12 czerwca 2019

Utrudnienia na DK 94 w Sosnowcu

18 czerwca rusza przebudowa skrzyżowania na DK 94 w rejonie Makro w Sosnowcu. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Zmiany i utrudnienia będą na jezdniach w kierunku Katowic, jak i Krakowa. Na każdej do dyspozycji będzie tylko jeden pas ruchu.

Wyłączone z ruchu zostaną wewnętrzne pasy drogi na odcinku od wysokości stacji benzynowej Shell do około 150 metrów przed samym skrzyżowaniem. Zwężenie ponownie zacznie się ok. 150 metrów za skrzyżowaniem i skończy przy węźle pozwalającym na zjazd do centrum Sosnowca.

Aby jak najdłużej zapewnić przejezdność skrzyżowania z ulicą Długosza, w tym miejscu zwężeń na razie nie będzie. Sygnalizacja świetlna również będzie funkcjonować bez zmian.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez najbliższe trzy tygodnie.

To największa inwestycja sosnowieckiego samorządu w historii miasta. W jej efekcie, w miejscu istniejącego obecnie skrzyżowania powstanie dwupoziomowe z rondem w ciągu ul. Długosza, które będzie przebiegało nad poprowadzoną w wykopie trasą DK94. Zjazd i wjazd pomiędzy drogami będzie zapewniony poprzez system bezkolizyjnych łącznic.

Projekt przebudowy obejmuje nie tylko skrzyżowania, ale również spory fragment dróg. Powstanie 1,3 km nowej DK94 od wysokości stacji benzynowej Shell (jadąc od strony Dąbrowy Górniczej), aż do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja.

Wyremontowany zostanie również 300-metrowy fragment ulicy Długosza, gdzie powstanie także droga rowerowa. Przebudowa obejmuje również budowę ekranów wzdłuż jezdni w obu kierunkach, zarówno w stronę Katowic, jak i Krakowa, co znacznie ograniczy uciążliwy poziom hałasu w tamtym rejonie. Wszystkie prace mają zakończyć się do końca 2020r.

Czytaj więcej

Wiadomości

PKZ zaprasza na wirtualne wzruszenia i radości

Ekspercka pomoc dla osób niepełnosprawnych

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Pracuj z nami! Aktualne nabory w Urzędzie Miejskim