Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 lutego 2023

Będzie rondo i droga rowerowa. Rozpoczynamy przebudowę ulic Staszica i AK Ordona

Drukuj

Od budowy nasypu pod drogę rowerową 9 lutego rozpoczęła się przebudowa ponad 2-kilometrowego odcinka ulic AK Ordona i Staszica.

Inwestycja obejmie powiatowy odcinek drogi o długości 2,2 km: od skrzyżowania ulic Staszica i Ziemby do skrzyżowania ulic Oddziału AK Ordona i Hotelowej.

Kierowców zapewne ucieszy wiadomość, że efektem prac będzie nie tylko nowa nawierzchnia drogi, ale i rondo na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1. Nowy będzie także chodnik między ulicami Świerkową i Ziemby, projekt przewiduje także nowoczesne oświetlenie w miejscach, w których go jeszcze brakuje.

– Na całej długości przebudowywanego odcinka powstanie także droga rowerowa, dla której między planowanym rondem a wiaduktem w ciągu S1 powstanie specjalnie nasyp – zapowiada Zbigniew Kubik, naczelnik Wydziału Inwestycji Drogowych.

2023.02.15 DG - Staszic. Łącznik pomiędzy DK94 a S1 przechodzi prawdziwą metamorfozę. Na początek droga rowerowa. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

Właśnie od budowy tego nasypu, a także kontrolnych przekopów i budowy kanalizacji deszczowej między ulicami Świerkową i Ziemby rozpoczęła się cała przebudowa. Wszystko ma potrwać 10 miesięcy.

Do wycenionej na 9,6 mln zł inwestycji miasto pozyskało ponad 3,8 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– O dofinansowanie zabiegamy także na przebudowę gminnego odcinka ulicy Staszica od ul. Ziemby do Wojska Polskiego. Gotowy już projekt zakłada budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego oraz kontynuację drogi rowerowej – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych