14 sierpnia 2019

Weekend w mieście

Jak co tydzień publikujemy Wam zestawienie wydarzeń w naszym mieście na nadchodzący weekend. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie i miło spędzicie czas z rodziną i przyjaciółmi.

 

16 SIERPNIA, godz. 20:00 – MUZYKA NAD WODĄ

MIEJSCE: PLAŻA POGORIA III

WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE

Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to piosenki przedwojenne, które dawniej bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, stołecznych ulicach i podwórkach.

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Koncerty Warszawskiego Combo Tanecznego są wyjątkowym spotkaniem z przeszłością, tradycją i nowym spojrzeniem. W Dąbrowie Górniczej usłyszymy ich podczas „Muzyki nad wodą” 16 sierpnia o 20:00. W przypadku niesprzyjającej pogody koncert zostanie przeniesiony do Pałacu Kultury Zagłębia. Wstęp wolny. Więcej informacji na www.palac.art.pl.

 

17 i 18 SIERPNIA, godz. 18:00 – W ZIELONĄ GRAMY

MIEJSCE: PARK ZIELONA

ZIELONE PLENERY

Kolejny weekend i kolejne koncerty z cyklu „w Zieloną gramy”. Znów spotkamy się w Parku Zielona o godz. 18:00, by wysłuchać pięknej, kojącej i nastrojowej muzyki.

Sobotni koncert (17.08, 18:00, Krąg Taneczny) będzie należał do grupy TangoStan Quintet. To pięć muzyków młodego pokolenia, których połączyła miłość do tanga i muzyki Astora Piazzolli. Łącząc namiętność tanga z elegancją i smakiem muzyki klasycznej oraz pierwiastkiem jazzowej wolności tworzą muzykę, która pulsuje energią, przekazuje autentyczne emocje, dostarcza wzruszeń i nikogo nie pozostawia obojętnym. Natomiast w niedzielę (18.08, 18:00, scena przy fontannie) usłyszymy energetyczne przeboje w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej.

W przypadku niesprzyjającej pogody koncerty zostaną przeniesione do Pałacu Kultury Zagłębia. Wstęp na wszystkie wydarzenia cyklu „w Zieloną gramy” jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.palac.art.pl.

 

17 SIERPNIA, godz. 11:00 – AKTYWNA SOBOTA NA PLAŻY Z FITNESS KLUBEM SALSA

MIEJSCE: PLAŻA PRZY ZBIORNIKU POGORIA III

Kreatywne zajęcia sportowe odbywające się w każdą sobotę na plaży przy zbiorniku Pogoria III organizowane przez dąbrowski Fitness Klub Salsa. Wszyscy, którzy są miłośnikami ćwiczeń ogólnorozwojowych na świeżym powietrzu mogą znaleźć coś dla siebie, bez względu na wiek czy płeć.

 

17 SIERPNIA, godz. 21:00 – LETNIE KINO PLENEROWE

MIEJSCE: FABRYKA PEŁNA ŻYCIA

PROSTO Z NIEBIOS

Letnie Kino Plenerowe na terenie Fabryki Pełnej Życia odwiedzi „Anioł”, 17 sierpnia o godz. 21:00. Cykl letnich seansów w plenerze organizowany jest przez Pałac Kultury Zagłębia oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70. 17-letni Carlitos o twarzy anioła (Lorenzo Ferro) przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy w nowej szkole spotyka Ramona (Chino Darín) natychmiast stają się przyjaciółmi. Wyruszają w podróż pełną ryzykownych przygód, namiętnej miłości i mrocznej zbrodni. Porywająca historia. Stylistyczny majstersztyk. Wizualna uczta. Film oparty na prawdziwej historii seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci”. W przypadku niesprzyjającej pogody seans zostanie przeniesiony do Pałacu Kultury Zagłębia, Kino KADR. Wstęp wolny. Więcej informacji na www.palac.art.pl.

 

18 SIERPNIA, godz. 7:00 – JOGA NA MOLO

MIEJSCE: MOLO POGORIA III

Stowarzyszenie Civitas w ramach Letniej Akademii Aktywności organizuje zajęcia jogi na dąbrowskim molo. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu 600 167 356, obowiązuje własna mata.

 

17 i 18 SIERPNIA, godz. 10:00 – 18:00 – WARSZTATY RZEMIOSŁA STARE NA NOWE

MIEJSCE: FABRYKA PEŁNA ŻYCIA

Wyjątkowe warsztaty, których bohaterem będzie krzesło vintage. Wszyscy uczestnicy będą mogli puścić wodze wyobraźni i wraz z Fundacja Fabryka Kulturalna dać staremu krzesłu drugie życie. Świetna propozycja dla całej rodziny wraz z dziećmi.

 

 

Czytaj więcej

Dotacje dla działkowców

Wiadomości

Kolejny weekend z atrakcjami w Fabryce Pełnej Wydarzeń – Weekend #6

Komunikaty

Pracuj z nami! Aktualne oferty pracy w UM!

Wiadomości

1000 dni bez wypadku