Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
5 listopada 2020

Rowerzysto, wypowiedz się

Drukuj

Rowerzyści najlepiej znają mocne i słabe strony rowerowej infrastruktury w swoim mieście. Dlatego powinni podzielić się swoimi uwagami w ramach ogólnopolskiego badania. Ich spostrzeżenia mogą pomóc poprawić klimat dla jednośladów.

Badanie Klimatu Rowerowego poszukuje odpowiedzi m.in. na pytania: Czy Twoja miejscowość traktuje poważnie ruch rowerowy? Czy jazda rowerem w Twoim mieście sprawia radość, czy jest raczej źródłem stresów? To próba zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce.

W ramach tego przedsięwzięcia, mieszkańcy – codzienni użytkownicy rowerów, wypełniają anonimową ankietę, w której oceniają warunki panujące w swoim mieście. Tak pozyskane dane zebrane zostaną w ogólnodostępny raport. Rezultaty badań będą mogły być wykorzystane przez samorządowców, osoby decyzyjne oraz osoby odpowiedzialne za kształtowanie ruchu. Do udziału w projekcie zgłosiły się 82 samorządy z całej Polski, wśród nich jest Dąbrowa Górnicza.

– Wyniki testu umożliwią stworzenie wielowymiarowego obrazu sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miejscowościach, dając możliwość wsparcia argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych – tłumaczy Rafał Glazik, sekretarz generalny Polskiej Unii Mobilności Aktywnej, organizator projektu badawczego.

Ankieta dostępna na stronie www.rowerowyklimat.pl Można ją wypełnić do świąt. Raporty dotyczące wszystkich miejscowości mają zostać sporządzone do września 2021 r.

Badania są realizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA) w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). Badania zostaną przeprowadzone według sprawdzonej i rozwijanej przez Allgemeine Deutsche Fahrrad Club (ADFC) i Politechnikę Drezdeńską metodologii Fahrradklima – Test. Udział miast i gmin w badaniu jest bezpłatny. Podobne badania są prowadzone również w innych państwach.

Informacje o projekcie dostępne na stronie www.rowerowyklimat.pl

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w rejonie ul. Kazdębie

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Dzień Ziemi w parku Zielona

Rekreacja

Nadrzędny cel: wygrać derby