Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
9 stycznia 2023

Rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych mogą skorzystać z „opieki wytchnieniowej”. Trwa nabór

Drukuj

80 rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych może bezpłatnie skorzystać z „opieki wytchnieniowej”. Wsparcie dla każdego z nich wyniesie 170 godzin.

Zajmowanie się niepełnosprawnym to bardzo absorbujące zajęcie, pochłaniające wiele czasu. Opiekunowie często muszą być w gotowości całą dobę. „Opieka wytchnieniowa” polega na doraźnym odciążeniu osób, które na co dzień czuwają nad niepełnosprawnymi podopiecznymi. Skorzystanie ze wsparcia, kiedy ktoś inny zajmie się niepełnosprawnym, pozwoli im po prostu przez chwilę odpocząć czy załatwić swoje sprawy.

Nabór do programu prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Szczegółowe informacje pod numerami: 571 332 280, 571 332 290, 571 332 362, 571 332 299, 571 332 268, a także pod adresem awojcik@mops.com.pl

Na realizację tego zadania Dąbrowa Górnicza pozyskała środki w wysokości 554 880,00 zł z Funduszu Solidarnościowego, przyznane przez  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023.

Wsparcie może uzyskać 80 rodziców/opiekunów osób z niepełnosprawnością (15 rodziców/opiekunów dzieci do 16 osób r.ż. z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz 65 rodziców/opiekunów osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, w tym osoby z orzeczeniem traktowanym na równi z wymienionymi, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.). Program obejmuje łącznie 13 600 godzin usługi opieki wytchnieniowej (do 170 godzin na 1 osobę).

W Dąbrowie Górniczej można także skorzystać z pomocy asystenta osoby niepełnosprawnej. Wsparcie skierowane jest do 125 mieszkańców.

Czytaj więcej

Strona główna

Masz problem? Zadzwoń!

Rekreacja

MKS pokonuje kolejną przeszkodę na drodze do play off

Biznes

W DIP o dofinansowaniu na rozpoczęcie działalności

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]