3 października 2019

SK Innovation przekazało Fundacji Godne Życie 200 tys. zł

Koreańskie przedsiębiorstwo SK Innovation, które niebawem rozpocznie budowę nowej fabryki w Tucznawie, przekazało dąbrowskiej Fundacji „Godne Życie” 200 tys. zł donacji na realizację programu ekologiczno-edukacyjnego. W jego ramach fundacja kupi oczyszczacze powietrza dla dąbrowskich placówek oświatowych i we współpracy z inwestorem przeprowadzi kampanię dotyczącą ochrony środowiska.

SK hi-tech battery materials Poland sp. z o.o. zainwestuje w Dąbrowie Górniczej ponad 1 mld zł. Firma z koreańskim kapitałem na 28-hektarowej działce na terenach inwestycyjnych w dzielnicy Tucznawa wybuduje pierwszą fabrykę tego koncernu w Polsce. Zatrudnienie przy produkcji separatorów baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych znajdzie minimum 300 osób. Spółka poprzez budowę zakładu, chce zwiększyć moce produkcyjne generowane przez zakłady zlokalizowane na terenie Korei Południowej.

– Dąbrowa Górnicza została wybrana nieprzypadkowo. Nasza ekspansja na Europę zaczyna się właśnie tutaj. Przede wszystkim, miasto jest świetnie usytuowane pod względem przyszłych odbiorców naszych produktów. Jednak, co równie ważne, władze miasta były bardzo pomocne i wychodziły naprzeciw naszym oczekiwaniom. Zależy nam na budowaniu jak najlepszych relacji również z mieszkańcami. Zdecydowaliśmy się wesprzeć dąbrowską fundację, która zrealizuje projekt ekologiczny, bo to istotny dla nas aspekt działalności. Chcemy w ten sposób rozpocząć owocną współpracę z lokalną społecznością – mówi Jae Sok Rho, prezes SK Innovation.

– Gest koreańskiego inwestora świadczy o tym, że dobrze rozumie potrzeby mieszkańców naszego miasta i wie, jak ważna jest dla nas ochrona środowiska. Na takich inwestorów z branży nowoczesnych technologii stawiamy. Dziękujemy za to wsparcie – podkreślił Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Donacja SK Innovation trafiła do Fundacji „Godne Życie”, która działa w Dąbrowie Górniczej od ponad 10 lat. Służy pomocą osobom najbardziej potrzebującym, działając wielopłaszczyznowo − prowadzi świetlice środowiskowe dla dzieci i młodzieży, dba o letni wypoczynek swoich podopiecznych, organizuje programy edukacyjne, festiwale kulturalne i sportowe.

Symboliczne wręczenie środków na realizację projektu edukacyjno-ekologicznego odbyło się podczas uroczystości przekazania koreańskiemu inwestorowi rządowego wsparcia w ramach „Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej”. Umowę dotacyjną wręczył prezesowi Jae Sok Rho Jerzy Kwieciński, Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju.

z

Czytaj więcej

Wiadomości

Starcie ze Startem

Wiadomości

Pracuj z nami! Aktualne nabory w Urzędzie Miejskim

Wiadomości

Samorządowcy zachęcają do zostania dawcą szpiku

Wiadomości

Kuba i Inni liczą na Twoją pomoc!