25 czerwca 2019

Opryski – sposobem na komary. Pierwsze już za nami!

Lato to nie tylko czas urlopów, słonecznej pogody i weekendowych wypadów za miasto. Wraz z nadejściem ciepłych dni pojawiły się komary, meszki i kleszcze, a właściwie ich plaga. Jedne pozostawiają po sobie swędzące bąble, drugie przenoszą groźne choroby. Potrafią być niezwykle uciążliwe, są w stanie popsuć nastrój, wypoczynek, pokąsać człowieka, co często powoduje nie tylko swędzenie, ale i alergie.

– Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku miasto podjęło decyzje o wykonaniu oprysków w tych częściach miasta, gdzie owady są najbardziej dokuczliwe. Środki, które zostaną użyte będą działać nie tylko przeciw komarom, ale i kleszczom. Będą jednak bezpieczne dla dzieci, dorosłych, roślin i zwierząt. Stężenie środków owadobójczych nie będzie nikomu zagrażać. Dla komfortu wszystkich, a także ochrony populacji „dobrych” owadów, przede wszystkim pszczół, będą dokonywane w nocy, między 22 a 6 – mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Wykonawca wykona usługę przy zastosowaniu urządzeń fabrycznie przeznaczonych do zamgławiania, gwarantujących stałe stężenie preparatu w oparach cieczy roboczej oraz jednorodne rozprowadzenie środka, przy użyciu preparatów chemicznych przeznaczonych do zwalczania komarów i kleszczy znajdujących się w aktualnym Wykazie Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

Pierwsza tura oprysków już za nami (miała miejsce z piątku na sobotę (28 – 29.06.2019 r.) i trwała trzy), druga odbędzie się w lipcu, a trzecia w sierpniu. Informacja o kolejnych dniach znajdzie się na stronie internetowej miasta: www.dabrowa-gornicza.pl. Cała „akcja” uzależniona będzie od pogody, potrwa do końca wakacji.

Opryski obejmą prawie 200 hektarów Dąbrowy Górniczej. Będą to głównie parki, laski, bulwary, akweny wodne, duże osiedla mieszkaniowe, place zabaw, tereny wzdłuż pasów drogowych. Tereny przeznaczone do oprysków to: parki Hallera, Śródmiejski, Zielona, Staszica, Podlesie (razem z ulicą), Tysiąclecia, Brzozowy, okolice wszystkich czterech Pogorii, Wywierzyska w Strzemieszycach, park przed kościołem na ul. Oddziału AK Ordona , amfiteatr w Ząbkowicach, tereny należące do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, Bulwar Olszowa, lasek przy ul. Podłęknickiej, Planty, Mydlice Północne oraz Południowe.

Opryskane zostaną także place zabaw przy ulicach Gilowej, Żwirki i Wigury, Łaziennej, Świerkowej i Białostockiego oraz pasy drogowe ulic Niemcewicza, Letniej, Marianki, Ratanice, Pogoria, Kryniczna, Hallerczyków, Majewskiego, Strzemieszycka, Rudna, Idzikowskiego, Łazowska, Dąbrowszczaków, Olimpijska, Mieszka I, Modrzewiowa i Zachodnia.

ste

Czytaj więcej

Samorząd to wspólnota

Trzydzieści lat polskiej samorządności

Wiadomości

Chcesz zarejestrować pojazd? Zobacz, jak wypełnić wniosek!

Wiadomości

Energia ze słońca z dofinansowaniem