12 lipca 2019

Weekend w mieście

Kolejny weekend przed nami! To oznacza, że już czas na nasze cotygodniowe zestawienie wydarzeń, które odbywać się będą w Dąbrowie Górniczej w najbliższy weekend!

PIĄTEK 12.07

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi „Ali Baba” – Tuż za rogiem – Plenerowe spektakle teatralne
Park Hallera, godz. 18:00
Spektakl aktorsko – lalkowy. Dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita.
Szczegóły

SOBOTA 13.07

Darmowe zajęcia z instruktorami jazdy na deskorolce, hulajnodze i rolkach
Skatepark w Parku Zielona, godz. 16:00-19:00
Stowarzyszenie Sportowe Extreme Live for Ride
w każdą sobotę (16:00-19:00) wakacji w Parku Zielona (skatepark) organizuje darmowe zajęcia z instruktorami jazdy na deskorolce, hulajnodze i rolkach. W planach również szkolenia, zabawy i konkursy z nagrodami.

Warsztaty „kupuję, nie marnuję”
„Wolna Przestrzeń”, Dąbrowa Górnicza, al. Piłsudskiego 36c/620, godz. 10:00-14:00
Projekt  „Kupuję, nie marnuję” to cykl praktycznych warsztatów ekologicznego stylu życia w duchu idei „Zero waste” organizowanych przez grupę nieformalną Nasza przestrzeń w ramach konkursu: Śląskie Lokalnie 2018-2019. Podczas warsztatów uczestnicy nabędą umiejętności pomocne w zmianie stylu życia i podniesienia własnej świadomości ekologicznej. Dodatkowo podczas trwania projektu zorganizowana zostanie wymiana odzieży zabawek, podczas której wszyscy chętni (nie tylko uczestnicy warsztatów) będą mogli przynieść nieużywaną odzież i wymienić na inną. Jest to projekt rodzinny. Udział bezpłatny. Informacje i zapisy: 694 865 231.
Szczegóły

Warsztaty rzemiosła „stare na nowe”
Fabryka Pełna Życia, godz. 10:00-18:00
Fundacja Fabryka Kulturalna i Fabryka Pełna Życia zapraszają na warsztaty rzemiosła „stare na nowe”. Odnowimy stare krzesła tak, aby dostały nowe życie i stały się Waszymi ulubionymi meblami w domach. Gwarantujemy: krzesło, niezbędne materiały do jego odnowienia, fachową pomoc. Warsztaty są bezpłatne.
Szczegóły i zapisy: 506 418 147

W zieloną gramy – koncert plenerowy – Arek Kłusowski
Krąg Taneczny/Park Zielona, godz. 18:00
w Zieloną gramy – cykl koncertów plenerowych, które odbywać się będą w każdy weekend lipca i sierpnia w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej. Cykl podzielony jest na dwa miejsca. Sobotnie koncerty odbywać się będą w Kręgu Tanecznym, natomiast niedzielne przy parkowej fontannie. Każdy z nich odbywać się będzie o godzinie 18:00. Podczas wydarzeń w Kręgu Tanecznym zobaczymy zespoły, które m.in. prezentowały się podczas pałacowego cyklu koncertów Kameralne Czwartki. Z kolei na scenie przy fontannie zagoszczą Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band oraz Miejska Orkiestra Dęta. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni zrewitalizowanego Parku Zielona.
Szczegóły

Letnie kino plenerowe – „Dziewczyna we mgle”
Fabryka Pełna Życia, godz. 21:30
Leżaki, przyjemny powiew ciepłego powietrza oraz mocna dawka kina europejskiego, to oczywiście cykl Letniego Kina Plenerowego. Przez najbliższe dwa miesiące, w każdą sobotę lipca i sierpnia zapraszamy na teren Fabryki Pełnej Życia (zaraz za Pałacem Kultury Zagłębia) na seanse pod chmurką z repertuarem Kina Studyjnego Kadr.
Szczegóły

NIEDZIELA 14.07

Joga na molo
Molo przy Pogorii III, godz. 7:00
Stowarzyszenie Civitas w ramach Letniej Akademii Aktywności organizuje zajęcia jogi na dąbrowskim molo. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu 600 167 356, obowiązuje własna mata.

W ZIELONĄ GRAMY – Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band
Fontanna w Parku Zielona, godz. 18:00
Na scenie przy fontannie zagości Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni zrewitalizowanego Parku Zielona.
Szczegóły

Czytaj więcej

Dotacje dla działkowców

Wiadomości

Kolejny weekend z atrakcjami w Fabryce Pełnej Wydarzeń – Weekend #6

Komunikaty

Pracuj z nami! Aktualne oferty pracy w UM!

Wiadomości

1000 dni bez wypadku