Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
6 grudnia 2022

Dąbrowa. Blisko – nowy film promujący miasto

Drukuj

Nie bez powodu nowy film promujący nasze miasto nosi tytuł: „Dąbrowa. Blisko”. Chcemy zabrać widza na wirtualny spacer po okolicy – po jego mieście, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Grudzień to czas świątecznych przygotowań, dekorowania domów i kupowania prezentów, ale przede wszystkim to czas bliskości. W Dąbrowie Górniczej patrzymy na bliskość niestandardowo. Bo łatwiej jest być blisko, gdy wszystko, czego potrzebujesz, jest w zasięgu ręki.

Nową pozycję promującą Dąbrowę Górniczą przygotował zgrany zespół: dąbrowianin Maciej Regulski, znany kucharz i zwycięzca programu „MasterChef” TVN oraz Aleksander Kozłowski, właściciel firmy producenckiej Przedmarańcza.

– Cieszy mnie, że Dąbrowa Górnicza, władze miasta i osoby odpowiedzialne za promocję zaufały mi i dały wolną rękę w temacie scenariusza, formy, a przede wszystkim języka. W takich warunkach można zrobić coś niestandardowego i pozbawionego reklamowej nowomowy opowiada Aleksander „Kopruch” Kozłowski, autor scenariusza.

– Dobrze robi się filmy o rzeczach, co do których samemu jest się przekonanym. Przez lata poznawania Dąbrowy Górniczej zwyczajnie ją polubiłem, łatwo mi więc przekonująco opowiedzieć o wszystkich dobrych stronach tego miasta dodaje „Kopruch”, który na koncie ma już ponad 500 teledysków i reklam.

Aleksander Kozłowski w swojej twórczości chętnie sięga po efekty specjalne, co widać także w filmie „Dąbrowa. Blisko”, gdzie wykorzystał efekt specjalny przenoszący w czasie i przestrzeni, metaforycznie przybliżając jeszcze bardziej.

Widzów po Dąbrowie Górniczej oprowadza Maciej Regulski, który w zeszłym roku zyskał popularność, występując i wygrywając program TVN „MasterChef”.

– Nie jestem aktorem, Olek zaprosił mnie do współpracy, bo jestem dąbrowianinem. W tym filmie nie grałem, ale po prostu byłem sobą, co ponoć jest najwyższą formą aktorstwa. Pokazałem moje miasto, tyle i aż tyle powiedział Maciej Regulski podczas premiery filmu, która odbyła się na dużym ekranie Pałacu Kultury Zagłębia, podczas finału konkursu „Model Biznesowy dla Dąbrowy Górniczej”.

Dziś zapraszamy na wirtualną premierę filmu. Przekonajcie się sami, że Dąbrowa. Blisko.

***

Bio twórców:

Aleksander Kopruch Kozłowski – autor ponad 500 teledysków i reklam, związany ze śląską sceną hip-hopową, polegający na dobrej narracji i przesadzonych efektach specjalnych. Od 5 lat odpowiedzialny za komunikację video miasta Dąbrowa Górnicza.

Maciej Regulski – dąbrowianin, z rodziny o górniczych tradycjach, dziś pielęgnujący inną rodzinną tradycję – kulinarną. Pracuje jako kucharz, który m.in. tłumaczy różnice pomiędzy Śląskiem i Zagłębiem w kuchni w Hiszpanii. Zwycięzca 10. edycji programu „MasterChef” TVN.

Czytaj więcej

Biznes

W DIP w marcu nie zabraknie interesujących propozycji

Komunikaty

Trwa rekrutacja do miejskich przedszkoli

Wiadomości

Wyjątkowe body dla maluszków urodzonych w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia