Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
14 czerwca 2022

Dąbrowska Akcja Lato

Drukuj

Jak co roku w okresie wakacyjnym ruszamy z Dąbrowską Akcją Lato! Na najmłodszych (i nie tylko!) mieszkańców naszego miasta czeka mnóstwo atrakcji.

Dąbrowskie instytucje jak co roku, w ramach Akcji Lato, przygotowały szereg atrakcji dla każdego. Koncerty plenerowe, kino plenerowe, zajęcia artystyczne, warsztaty, mnóstwo aktywności fizycznej – to tylko niektóre atrakcje, które na nas czekają!

 

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA

To będzie muzyczne i kinowe lato! Pałac Kultury Zagłębia przygotował m.in. letnie koncerty plenerowe w Parku Zielona, Parku Hallera, Parku Podlesie i na Pogorii III, nie zabraknie seansów filmowych pod chmurką w przestrzeniach Fabryki Pełnej Życia i w kinie Kadr, a także licznych warsztatów w ramach Artystycznych Wakacji w PKZ.

Szczegóły:

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

W tym roku wkraczając w progi Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można przenieść się do świata magii, czarów i czarodziejów. W ramach Magicznej Akcji Lato młodzi czytelnicy będą mieli okazję wybrać się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Starych Tarnowicach, gdzie czekać na nich będą warsztaty inspirowane serią książek o Harrym Potterze, m.in. Ceremonia Przydziału, lekcja iluzji, mecz Quidditcha, warzenie eliksirów, kreatywne warsztaty różdżkarstwa. Po raz kolejny odbędą się także cieszące się dużą popularnością Ogniska Czwartkowe, które jak zawsze odbywać się będą na terenie zielonym za Biblioteką Główną. Wśród atrakcji: czytanie performatywne, czytelnia pod chmurką, strefa animacyjna, strefa chillout’u, warsztaty kreatywne (literackie, artystyczne), ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dąbrowska biblioteka pojawi się również z „Czytelnią pod chmurką”, animacjami i warsztatami literacko-plastycznymi w Parku Podlesie. Miłośnicy plenerowych warsztatów handmade będą mogli wziąć udział w zajęciach w Parku Hallera pn. „Łąkowe wróżki”, inspirowanych książką pt. Królestwo elfów.

Pełen harmonogram wakacyjnych zajęć z biblioteką: https://www.biblioteka-dg.pl/aktu…/768-magiczna-akcja-lato

MUZEUM MIEJSKIE SZTYGARKA

Muzeum Miejskie Sztygarka również zadbało o mnóstwo atrakcji. Wycieczki, warsztaty, pokój zagadek i spotkania Klubu Gier Historycznych to tylko niektóre z atrakcji! Pełen harmonogram dostępny na stronie: https://muzeum-dabrowa.pl/akcja-lato-2/.

FABRYKA PEŁNA ŻYCIA

Fabryka Pełna Życia jak co roku przygotowała bogatą ofertę rozrywkową i kulturalną. Każdy znajdzie coś dla siebie! W każdą sobotę odbywać się będą darmowe i ogólnodostępne warsztaty dla dzieci, m.in. joga rodzinna, sensoplastyka, gimnastyka dla smyka. Dodatkowo przez całe wakacje odbywać się będą dj sety, joga na trawie, uwielbiane przez mieszkańców koncerty muzyki klasycznej, współorganizowane z Pałacem Kultury Zagłębia Letnie Kino Plenerowe i wiele, wiele więcej!

AKTYWNE STRZEMIESZYCE – WŁĄCZ SIĘ W ŻYCIE DZIELNICY

Atrakcji nie zabraknie również dla mieszkańców dzielnic. Stowarzyszenie Budzimy Strzemieszyce organizuje szereg wydarzeń w ramach mikrograntu „Aktywne Strzemieszyce – włącz się w życie dzielnicy”. W programie m.in. lipcowe piątki z animacjami, które będą odbywać się w filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej, rodzinne rajdy rowerowe i inne wydarzenia.

CENTRUM SPORTU I REKREACJI

Centrum Sportu i Rekreacji jak co roku zadba o naszą dobrą formę. Powraca SUPer Akcja Lato, czyli darmowe nauka pływania na deskach typu sup dla dzieci i młodzieży (warto wypróbować tę formę aktywności!), wakacje z zapasami, wspinanie na ściance wspinaczkowej, maratony zumby, turnieje siatkówki plażowej i mnóstwo innych aktywności – nie tylko dla dzieci!

NEMO – ŚWIAT ROZRYWKI

Jak co roku dąbrowski aquapark Nemo – Świat Rozrywki w lipcu i sierpniu oferuje darmowe wejścia na basen dla dzieci i młodzieży z Dąbrowy Górniczej. Z darmowych wejść można skorzystać przez dwie godzinny dziennie od poniedziałku do soboty. Dodatkowo Nemo oferuje darmową naukę pływania dla dzieci i młodzieży.

 

A na zakończenie Dąbrowskiej Akcji Lato – 3 września – spotkajmy się koncertowo na Pogorii III! Wystąpi Kruk z Wojciechem Cugowskim i KULT!

***

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z organizatorami:
Pałac Kultury Zagłębia, tel. 32 733 88 15 / 32 733 88 20
Miejska Biblioteka Publiczna, tel. 32 639 03 01
Centrum Sportu i Rekreacji, tel. 32 261 21 05
Park Wodny – Nemo Świat Rozrywki, tel. 32 639 05 79
Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, tel. 32 262 54 61
Muzeum Miejskie Sztygarka, tel. 32 262 36 95
Fabryka Pełna Życia, tel. 518 270 465

Czytaj więcej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej

Wiadomości

Studenci opracowali modelowe zagospodarowanie terenu

Komunikaty

Wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu