl

Półkolonie w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Zając Poziomka

 • lipiec, sierpień

Wodne poniedziałki, muzyczne wtorki, baśniowe środy, sportowe czwartki, kulinarne piątki. Więcej informacji: www.zajacpoziomka.pl

Półkolonie w Kreo – Przestrzeń Dla Edukacji

Warsztaty (nie tylko) w mieście:

 • 5.07-9.07 – W podróży dookoła świata
 • 12.07-16.07 – Zostań kulinarnym mistrzem
 • 19.07-23.07 – Artystycznie, czyli jak?

Cena: 590 zł

Lato na Jurze – wakacyjna przygoda dla dzieci. 5 dni w sercu Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd, zielonych lasów, skał i zamków.

 • 26.07-30.07
 • 16.08-20.08

Cena: 790 zł

Więcej informacji: www.kreo.edu.pl

Warsztaty: Wakacyjne soboty

Warsztaty dla dzieci o różnej tematyce organizowane przez BOHOmaz.

 • lipiec, sierpień

Fabryka Pełna Życia

Więcej informacji: www.bohomaz-dg.pl

Wycieczki z AleFajnie

 • 30.06 – wycieczka do Energylandii
 • 14.07 – wycieczka do TwinPigs w Żorach
 • 23.07 – wycieczka do Energylandii
 • 28.07 – wycieczka do JuraPark Krasiejów
 • 18.08 – wycieczka do Energylandii
 • 31.08 – wycieczka do Energylandii

Cena: 179 zł

Zapisy: https://alefajnie.eu/oferta/energyladnia-wycieczka/

Minikolonie/survival z AleFajnie

Terminy i zapisy: https://alefajnie.eu/oferta/mini-kolonia-survival-jastrzab-k-poraja

 

 

 

Czytaj więcej

Strona główna

Industriada 2023 w Dąbrowie Górniczej

Strona główna

Dzień Dziecka w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Zmiany na ulicy Królowej Jadwigi. Minirondo zamiast sygnalizacji na Redenie

Wiadomości

Rondo przy PUP przejezdne we wszystkich kierunkach