#Koronawirus RAPORT – aktualizacja 8.04.2020 r.

Poniżej znajdują się bieżące informacje dotyczące przeciwdziałań epidemii koronawirusa w Dąbrowie Górniczej.

Mundurowi pilnują przestrzegania zakazów

Mundurowi czuwają nad przestrzeganiem zasad wprowadzonych przez rząd w ramach ograniczenia epidemii koronawirusa. Łamiący przepisy muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – czekają nas ograniczenia

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmienione zostały zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Zalecenia dla pacjenta z koronawirusem podczas izolacji domowej

Celem izolacji domowej jest odosobnienie chorego, który po zbadaniu przez lekarza – nie wymaga hospitalizacji ze względu na stan zdrowia. Izolacja domowa jest stosowana u...

Rząd wprowadził nowe obostrzenia

W celu zahamowania rozprzestrzeniania się koronwairusa, wprowadzone zostały nowe ograniczenia dotyczące m.in. przemieszczania się i zgromadzeń.

Podejrzewasz, że masz koronawirusa? Sprawdź, co robić

Masz gorączkę, kaszel, trudno Ci oddychać? Skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną (całodobowa infolinia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Górniczej na temat koronowirusa: 795 513 569), całodobową infolinią NFZ 800 190 590.

#Koronawirus RAPORT – aktualizacja 8.04.2020 r.

Poniżej znajdują się bieżące informacje dotyczące przeciwdziałań epidemii koronawirusa w Dąbrowie Górniczej.

Infolinia dla seniorów

Uruchomiliśmy infolinię dla seniorów, osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza osób samotnych potrzebujących pomocy w zakupach żywności, dostarczenia leków lub porady. Pod numer 602 502 478 można dzwonić od poniedziałku w godzinach od 8 do 16.

Skorzystaj z teleporady lekarza rodzinnego – nie blokuj SOR!

Skorzystaj z teleporad lekarza rodzinnego, pielęgniarki i położnej. Nie blokuj Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Z domu wychodź „z głową”

Ochrona przed zakażeniem koronawirusem nie wiąże się z nakazem bezwzględnego pozostania w domu. Można wychodzić na zewnątrz, jednak trzeba robić to rozsądnie.

Więcej