Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
18 września 2020

Sprawdź, co dzieje się w Dąbrowie Górniczej w weekend!

To już tradycja, że zawsze coś #dziejesiewDG! Zobacz jakie atrakcje tym razem czekają na mieszkańców miasta.

Wielka Wyżerka w Dąbrowie Górniczej z Inwazją FoodTrucków

Centrum Handlowe Pogoria (Plac przy fontannie)

18.09 – godz. 16.00-21.00

19.09 – godz. 12.00-21.00

20.09 – godz. 12.00-20.00

Na placu przy fontannie Centrum Handlowego Pogoria będzie można rozsmakować się w kuchniach świata, miedzy innymi próbując dania azjatyckie, amerykańskie, japońskie czy hiszpańskie. Pełna lista foodtrucków dostępna jest tutaj.

Festiwal Ludzi Aktywnych

19.09, godz. 11.00-15.00, Park Hallera

Festiwal to dziś Wielka Gra Dla Aktywnych, w której na uczestników czekają zadania sportowe, artystyczne, survivalowe, ekologiczne czy prozdrowotne. Podczas festiwalu przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń będą prezentować swoją działalność i pokazywać, czym zajmują się na co dzień.

Kawiarenka obywatelska

19.09, godz. 17.00 Fabryka Pełna Życia

Z okazji obchodów 30-lecia samorządności Dąbrowy Górniczej odbędzie się Kawiarenka obywatelska. Gościem specjalnym będzie jeden z ojców polskiej samorządności – Jerzy Stępień – polski prawnik, sędzia, radca prawny i polityk.

Zagłębiowska Masa Krytyczna

20.09, godz. 12.00-17.00

„Zachowuj się na rowerze”, pod takim hasłem odbędzie się Zagłębiowska Masa Krytyczna. Jedna z największych tego typu imprez w kraju. Rowerzyści, jak co roku, przejadą trasą prowadzącą z sosnowieckiego Dworca PKP aż nad Pogorię III w Dąbrowie Górniczej – tym razem jednak ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 w małych, rodzinnych i przyjacielskich grupkach. Będzie pit stop w będzińskiej Brzozowicy, gdzie rowerzyści będą mogli za darmo się posilić. Przejazd zaplanowano w godz. od 12 do 17. Jak podaje organizator, aby uniknąć gromadzenia się większych grup rowerzystów, start nie będzie odbywał się wspólnie.

Fabryka Pełna Życia na weekend

Weekendowy czas w ramach akcji Fabryka Pełna Wydarzeń, jak co tydzień zaoferuje nam dni pełne różnorodnych aktywności.

Piątek zacznie się od zajęć nordic walking (godzina 17.00). Każdy może się do nich przyłączyć. Wieczorem scenę muzyczną przejmie Gverilla – wokalista oraz producent. Jego twórczość można opisać jako połączenie przemyślanej, ekspresywnej liryki oraz eksperymentalnych linii wokalnych z abstrakcyjnym malarstwem czy grafiką. Wstęp wolny.

Sobota to muzyczne zabawy dla dzieci (10.00) oraz popisy djów. Ich sety rozpoczną się o godzinie 18.

Niedzielny poranek w Fabryce rozpocznie się od zajęć jogi. Dodatkowo wieczorem Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej przedstawi niebanalny spektakl: „W małym dworku” Stanisława Ignacego Witkiewicza. Pośród weekendowych atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie.

Warsztaty dla dzieci

16.09-28.09, Placówki wsparcia dziennego, POW Przystań

Od 16 do 28 września dzieci będą uczestniczyć w quizach, zabawach i konkursach plastycznych. Ich zadaniem będzie między innymi stworzyć wizję ekologicznego miasta przyszłości. Stowarzyszenie Civitas w ramach projektu „Eko-Odkrywcy 2020” porozmawia z dziećmi o tym, jak powinno wyglądać miasto przyszłości, jakiego transportu potrzebujemy, by żyć zdrowo i ekologicznie.

Czy udało Ci się znaleźć swoją ulubioną weekendową aktywność? Festiwal, kuchnie świata, joga, a może koncert? Śledź nas na Facebooku lub pobierz aplikację „Dąbrowa Górnicza dla aktywnych” w Sklepie Play lub App Store, aby być na bieżąco z nowościami w mieście.

Czytaj więcej

Wiadomości

Lokalnie i na wynos

Wiadomości

Cała Polska w czerwonej strefie

Wiadomości

Połączmy tradycję z troską o środowisko

Wiadomości

Pora na zimowy czas