12 lipca 2019

Weekend w mieście

Kolejny weekend przed nami! To oznacza, że już czas na nasze cotygodniowe zestawienie wydarzeń, które odbywać się będą w Dąbrowie Górniczej w najbliższy weekend!

PIĄTEK 12.07

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi „Ali Baba” – Tuż za rogiem – Plenerowe spektakle teatralne
Park Hallera, godz. 18:00
Spektakl aktorsko – lalkowy. Dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita.
Szczegóły

SOBOTA 13.07

Darmowe zajęcia z instruktorami jazdy na deskorolce, hulajnodze i rolkach
Skatepark w Parku Zielona, godz. 16:00-19:00
Stowarzyszenie Sportowe Extreme Live for Ride
w każdą sobotę (16:00-19:00) wakacji w Parku Zielona (skatepark) organizuje darmowe zajęcia z instruktorami jazdy na deskorolce, hulajnodze i rolkach. W planach również szkolenia, zabawy i konkursy z nagrodami.

Warsztaty „kupuję, nie marnuję”
„Wolna Przestrzeń”, Dąbrowa Górnicza, al. Piłsudskiego 36c/620, godz. 10:00-14:00
Projekt  „Kupuję, nie marnuję” to cykl praktycznych warsztatów ekologicznego stylu życia w duchu idei „Zero waste” organizowanych przez grupę nieformalną Nasza przestrzeń w ramach konkursu: Śląskie Lokalnie 2018-2019. Podczas warsztatów uczestnicy nabędą umiejętności pomocne w zmianie stylu życia i podniesienia własnej świadomości ekologicznej. Dodatkowo podczas trwania projektu zorganizowana zostanie wymiana odzieży zabawek, podczas której wszyscy chętni (nie tylko uczestnicy warsztatów) będą mogli przynieść nieużywaną odzież i wymienić na inną. Jest to projekt rodzinny. Udział bezpłatny. Informacje i zapisy: 694 865 231.
Szczegóły

Warsztaty rzemiosła „stare na nowe”
Fabryka Pełna Życia, godz. 10:00-18:00
Fundacja Fabryka Kulturalna i Fabryka Pełna Życia zapraszają na warsztaty rzemiosła „stare na nowe”. Odnowimy stare krzesła tak, aby dostały nowe życie i stały się Waszymi ulubionymi meblami w domach. Gwarantujemy: krzesło, niezbędne materiały do jego odnowienia, fachową pomoc. Warsztaty są bezpłatne.
Szczegóły i zapisy: 506 418 147

W zieloną gramy – koncert plenerowy – Arek Kłusowski
Krąg Taneczny/Park Zielona, godz. 18:00
w Zieloną gramy – cykl koncertów plenerowych, które odbywać się będą w każdy weekend lipca i sierpnia w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej. Cykl podzielony jest na dwa miejsca. Sobotnie koncerty odbywać się będą w Kręgu Tanecznym, natomiast niedzielne przy parkowej fontannie. Każdy z nich odbywać się będzie o godzinie 18:00. Podczas wydarzeń w Kręgu Tanecznym zobaczymy zespoły, które m.in. prezentowały się podczas pałacowego cyklu koncertów Kameralne Czwartki. Z kolei na scenie przy fontannie zagoszczą Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band oraz Miejska Orkiestra Dęta. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni zrewitalizowanego Parku Zielona.
Szczegóły

Letnie kino plenerowe – „Dziewczyna we mgle”
Fabryka Pełna Życia, godz. 21:30
Leżaki, przyjemny powiew ciepłego powietrza oraz mocna dawka kina europejskiego, to oczywiście cykl Letniego Kina Plenerowego. Przez najbliższe dwa miesiące, w każdą sobotę lipca i sierpnia zapraszamy na teren Fabryki Pełnej Życia (zaraz za Pałacem Kultury Zagłębia) na seanse pod chmurką z repertuarem Kina Studyjnego Kadr.
Szczegóły

NIEDZIELA 14.07

Joga na molo
Molo przy Pogorii III, godz. 7:00
Stowarzyszenie Civitas w ramach Letniej Akademii Aktywności organizuje zajęcia jogi na dąbrowskim molo. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu 600 167 356, obowiązuje własna mata.

W ZIELONĄ GRAMY – Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band
Fontanna w Parku Zielona, godz. 18:00
Na scenie przy fontannie zagości Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni zrewitalizowanego Parku Zielona.
Szczegóły

Czytaj więcej

Wiadomości

Zmieniaj świat lokalnie. Dołącz do akcji Masz Głos

Wiadomości

Pierwsze karty ŚKUP tracą ważność!

Nieruchomości

Przetarg na wyłonienie podmiotu, który nabędzie prawo własności nieruchomości

Wiadomości

Aktywni znów pokazali, co potrafią