#Koronawirus RAPORT – aktualizacja 26.05.2020 r.

Poniżej znajdują się bieżące informacje dotyczące przeciwdziałań epidemii koronawirusa w Dąbrowie Górniczej.

W 12 dniu kwarantanny zrób test

Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? 12. dnia możesz zrobić test w mobilnym punkcie pobrań.

Od poniedziałku nowe zasady

W poniedziałek zaczną obowiązywać nowe zasady, dotyczące m.in. handlu i przebywania na zewnątrz.

Szykujemy się na różne scenariusze

O funkcjonowaniu szpitala w czasie epidemii koronawirusa, procedurach bezpieczeństwa z tym związanych i konieczności podejmowania trudnych decyzji mówi dr n. med. Tomasz Szczepanik, zastępca dyrektora Zagłębiowskiego Centrum Onkologii ds. Lecznictwa.

Nowa normalność: etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

W czwartek - 16 kwietnia - rząd ogłosił etapy znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Zasady bezpieczeństwa na dłużej i nowe ograniczenia

Dzisiaj - 9 kwietnia - rząd poinformował o nowych ograniczeniach związanych z koronawirusem. Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty.

Kwarantanna – najczęściej zadawane pytania

Co to znaczy, że jestem w kwarantannie? Kwarantanna dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Od 15...

Mundurowi pilnują przestrzegania zakazów

Mundurowi czuwają nad przestrzeganiem zasad wprowadzonych przez rząd w ramach ograniczenia epidemii koronawirusa. Łamiący przepisy muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Tarcza antykryzysowa weszła w życie

Ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach, to główne cele pakietu ustaw, które składają się na tarczę antykryzysową.

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – czekają nas ograniczenia

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmienione zostały zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Więcej