10 września 2019

50 tysiaków na busik dla dzieciaków! Wesprzyj Rodzinny Dom Dziecka!

Poznajcie Monikę i Roberta – osoby zupełnie zwyczajne, ale robiące coś niezwykłego. Od 13 lat dzielą swoją miłość rodzicielską tworząc jedyny w Dąbrowie Górniczej Rodzinny Dom Dziecka. Na stałe opiekują się siedmiorgiem dzieci (Karolina, Amadeusz, Natalia, Wiktoria, Klaudia, Damian oraz zwariowane bliźniaczki Klaudia i Andżelika), ale ta liczba wzrasta gdy trafiają do nich dzieci z interwencji pogotowia opiekuńczego. Maksymalnie mogą przyjąć dwanaścioro podopiecznych – sami przyznacie, że jest to spora gromadka. Od pewnego czasu przyjaciele rodziny zauważyli, że powraca temat konieczności zakupu samochodu, który będzie w stanie pomieścić całą rodzinę a jednocześnie będzie niezawodny i bezawaryjny, co przy tak dużej rodzinie jest absolutną koniecznością.

Aktualny samochód, 13 letni Opel Zafira jest mocno wyeksploatowany i coraz częściej jest w warsztacie co komplikuje codzienne życie Rodziny. Co prawda jest jeszcze Daewoo Lanos, który pełni funkcję zastępczą, ale niestety ma już prawie 20 lat i nie daje żadnej gwarancji bezpieczeństwa.

Przyjaciele rodziny postanowili założyć zbiórkę w serwisie zrzutka.pl, której celem jest uzbieranie 50000 złotych na 9 osobowego busa marki Renault Trafic. Zebrana kwota pozwoli znaleźć egzemplarz używany, ale w stanie, który pozwoli rodzinie normalnie funkcjonować. Jeżeli uda się uzbierać większą kwotę postaramy się powalczyć wspólnymi siłami o nowy samochód prosto z salonu, by służył dzieciom przez kolejne lata.

Monika i Robert wyznają zasadę, że „rodzina to najlepsze miejsce, gdzie powinny wychowywać się dzieci”. Niestety nie każde dziecko ma szansę wzrastać w swojej rodzinie, wśród kochających najbliższych. Wtedy rodzina zastępcza do której mają szczęście trafić, może dać im szczęśliwe dzieciństwo i lepszy start w dorosłe życie. I tak jest właśnie w Rodzinnym Domu Dziecka Moniki i Roberta. Dzieci pozostające pod ich opieką nie tylko otrzymują podstawowe środki do codziennego życia, ale mają również poczucie, że są kochane i bezpieczne. Monika to osoba, która żyje tym co robi. Całe swoje życie poświęca dzieciom organizując im różnego rodzaju wyjazdy, wspólne wakacje, ferie, wyjścia na basen by mimo swoich niemiłych doświadczeń poczuły się jak w domu. Oprócz opieki nad swoimi podopiecznymi Monika angażuje swoje siły również w pomoc dla rodzin zastępczych z terenu Dąbrowy Górniczej organizując aukcje charytatywne, kiermasze oraz zbiórki, z których wszystkie zebrane środki przeznaczane są na potrzeby dzieci z tychże placówek.

WESPRZYJ RODZINĘ Z DĄBROWY GÓRNICZEJ – KLIKNIJ W LINK

Czytaj więcej

Wiadomości

Ożywić nieożywione w Galerii Sztuki PKZ

Wiadomości

38 lat od wprowadzenia stanu wojennego

Wiadomości

Mikołajki w NEMO z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci

Wiadomości

Metropolitarna Wigilia dla Samotnych