Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
9 lutego 2023

Porażka na wagę… awansu

Drukuj

MKS Dąbrowa Górnicza przegrał rewanżowe starcie z SCM Timisoara, ale mimo wszystko awansował do półfinału Alpe Adria Cup. Pozwoliła na to wygrana dąbrowian w pierwszym meczu i lepszy bilans punktowy w obu spotkaniach.

Pierwsze spotkanie, przed dwoma tygodniami, zakończyło się wygraną dąbrowian 93:86. Środowy rewanż był bardzo wyrównany, bez wielkiej dynamiki i ofensywnych popisów. Po pierwszej, remisowej kwarcie, na koniec drugiej MKS wysunął się na czteropunktowe prowadzenie. W trzeciej odsłonie goście utrzymywali dystans, jednak sytuacja zmieniła się w ostatniej partii meczu. Wówczas gospodarze zdołali odrobić straty i na finiszu objąć prowadzenie. Na szczęście dla dąbrowskiej ekipy sięgnęło ono tylko jednego punktu. Przy zaliczce z pierwszego starcia, nawet niska porażka wystarczyła, żeby ekipa z Dąbrowy uzyskała prawo gry w półfinale.

Oprócz MKS-u, w czołowej czwórce pucharu znalazły dwa zespoły ze Słowacji – Spisski Rytieri i BC Komarno, a także austriacki BC GGMT Vienna. Gospodarzem turnieju, który wyłoni zwycięzcę, będzie jeden z uczestników.

Alpe Adria Cup funkcjonuje od sezonu 2015/16. Dotąd jego triumfatorami byli Helios Suns Domzale (2015/16), MBK Rieker Komarno (2016/17), KK Zlatorog Lasko (2017/18), Egis Körmend (2018/19), BK JIP Pardubice (2019/20) i Patrioti Levice (2021/2022). Edycja 2020/2021, ze względu na pandemię, nie odbyła się. MKS jest drugą polską ekipą, która występuje w tych rozgrywkach. Pierwszą było GTK Gliwice.

Sezon 2022/2023 jest drugim, w którym dąbrowianie grają w Alpe Adria Cup. Zadebiutowali w minionym, kiedy ich grupowymi rywalami byli Spišskí Rytieri ze Słowacji, KK Velika Gorica z Chorwacji i BK IMMOunited Dukes Klosterneuburg z Austrii. MKS wywalczył awans do ćwierćfinału, w którym lepsi okazali się Austriacy z BC GGMT Vienna.

W tej edycji koszykarze z Dąbrowy występowali w grupie A. Ich rywalami byli KK Furnir z Chorwacji, austriacki Unger Steel Oberwart Gunners, a także BK Pardubice z Czech. W rozgrywkach brało udział 16 zespołów podzielonych na cztery grupy. Ekipy, które po fazie grupowej uplasowały się na miejscach 1 i 2, otrzymały prawo gry w kolejnej rundzie.

***
2.mecz ćwierćfinałowy Alpe Adria Cup
SCM OHMA Mozzart Bet Timisoara – MKS Dąbrowa Górnicza 64:63 (14:14; 14:18; 14:16; 22:15)

SCM OHMA Mozzart Bet Timisoara: Igor Kesar – 24 pkt., Eric Jamal McClellan – 9 pkt., Adem Mekic – 8 pkt., Nikola Gajic – 6 pkt., Ilija Dokovic – 5 pkt., Laszlo Emil Lazar – 5  pkt., Adam Mirković – 4 pkt., Alexandre-Christian Maticiuc – 3 pkt., Edward Petrescu – 0 pkt.

MKS Dąbrowa Górnicza: Martin Krampelj – 20 pkt., Gerry Blakes – 16 pkt., Ousmane Drame – 14 pkt., Joseph Chealey – 4 pkt., Trevon Bluiett – 4 pkt., Jarosław Mokros – 4 pkt., Wiktor Rajewicz – 1 pkt., Kacper Radwański – 0 pkt., Maciej Kucharek – 0 pkt., Marcin Piechowicz – 0 pkt.

fot. www.facebook.com/baschetscmtimisoara

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych