Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
25 listopada 2022

W niedzielę ulica Strzemieszycka ma zyskać nową nawierzchnię

Drukuj

Na niedzielę 27 listopada zaplanowano układanie ostatniej warstwy nawierzchni na przebudowanej ulicy Strzemieszyckiej. Jeszcze tego samego dnia droga ma zostać otwarta.

Układanie warstwy ścieralnej drogowcy zaplanowali na całej długości i szerokości przebudowanego odcinka – od mostku nad Rakówką do skrzyżowania z ulicą Szklanych Domów.

Z tego powodu droga zostanie zamknięta, a autobusy linii nr 84 w obu kierunkach kursować będą objazdem z wyłączeniem obsługi przystanków Strzemieszyce Strem i Strzemieszyce Cegielnia. Ze szczegółowym rozkładem przygotowanym na 27 listopada można zapoznać się na stronie ZTM-u.

Prace – o ile nie utrudnią ich opady deszczu – zakończą się w niedzielę i od wieczora droga na całej długości zostanie oddana do ruchu. Linia 84 wróci na obecną trasę w poniedziałek, zaś pozostałe linie przestaną kursować objazdem z początkiem grudnia. Wzdłuż drogi trwać będą jeszcze prace wykończeniowe.

Nowa droga rowerowa wzdłuż ul. Strzemieszyckiej

Ułożenie warstwy ścieralnej na 850-metrowym odcinku ul. Strzemieszyckiej to jeden z ostatnich etapów rozpoczętej w październiku zeszłego roku inwestycji. Po wybudowaniu grawitacyjnej kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz ułożeniu wodociągu, droga została odbudowana.

Przy okazji wartej ponad 17 mln zł inwestycji powstały nowe chodniki oraz droga rowerowa, która za przejazdem kolejowym połączy się z drogą wybudowaną w 2020 roku wzdłuż ulicy Oddziały AK Ordona.

Nowy jest także most nad Rakówką, który zastąpił starą konstrukcję z końca lat 70. XX wieku. Na nowym obiekcie – zaprojektowanym i wybudowanym za ponad 2 mln zł – piesi będą mieć do dyspozycji szeroki na 2,2 m chodnik po jednej stronie mostu oraz szerszy (3,5 m) ciąg pieszo rowerowy po drugiej stronie.

 

Czytaj więcej

Rekreacja

MKS pokonał wicemistrza

Biznes

Metropolia objęła pierwsze akcje Tramwajów Śląskich

Biznes

„Twój model biznesowy”. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Wiadomości

Weekend w mieście