Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
22 maja 2018

Ale wkoło jest wesoło

Drukuj

„Ale wkoło jest wesoło” – pod takim hasłem  18 maja zorganizowano festyn w Szkole Podstawowej nr 3. Jak co roku na festynie świetnie bawili się uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. A to dlatego, że wszystko było perfekcyjnie zorganizowane: imprezy, zabawy, gry, strefa gastronomiczna i wiele innych atrakcji.

Znak do rozpoczęcia rodzinnego festynu dała dyrektor dąbrowskiej „Trójki” – Anna Ciszewska. Uczestnicy mogli wziąć udział w wielu konkursach, takich, jak: Zaśpiewaj piosenkę lub powiedz wiersz, Rzut do bramki, Rebusy ortograficzne czy Gry matematyczne. Zabawa rozpoczęła się od występu artystycznego w wykonaniu uczniów. Jego tematyka nawiązywała do obchodów „Metropolitalnego Święta Rodziny”.

W konkurencjach sportowych uczniowie zaliczali zadania, a karty ze zdobytymi punktami wrzucali do „maszyny losującej”, aby wziąć udział w losowaniu nagród. Reprezentacje rodziców klas I – III uczestniczyły w „Turnieju Rodzinnym” – każda rodzina została nagrodzona medalem i torbą pełną niespodzianek. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs plastyczny „Moja Rodzina”, szaleństwo było także na dmuchańcach i trampolinach. Na festyn przyjechali także policjanci, ratownicy medyczni i strażacy, którzy pokazali, jak używa się w czasie akcji strażackich sikawek.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się upominki wykonane przez: wolontariuszy koła wolontariatu „Podaj Rękę”, uczniów klasy III A, dzieci ze świetlicy szkolnej oraz uczniów ze szkolnego koła plastycznego. Nikomu nie umknął akcent gastronomiczny, który z dala dało się wyczuwać, gdyż przygotowano przepyszne ciasta, pajdy chleba ze smalcem i cudownie przyrządzoną kiełbaskę z grilla.

Najbardziej ekscytujący moment festynu pojawił się na jego zakończenie. Podczas losowania nagród za konkurencje sportowe i umiejętnościowe, szczęście uśmiechnęło się do prawie 130 wybrańców. Wszystkie upominki zostały przygotowane dzięki sponsorom. W imprezie wzięli udział m.in. radni, rodzice uczniów oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego. Kolejny festyn już za rok!

 

zobacz także

10

Czytaj więcej

Biznes

PRZETARG NA NAJEM PRZY UL. ŻEGLARSKIEJ

Rekreacja

Weekend w mieście

Komunikaty

Obwieszczenie

Strona główna

XVIII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków