Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
18 kwietnia 2019

Bezpieczne święta

Drukuj

W czasie wielkanocnym pamiętajmy o bezpieczeństwie – na drodze, w podróży czy na zakupach.

Okres świąteczny to czas częstszych wyjazdów i wzmożonego ruchu na drogach. Policja apeluje do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Lekceważenie tych zasad może mieć konsekwencje dużo poważniejsze niż mandat.

Do poniedziałku należy spodziewać się większej liczby patroli na drogach. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżujących, funkcjonariusze nie będą pobłażać popełniającym wykroczenia, m.in. przekraczającym dozwoloną prędkość czy wyprzedzającym w niebezpiecznych miejscach. Na taryfę ulgową nie mogą liczyć również ci, którzy po wypiciu alkoholu zdecydują się złapać za kierownicę.

Kierowcy i pasażerowie muszą również pamiętać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i właściwym przewożeniu dzieci. Warto również dobrze zaplanować podróż, wyjechać odpowiednio wcześnie, biorąc pod uwagę ewentualne korki, tak by później nie pędzić na „złamanie karku”. Przed wyjazdem należy sprawdzić oświetlenie pojazdu, uzupełnić płyny eksploatacyjne, zabrać ze sobą niezbędne dokumenty. Mimo dobrych prognoz, powinniśmy uwzględnić nieprzewidzianą zmianę pogody – opady deszczu czy deszczu ze śniegiem, które mogą pogorszyć warunki na drogach. Trzeba zatem szczególnie ostrożnie operować pedałami gazu i hamulca. 

Na baczności powinni mieć się także podróżujący pociągami czy autobusami. Tłok i pośpiech to sprzymierzeńcy kieszonkowców, którzy w Wielkanoc nie próżnują. Dlatego należy dobrze pilnować bagażu, a portfele, dokumenty i inne cenne przedmioty najlepiej schować do wewnętrznych kieszeni ubrania. Podobnie jest w sklepach czy na bazarach. Tam również na nasze roztargnienie i chwilę nieuwagi czyhają złodzieje. Dlatego dobrze chowajmy i miejmy na oku pieniądze oraz wartościowe przedmioty.

Wyjeżdżając na święta, odpowiednio zabezpieczmy swoje mieszkanie. Pamiętajmy, aby dokładnie zamknąć drzwi oraz okna, nie zostawiać śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej czy okien zasłoniętych w ciągu dnia. Jeżeli mamy możliwość, poprośmy sąsiadów, aby zerkali na nasze mieszkania i reagowali, kiedy zauważą coś niepokojącego.

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych