Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
10 maja 2024

Asfaltowanie ulic przy drodze S1. Linie 638 i 656 zmienią w weekend trasy

Drukuj

Z powodu układania warstw ścieralnych na ulicach Konstytucji, Ujejskiej i alei Zwycięstwa oraz na rondzie u zbiegu tych ulic, linie autobusowe 638 i 656 w weekend (11-12 maja) kursować będą po zmienionych bądź skróconych trasach.

Układania warstw ścieralnych na dąbrowskim odcinku S1 i przyległych do ekspresówki ulicach to końcowy etap przebudowy 7-kilometrowego odcinka DK1 (Podwarpie – Dąbrowa Górnicza) do parametrów drogi ekspresowej. Termin zakończenia prac to połowa 2024 roku. Ta data nie dotyczy jednak węzła Pogoria, gdzie do końca 2024 roku ma trwać przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Armii Krajowej.

By zminimalizować utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej, firma Budimex, która na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje DK1 do parametrów drogi ekspresowej, prace na wiadukcie nad S1 oraz ulicach Konstytucji, Ujejskiej i alei Zwycięstwa przeprowadzi w weekend. Ponieważ fragmenty wymienionych ulic zostaną w tym czasie całkowicie wyłączone z ruchu, należy się liczyć z utrudnianiami i brakiem obsługi części przystanków autobusowych.

Najważniejsze weekendowe zmiany

W sobotę 11 maja z obsługi linii 638 (w kierunku Wojkowic i Podwarpia) wyłączone zostaną przystanki: Ząbkowice Aleja Zwycięstwa, Ząbkowice Osiedle Młodych Hutników, Ujejsce Górka oraz Ujejsce Kościół. Obsługa przystanku Ujejsce Skrzyżowanie będzie się odbywała na tymczasowym stanowisku w rejonie skrzyżowania ulic Ujejskiej i Broniewskiego.

W kursach do centrum miasta z obsługi linii 638 wyłączone zostaną przystanki: Ujejsce Kościół, Ujejsce Górka, Ząbkowice Osiedle Młodych Hutników, Ząbkowice Aleja Zwycięstwa oraz Ząbkowice Stadion. Obsługa przystanku Ujejsce Skrzyżowanie będzie się odbywała na tymczasowym stanowisku w rejonie ulic Ujejskiej i Broniewskiego.

W niedzielę 12 maja we wszystkich kursach linia 638 kursować będzie aleją Zwycięstwa z pominięciem trasy wariantowej i przystanków Antoniów Konstytucji oraz Ząbkowice Kusocińskiego.

Trasa linii 656 zostanie skrócona do przystanku Kolonia Piekło Pogoria III. Z obsługi wyłączone zostaną przystanki: Kolonia Piekło Przejazd Kolejowy, Kolonia Piekło Kostury, Antoniów Spacerowa, Antoniów Skrzyżowanie, Antoniów Konstytucji, Ząbkowice Osiedle Młodych Hutników, Ząbkowice Aleja Zwycięstwa, Ząbkowice Stadion, Ząbkowice Dom Kultury, Ząbkowice Kino Uciecha i Ząbkowice Dworzec PKP.

Stałe rozkłady linii 638 i 656 mają zostać przywrócone w niedzielę 12 maja od godziny 20.

Ze szczegółowymi informacjami na temat zmian na obu liniach można zapoznać się na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kasprzaka 25 i ul. Polcera

Kultura

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy Drodze Wojewódzkiej nr 790

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Siewierzu przy ul. Długiej