Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
26 sierpnia 2021

Puchar Polski Pit Bike Off-Road zakończony sukcesem!

Drukuj

Mimo trwających wakacji, cykl terenowych zmagań na minimotocyklach Pit Bike nie zwalnia. Na MXDG Motocross Dąbrowa Górnicza odbyła się III runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, na którą zjechali zawodnicy z całego kraju.

Puchar Polski Pit Bike Off-Road odbył się 15 sierpnia na MXDG Motocross Dąbrowa Górnicza. O tym, że zawody wchodzą w decydującą fazę rozgrywek może świadczyć wysoki poziom, który reprezentowali zawodnicy. Kaskada emocji, adrenaliny i sportowych uniesień na długo pozostanie w pamięci kibiców dyscypliny. Strzałem w dziesiątkę okazał się nowy w stawce obiekt. MXDG Motocross Dąbrowa Górnicza zachwycał zawodników pit bike zróżnicowaniem i ciekawym przebiegiem trasy. Wszystkie te czynniki nakręciły niewyobrażalnie dobre, sportowe widowisko. Na Śląsku, gdzie krajowa rywalizacja zorganizowana została po raz pierwszy stawiło się 84 uczestników- w tym aż dziewiątka najmłodszych śmiałków z jazd pokazowych. Najszybszym zawodnikiem niedzielnych zmagań okazał się Jakub Jastrzębski z teamu 1K76K Kruszyński MX Academy uzyskując najlepszy czas przejazdu na poziomie 47.277 sek (długość toru 800 metrów). To co jednak podkreślają organizatorzy – wzrok należy kierować na grupę najmłodszych, to oni są przyszłością dyscypliny miniotocykle Pit Bike, w Dąbrowie Górniczej stanowili oni ponad jedną trzecią wszystkich uczestników.

Jest to świetny wstęp dla najmłodszych zawodników, pit bike to niewielkie budżety i szansa dla każdego kto ma odrobinę chęci, by spróbować swoich sił – podkreśla Łukasz Wysocki, zawodnik motocrossu, a na codzień również instruktor w lokalnej Akademii Pit Bike. – W młodych jest fantastyczna energia. Chcą się uczyć, chcą wygrywać, a przy tym czerpią z tego fantastyczną frajdę. Tu w Dąbrowie można zobaczyć, jak świetnie czas spędzają całe rodziny. Bardzo się cieszę z rozwoju pit bike. Jestem totalnie na tak!

Przystanek Śląsk był trzecim z pięciu przewidzianych w tym sezonie. I mimo, że Akademia Pit Bike debiutowała w roli gospodarza, to jej zawodnicy regularnie startują w zmaganiach.

W końcu to my możemy gościć całą Polskę u siebie, jesteśmy dumni i podekscytowani – mówił Jarosław Mucha z Akademii Pit Bike. – Dla nas to wielka radość, że tor na którym ćwiczymy na co dzień stał się miejscem najbardziej prestiżowych zmagań Pit Bike w naszym kraju. Mamy nadzieję, że Dąbrowa Górnicza w kalendarzu Pucharu Polski Pit Bike Off-Road zagości na stałe.

Następna runda przed zawodnikami ścigającymi się na minimotocyklach YCF, MRF i Kayo już 12 września w Mórkowie koło Leszna. Ale zanim uczestnicy zameldują się na starcie IV rundy, czeka ich jeszcze największe wydarzenie sezonu treningowego – Pit Camp, który zaplanowano na tym samym obiekcie, tydzień przed oficjalnymi zmaganiami. 4 i 5 września cała stawka pucharowa, jak i zawodnicy jeszcze nie startujący w zawodach, ćwiczyć będą pod okiem mistrzów.

Czytaj więcej

Rekreacja

Koszykarze grają o półfinał

Rekreacja

Siatkarskie emocje na europejskim poziomie

Strona główna

Marzec z Pałacem Kultury Zagłębia

Wiadomości

Zima – przygotuj się na trudności, nie zapominaj o potrzebujących