20 listopada 2019

Wandal w rękach policji

Mundurowi zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie ponad 40 samochodów. Wandal może mieć na koncie więcej zniszczeń. Poszkodowani, którzy dotąd nie zgłosili szkód, powinni skontaktować się z komendą.

Zatrzymany w poniedziałek 31-latek mieszkaniec  Dąbrowy Górniczej jest podejrzany o to, że od lipca do połowy listopada uszkodził ponad 40 samochodów. Policjanci najwięcej zgłoszeń, związanych z zarysowaniem karoserii ostrym narzędziem, przyjęli z rejonu ul. Mickiewicza i Norwida.

Sprawą zajmowała się grupa policjantów, specjalnie wytypowanych przez kierownictwo dąbrowskiej komendy. Zebrany przez śledzczych materiał dowodowy pozwolił na ujęcie podejrzanego i przedstawienie mu zarzutów. Za zniszczenie mienia, wandalowi może grozić nawet do 5 lat więzienia.

Policja apeluje również do osób, które w ostatnich kilku miesiącach zauważyły zarysowania ostrym narzędziem na swoich pojazdach, a nie zgłosiły tego mundurowym, o osobisty kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piłsudskiego 11.

Czytaj więcej

Wiadomości

Autobus naukowy „Bądź jak Ignacy” nad Pogorią III

Wiadomości

Awaria systemów rządowych

Zagłębiowskie Centrum Onkologii z dotacją Metropolii

Zmiana siedziby Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych