• Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 maja 2019

XXII MIEJSKA OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

Drukuj

W kalendarzu sportowych imprez naszego miasta Olimpiada Sportowa Przedszkolaków gości już od kilkunastu lat. W zeszłym roku Przedszkole numer 36 stanęło na najwyższym stopniu podium i tym samym zostało organizatorem tegorocznej XXII Miejskiej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Olimpiadę honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak. Współorganizatorami był Urząd Miejski oraz Centrum Sportu i Rekreacji.

Imprezę rozpoczął przemarsz drużyn z 25 dąbrowskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Podczas apelu drużynowi przystąpili do raportu, wszyscy zawodnicy odśpiewali hymn olimpijski i złożyli przyrzeczenie sportowca. W trakcie imprezy sześciolatki z Kasztankowego Przedszkola Nr 36 z grupy „Jagódki” zaprezentowały układ taneczny.

Gdy nadszedł czas sportowej rywalizacji, zawodnicy wzięli udział w pięciu konkurencjach: bieg na dystansie 30 m., rzut ringiem, skok w dal z miejsca, tor przeszkód, skakanie na piłce. Do każdej dyscypliny wytypowany był jeden zawodnik z pięcioosobowej drużyny.

Po zakończeniu konkurencji, wszystkie dzieci przystąpiły do wspólnych zabaw z animatorem. Atmosfera była gorąca a humory dopisywały.

W tegorocznej Olimpiadzie w generalnej klasyfikacji olimpijskie złoto wywalczyła drużyna z Przedszkola nr 34, srebro Przedszkole nr 9 i brąz Przedszkole nr 39. Na zwycięzców i najlepsze drużyny czekały puchary, medale i nagrody rzeczowe. Przedszkola i uczestnicy zmagań mogli liczyć na dyplomy i drobne upominki.