Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
30 sierpnia 2018

Dąbrowa siódmy raz połączy pokolenia

Drukuj

11 września odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Dąbrowa łączy pokolenia”.

Na scenie Pałacu Kultury Zagłębia zaprezentują się muzyczni laureaci nagród prezydenta miasta w dziedzinie kultury. Tym wyróżnieniem, na przestrzeni szesnastu lat, uhonorowanych zostało kilkudziesięciu artystów, zarówno muzyków, jak również plastyków czy literatów. W trakcie najbliższego koncertu, który rozpocznie się o godz.18, wystąpią Dombrowa Piano Duo, Dariusz Ziółek, Zespół Pieśni i Tańca Gołowianie, Katarzyna Hajduk-Konieczna, Anna Hajduk-Rynkowicz, Dariusz Szweda i Tomasz i Banasik, Marcin Maślak, Piotr Zajdek, Jarosław Cyba, Kabaret DNO, Miejska Orkiestra Dęta, Łukasz Baruch, Cezary Biesiadecki, Jerzy Sojka, Agata Widera-Burda, Mirosław Witek, Karolina Żelichowska.

Przed koncertem będzie można dowiedzieć się, jak skorzystać z „Busa seniora”. To propozycja dla osób w wieku 60+, umożliwiająca za niewielką opłatą dogodny dojazd do lekarza czy urzędów. Koncert to również okazja, żeby wyrobić Kartę Seniora, uprawniającą do zniżek, a także otrzymać „Kopertę Życia”. Jest to specjalna koperta, zawierająca najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce lub na niej, czyli w charakterystycznym miejscu, łatwo dostępnym dla służb ratowniczych.

„Dąbrowa łączy pokolenia” to cykl odbywający się od 2017r. w Pałacu Kultury Zagłębia, objęty honorowym patronatem przez Zbigniewa Podrazę, prezydenta miasta. Jego współorganizatorem jest Urząd Miejski. Umożliwia osobom w różnym wieku udział za przystępną cenę w wydarzeniu kulturalnym. Do tej pory odbyło się siedem imprez pod tym szyldem. Wystąpili Piotr Machalica, Elżbieta Adamiak, Marek i Maja Sikorowscy, Jacek Wójciki, Sonia Bohosiewicz, wystawiono też spektakl „Co widziała Pani Z.?”.

„Dąbrowa łączy pokolenia” to nie tylko muzyka i teatr. Wydarzeniom towarzyszyły m.in. bezpłatne konsultacje medyczne czy spotkania poświęcone zdrowiu. Sprzedaż biletów na najbliższy koncert, w cenie 15 zł, rozpocznie się 30 sierpnia. Wejściówki do nabycia online i w kasie PKZ.

Czytaj więcej

Strona główna

Masz problem? Zadzwoń!

Rekreacja

MKS pokonuje kolejną przeszkodę na drodze do play off

Biznes

W DIP o dofinansowaniu na rozpoczęcie działalności

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]