Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
18 stycznia 2023

Rzut na wagę zwycięstwa, akcja na miarę TOP 10

Drukuj

Rzut za trzy punkty autorstwa Trevona Bluietta, który przesądził o wygranej MKS-u w starciu z GTK, znalazł się w zestawieniu dziesięciu najlepszych akcji tygodnia Energa Basket Ligi. W sobotę dąbrowianie stoczą kolejny pojedynek.

W minioną sobotę, na finiszu derbowego pojedynku z GTK Gliwice, dąbrowianie przegrywali 76:77. Przed szansą na odwrócenie losu spotkania stanął Trevon Bluiett. Najpierw piłka po jego rzucie za dwa punkty odbiła się od obręczy. Chwilę później trafiła do rąk Joe Chealeya, który podał ją Bluiettowi. Ten, stojąc za linią wyznaczającą 6,75 m od kosza, oddał rzut i nie spudłował. Gliwiczanie wznowili grę, jednak nie zdołali zdobyć punktów.

Skuteczny rzut w kluczowym momencie znalazł się na 8 miejscu w zestawieniu TOP 10.

Dąbrowscy koszykarze często goszczą rankingu przygotowywanym przez portal plk.pl, oficjalny serwis internetowy Energa Basket Ligi. Trevon Bluiett do TOP 10 trafił po piętnastej i pierwszej kolejce. Po premierowym meczu w zestawieniu znalazł się jeszcze jeden gracz z Dąbrowy Górniczej – Mathiass Tass. Po siódmej serii spotkań wśród autorów najlepszych akcji był Alonzo Verge. Najczęściej do czołowej dziesiątki trafiają popisowe zagrania Martina Krampelja. Słoweniec dał o sobie znać w pięciu kolejkach. Wyróżniono siedem jego akcji, w tym czterem dano pierwsze miejsce.

W sobotę, w ramach 17.kolejki Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się z Treflem Sopot. Spotkanie w hali „Centrum” rozpocznie się o godz.15.30. Bilety dostępne online, a także w kasie hali w dniu meczu.

Sopocianie to zespół z czołówki tabeli. Z bilansem jedenastu zwycięstw i pięciu porażek, zajmują aktualnie trzecie miejsce. MKS jest na dziewiątej pozycji. Dąbrowska ekipa górą była w ośmiu starciach, tyle samo razy musiała uznać wyższość rywali. Gospodarze są jednak na wznoszącej fali – mają serię czterech wygranych i w sobotę z pewnością zrobią wszystko, żeby podtrzymać tę dobrą passę.

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kasprzaka 25, ul. Górki 5 i ul. Polcera

Strona główna

Będziemy czujni – będziemy bezpieczni

Strona główna

Stypendia dla najlepszych

Wiadomości

Mamy powody do dumy. Kończy się modernizacja dworca