Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
25 sierpnia 2022

Buduj dobre relacje i rozwijaj swoją firmę. Business Meet Up po raz drugi w Dąbrowie Górniczej

Drukuj

15 września Fabryka Pełna Życia będzie gościć uczestników Business Meet Up – spotkania dla przedsiębiorców, poświęconego budowaniu relacji i rozwojowi biznesu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapisy trwają. Tego dnia poznamy także laureatów Konkursu o Nagrodę im. Adamieckiego.

Polscy przedsiębiorcy nie mają ostatnio najłatwiejszego czasu. Najpierw pandemia, potem nowe podatkowe regulacje, a do tego rosnące ceny i rozpędzona inflacja. Jak prowadzić firmę w tak nieprzewidywalnych czasach? Jest jedna rzecz, której potrzebuje biznes nie tylko w trakcie kryzysu: dobre relacje. I to właśnie o nich rozmawiać będą uczestnicy drugiej edycji Business Meet Up, największego w regionie spotkania dla przedsiębiorców. W tym roku wydarzenie odbędzie się 15 września na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.

Organizatorem Business Meet Up jest Zagłębiowska Izba Gospodarcza. Po zeszłorocznym sukcesie pierwszej edycji wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 500 uczestników, ZIG postanowiła ponownie zaprosić liderów biznesu i ich zespoły do Dąbrowy Górniczej. Znów będzie okazja wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach, warsztatach i dyskusjach panelowych, a przede wszystkim nawiązać kontakty, poznać swoich przyszłych klientów i nowych dostawców. Wielką wartością wydarzenia jest również wymiana wiedzy, doświadczeń i wzajemne inspirowanie się do rozwoju. W zeszłym roku uczestnicy wysłuchali 22 prelegentów, wzięli udział w 14 inspirujących warsztatach i wystąpieniach, a wśród gości znaleźli się m.in. Iwona Guzowska, Rafał Sonik, czy Wojtek Ławniczak.

W tym roku gościem specjalnym będzie Robert Korzeniowski, polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, a w prelekcjach i debatach wezmą udział m.in. praktycy świata biznesu, nauki, samorządu i innowacji.

Biznesu nie da się zbudować w pojedynkę

Główne hasło wydarzenia, wokół którego koncentruje się program Business Meet Up w tym roku brzmi „W dobrych relacjach”.  

– Jako organizacja zrzeszająca przedsiębiorców, wiemy, że sukcesu w biznesie i w życiu nie buduje się w pojedynkę – mówi Piotr Gil, prezes rady Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej. – Integrujemy środowisko biznesowe na co dzień, a członkowie ZIG doceniają biznesową moc relacji i współpracy. Organizując największe tego typu wydarzenie w regionie, chcemy pokazać, że zawsze warto pogłębiać relacje, inspirować się sukcesami innych i dzielić się wiedzą – zaznacza prezes ZIG.

Idea wydarzenia skupia się także na budowie międzysektorowych partnerstw, stąd pomysł, aby pokazać podczas konferencji, przykłady rozwoju relacji z miastami, designerami, przedstawicielami świata nauki, czy środowiskiem startupowym. Uczestnicy zobaczą też, jak skuteczna może być współpraca sektora MŚP oraz dużych korporacji.

Fabryka Pełna Biznesu

– Podobnie jak w ubiegłym roku program Business Meet Up projektowaliśmy tak, aby przyciągał zarówno doświadczonych przedstawicieli świata biznesu, jak i osoby, które jako właściciele firm stawiają dopiero swoje pierwsze kroki – mówi Agnieszka Jasińska z agencji marketingowej Projekt-Marka, która wspiera Zagłębiowską Izbę Gospodarczą w organizacji wydarzenia. – Już w zeszłym roku od uczestników i partnerów wydarzenie słyszeliśmy, że w naszym regionie nie ma drugiego takiego spotkania o atmosferze tak wyjątkowej i tak sprzyjającej rozwojowi biznesowemu. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do bezpłatnej rejestracji i udziału w wydarzeniu – dodaje Jasińska.

Wyjątkowe jest nie tylko samo wydarzenie, ale także miejsce, w którym jest organizowane. Fabryka Pełna Życia to industrialna, zrewitalizowana przestrzeń dawnej fabryki obrabiarek Defum, które dziś staje się nowym centrum miasta, łączącym funkcje kulturalne, a także biznesowe. Tu swoją siedzibę ma Zagłębiowska Izba Gospodarcza, a w odnowionym budynku dawnego warsztatu odbędą się inspirujące panele, wystąpienia i dyskusje.

Szczegóły wydarzenia i rejestracja

Nagroda dla innowacyjnych

12 dąbrowskich firm walczy o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego. Laureatów poznamy podczas Business Meet Up.

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego, który w tym roku ma już siódma odsłonę, jest propozycją dla firm innowacyjnych i przyczyniających się do gospodarczego rozwoju miasta, przykładających jednocześnie wagę do wartości etycznych i społecznych.

Do konkursu mogły przystąpić mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które:

 • mają siedzibę albo prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej;
 • funkcjonują na rynku minimum 5 lat;
 • w ciągu ostatnich 3 lat wdrożyły nowatorskie rozwiązania, innowacje (produktowe, procesowe, marketingowe bądź organizacyjne) lub działania wyróżniające przedsiębiorstwo na tle konkurencji w regionie;
 • przestrzegają zasad etyki, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz uczciwej konkurencji;
 • inwestują w rozwój pracowników;
 • współpracują z instytucjami edukacyjnymi, samorządowymi czy biznesowymi.

Karol Adamiecki, patron konkursu, urodził się 18 marca 1866 r. w Dąbrowie Górniczej. Jest jednym z twórców nauki o organizacji i kierowaniu. Sformułowane przez niego prawa harmonii doboru, harmonii działania organów pracy zbiorowej oraz optymalnej produkcji stały się – obok praw podziału pracy i koncentracji – fundamentami nauki organizacji i kierownictwa.

Głównym organizatorem konkursu jest miasto, a partnerami Zagłębiowska Izba Gospodarcza, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, a także Akademia WSB. Zwycięzcy otrzymają okolicznościowe statuetki i dyplomy, prawo posługiwania się tytułem „Laureat Nagrody Gospodarczej im. Karola Adamieckiego”, a także wsparcie promocyjne ze strony organizatorów oraz partnerów.

Aktualności dla prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

Czytaj więcej

Wiadomości

Ostatni moment, żeby zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego

Biznes

Czerwiec pod znakiem przedsiębiorczości

Wiadomości

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

Wiadomości

Blizny na Bukowej Górze