Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
8 marca 2018

Dąbrowa dla Niepodległej…

Drukuj

Pod takim hasłem 6. marca bieżącego roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej odbyła się konferencja inaugurująca gminny projekt pod tym samym tytułem związany z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ten sposób zaproszono dąbrowskie środowisko oświatowe oraz mieszkańców naszego miasta do wspólnego świętowania oraz do współorganizowania wielu różnorodnych przedsięwzięć upamiętniających to doniosłe wydarzenie.

W ramach projektu od marca do grudnia zaplanowano szereg imprez o zasięgu szkolnym, lokalnym i regionalnym, takich jak: koncerty, spektakle, wieczornice, gry terenowe, rajdy, konkursy, konferencje i warsztaty. Do wspólnego świętowania w ramach przedsięwzięcia włączyły się również instytucje kulturalne i oświatowe, a wśród nich między innymi Muzeum Miejskie „Sztygarka”, Pałac Kultury Zagłębia, katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach.

Podczas konferencji zorganizowanej przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego oraz zespół dąbrowskich doradców metodycznych zaprezentowano założenia projektu oraz jego harmonogram. Ponadto Tomasz Gonet z Biura Edukacji Narodowej IPN oddział Katowice oraz Arkadiusz Rybak i Jarosław Krajniewski z Muzeum Miejskiego „Sztygarka” wygłosili wykłady okolicznościowe.

Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele władz miejskich, zaproszeni goście, dyrektorzy szkół i nauczyciele mieli okazję przypomnieć sobie okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości, posłuchać o tradycjach niepodległościowych Dąbrowy Górniczej i okolic.
Projekt Dąbrowa dla Niepodległej… został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.

Zobacz także Zestawienie działań projektowych

Obchody setnej rocznicy niepodległości Polski

W całym kraju rozpoczynają się obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Dąbrowie Górniczej też będzie można uczcić tę ważną datę.Dąbrowa Górnicza – profil oficjalny | DG Miejskie Centrum Informacji

Opublikowany przez Telpol INFO 9 marca 2018

 

 

 

Czytaj więcej

Wiadomości

Koleje Śląskie ze specjalną ofertą na wakacje

Wiadomości

Skrzyżowanie al. Róż/Legionów Polskich otwarte

Kultura

Graj i odkrywaj historię miasta

Wiadomości

Maturzyści poznali wyniki egzaminu