Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
10 lutego 2023

Ostatni mecz przed dłuższą przerwą

Drukuj

W niedzielę MKS Dąbrowa Górnicza podejmie Eneę Zastal BC Zielona Góra. Po tym ekstraklasowicze będą mieć przerwę od rozgrywek ligowych. Czas wypełni wtedy walka o puchar Polski i występy kadry narodowej. Energa Basket Liga wróci na początku marca.

Dąbrowianie przegrali trzy ostatnie spotkania w ekstraklasie. Mecze miały podobny przebieg – przez większość czasu MKS prezentował się dobrze, jednak coś zacinało się w jego grze w ostatniej partii pojedynków.

– W ofensywnie zaprezentowaliśmy się przyzwoicie, ale kolejny raz w czwartej kwarcie straciliśmy ponad 30 punktów. To pokazuje, że w końcówkach meczu musimy być bardziej skoncentrowani – ocenił po niedawnym spotkaniu ze Stalą Ostrów Wlkp. Jacek Winnicki, trener MKS-u.

Wyeliminowanie tego mankamentu może więc być kluczowe dla powodzenia w starciu i sięgnięcia po zwycięstwo. Zielonogórzanie zajmują aktualnie ósme miejsce, są dwie pozycje wyżej nad dąbrowskim zespołem. Wygrali w dwóch minionych kolejkach, więc w Dąbrowie Górniczej zapewne spróbują przedłużyć tę pomyślną serię.

Spotkanie MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Zastal BC Zielona Góra odbędzie się w niedzielę, 12 lutego. Początek o godz.17.30. Bilety dostępne online, a także w kasie hali „Centrum” w dniu meczu. Wejściówki w kasie są droższe o 10 zł od kupowanych internetowo.

Po najbliższej kolejce, koszykarze na ligowe parkiety wrócą na początku przyszłego miesiąca. Wówczas, 5 marca, MKS podejmie Sokoła Łańcut. W międzyczasie odbędzie się turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski (16-19 lutego). W tych zawodach nie wystąpi dąbrowska drużyna. Później reprezentacja Polski rozegra mecze w ramach prekwalifikacji do EuroBasketu 2025. W kadrze „biało-czerwonych” nie ma nikogo z MKS-u.

Poza walką w ekstraklasie, MKS z powodzeniem bierze udział w europejskim pucharze Alpe Adria Cup. Dąbrowianie wywalczyli ostatnio awans do półfinału tych rozgrywek. 

Czytaj więcej

Strona główna

Miasto dopłaci do nowej taryfy za wodę i ścieki

Wiadomości

Ząbkowicki amfiteatr przejdzie metamorfozę

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Górki 5

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze wkładu rzeczowego – aportu