Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 października 2021

Ambasadorowie z Dąbrowy. Firmy z naszego miasta wyróżnione przez Strefę Ekonomiczną

Drukuj

Dwie duże firmy działające w Dąbrowie Górniczej otrzymały tytuł „Ambasador Marki Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej”. Statuetki wręczono podczas Europejskiego Forum Przyszłości.

Wyróżnienia, przyznane przez zarząd Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, trafiły do 11 przedsiębiorstw. Wśród nich są dwa, które działają w Dąbrowie Górniczej. To SK hi-tech battery materials Poland i NGK Ceramics. Tytuł Ambasadora jest podziękowaniem za współpracę i wkład w rozwój gospodarczy regionu.

Obie firmy działają na obszarze inwestycyjnym w Tucznawie. Od 2017 r. japońska fabryka NGK Ceramics produkuje tam filtry cząstek stałych, robionych z węglika krzemu i stosowanych w samochodowych układach wydechowych. Z kolei SK hi-tech battery materials Poland, spółka należąca do koreańskiego koncernu SK Innovation, na początku miesiąca oficjalnie otworzyła fabrykę separatorów do baterii litowo-jonowych. Separatory to element akumulatorów, wykorzystywanych w samochodach elektrycznych. Oprócz dąbrowskiej dwójki, wyróżnienia otrzymały także: ZF Group, Stellantis, Szczęśniak Pojazdy Specjalne, Mokate, Tymbark, Opel Manufacturing Poland – PSA Group, Kronospan, FCA Poland Tychy i ROSA.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. działa od 25 lat. Oferując działki inwestycyjne, zajmuje się ściąganiem do regionu nowych przedsiębiorstw. KSSE składa się z czterech podstref: gliwickiej, jastrzębsko-żorskiej, sosnowiecko-dąbrowskiej oraz tyskiej. Obejmuje swym zasięgiem województwo śląskie oraz 6 powiatów województwa opolskiego. Działalność prowadzi w niej ponad 450 przedsiębiorstw, które stworzyły 80 tys. miejsc pracy, a ich łączne inwestycje sięgnęły ok. 42 mld zł. W KSSE dominują firmy z branży motoryzacyjnej. Najwięcej zainwestowały przedsiębiorstwa z kapitałem francuskim.

Europejskie Forum Przyszłości odbyło się w zeszłym tygodniu na Stadionie Śląskim. Poświęcone było najważniejszym wyzwaniom cywilizacyjnym, społecznym i gospodarczym. Przedstawiciele biznesu, środowisk naukowych, instytucji publicznych czy samorządów rozmawiali i wymieniali się doświadczeniami m.in. na temat nowych technologii, transformacji przemysłu, rynku pracy czy ochrony środowiska. Forum odwiedziło 8 tys. uczestników, w jego trakcie odbyło się 60 debat i paneli, w których udział wzięło 330 prelegentów. Organizatorem wydarzenia był Śląski Fundusz Rozwoju.

Czytaj więcej

Biznes

W DIP w marcu nie zabraknie interesujących propozycji

Komunikaty

Trwa rekrutacja do miejskich przedszkoli

Wiadomości

Wyjątkowe body dla maluszków urodzonych w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia