Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
19 stycznia 2018

Czas decyzji podatkowych

Drukuj

22 stycznia już po raz jedenasty z decyzjami podatkowymi do mieszkańców Dąbrowy Górniczej wyruszą gońcy. Przez ponad dwa miesiące dziesięciu doręczycieli rozniesie ponad 70 tys. decyzji dotyczących podatku od nieruchomości, rolnego lub leśnego. Ta coroczna akcja zakończy się 18 marca 2018r.

Po  odpowiednim przeszkoleniu z zakresu ochrony danych osobowych i bhp gońcy pierwsze kroki skierują do mieszkańców centrum miasta. Potem sukcesywnie będą docierali w bardziej odległe zakątki miasta.

 

 

Doręczyciele, roznoszący decyzje od 9.00 do 17.00 w dni robocze, będą posiadać przy sobie imienne identyfikatory z pieczątką Wydziału Wymiaru, Ewidencji i Egzekucji Podatków, które będzie można zweryfikować z ich dowodem tożsamości.

 

 

 

Zmianą, która pojawia się w tym roku to zmiana sposobu drukowania decyzji. Dla lepszych efektów i zaoszczędzenia czasu decyzje będą już wydrukowane z podpisem (nie będzie oryginalnego podpisu na dokumencie). Nie zmienia to faktu, że będą tak samo ważne.

Opłat dokonujemy na cztery sposoby. Na „terenach zielonych” u inkasenta, na konto wskazane w piśmie urzędowym, w kasie urzędu (gotówką lub kartą) oraz za pośrednictwem wpłatomatu mieszczącego się przy wejściu głównym do budynku urzędu miejskiego przy ulicy Granicznej 21, czynnego 24 godziny na dobę. W obu przypadkach – płatności kartą, jak i za pośrednictwem wpłatomatu – nie pobierana jest prowizja od wpłacającego. Nie płacimy gońcom!

Termin płatności I raty to 15 marca 2018 roku. Ci, do których decyzje trafią dopiero w ostatnim etapie, czyli dopiero w połowie marca zgodnie z przepisami zawartymi w ustawie ordynacja podatkowa mają 14 dni na uregulowanie należności.

Czytaj więcej

Biznes

PRZETARG NA NAJEM PRZY UL. ŻEGLARSKIEJ

Rekreacja

Weekend w mieście

Komunikaty

Obwieszczenie

Strona główna

XVIII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków