Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 czerwca 2024

Budowa drogi S1. Weekend z objazdami i komunikacją zastępczą

Drukuj

Z powodu prac zaplanowanych w weekend (15-16 czerwca) na węźle Pogoria, niemożliwy będzie zjazd i wjazd z trasy S1 na ulice Armii Krajowej i św. Antoniego. Z tego powodu ruch do i z Ząbkowic będzie się odbywał przez nowy węzeł Ząbkowice. Natomiast linie autobusowe nr 84, 237, 637, 638, 640 i 903N kursować będą objazdem przez Tworzeń.

Firma Budimex, która na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje dąbrowski odcinek DK1 do parametrów drogi ekspresowej, na 15 i 16 czerwca zaplanowała układanie warstw ścieralnych na węźle Pogoria. Oznacza to, że wyłączone z ruchu zostaną łącznice, które umożliwiają obecnie komunikację między ulicami św. Antoniego i Armii Krajowej.

Ruch do i z Ząbkowic będzie w tym czasie odbywał się przez nowy Węzeł Ząbkowice. Natomiast linie autobusowe nr 84, 237, 637, 638, 640 i 903N od alei Piłsudskiego kursować będą objazdem przez ulice: Tworzeń, Roździeńskiego, Leśną, Związku Orła Białego, Gospodarczą, Armii Krajowej i Dworcową do włączenia się na stałe trasy na przystanku Ząbkowice Centrum.

Ze szczegółowymi informacjami na temat weekendowych zmian oraz z rozkładami jazdy przygotowanymi na 15 i 16 czerwca można zapoznać się na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Dla mieszkańców ul. św. Antoniego, która w weekend nie będzie obsługiwana przez powyższe linie, zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza: linia 938 kursować będzie na trasie Pogoria I Droga do Plaży – Gołonóg Osiedle – Pogoria I Droga do Plaży.

Układanie warstw ścieralnych na węźle Pogoria to jeden z ostatnich etapów przebudowy 7-kilometrowego odcinka DK1 między Dąbrową Górniczą a Podwarpiem. Jak informowała w maju GDDKiA, termin zakończenia prac to połowa 2024 roku. Ta data nie dotyczy jednak węzła Pogoria, gdzie do końca 2024 roku trwać będzie przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Armii Krajowej.

Czytaj więcej

Wiadomości

Koleje Śląskie ze specjalną ofertą na wakacje

Wiadomości

Skrzyżowanie al. Róż/Legionów Polskich otwarte

Kultura

Graj i odkrywaj historię miasta

Wiadomości

Maturzyści poznali wyniki egzaminu