Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 marca 2022

Muzyczny marzec w Pałacu Kultury Zagłębia

Drukuj

16 MARCASala Agora, g. 17:00DĄBROWSKIE FORUM DLA UKRAINY – SPOTKANIA DLA OBYWATELI UKRAINY

DĄBROWSKIE FORUM DLA UKRAINY

Pałac Kultury Zagłębia i miasto Dąbrowa Górnicza ruszają z inicjatywą pod nazwą Dąbrowskie Forum dla Ukrainy. W każdą środę (od 16 marca) w godz. 17:00–19:00 w pałacowej sali Agora organizowane będą spotkania dla obywateli Ukrainy.

Forum będzie przestrzenią pomagającą w aklimatyzacji i integracji osób, które otrzymały schronienie w Dąbrowie Górniczej. Miejscem, gdzie będą mogli poznać się, nawiązać relacje, spędzić wspólnie czas i wspierać się w trudnych chwilach. Dąbrowskie Forum dla Ukrainy będzie również miejscem podtrzymania języka, kultury i tradycji ukraińskich.

W ramach Forum będzie też możliwość spotkania się z przedstawicielami dąbrowskich organizacji i urzędu. Podczas tych spotkań obywatele Ukrainy będą mogli dowiedzieć się m.in. jaka pomoc im przysługuje, jak poradzić sobie z codziennymi problemami, co do zaoferowania ma dla nich Dąbrowa Górnicza, jak lepiej poznać miasto i jak się w nim poruszać. W komunikacji pomoże tłumacz języka ukraińskiego.

Na spotkania zapraszamy dorosłych razem z dziećmi, na które będą czekać zajęcia prowadzone przez animatorów z Pałacu Kultury Zagłębia. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 marca o 17:00 w Pałacu Kultury Zagłębia (centrum miasta), sala Agora, I piętro.

Więcej informacji na stronie palac.art.pl.

https://palac.art.pl/pl/aktualnosci/dabrowskie-forum-dla-ukrainy-propoziciya-diyalnosti-dlya-ukrayinskoyi-gromadi

——————————————————

18 MARCAPiwnica Teatralna PKZ, g. 19:00STACH BUKOWSKI – KONCERT CYKLU PIWNICA

BUKOWSKI ON STAGE!

Zejdź do Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej i przekonaj się, czym zachwyci cię Stach Bukowski z zespołem! Koncert cyklu młodej muzyki PIWNICA odbędzie się 18 marca o 19:00, bilety już w sprzedaży!Specjaliści od muzyki z rockandrollowym sznytem i chwytliwych melodii – wokalista i perkusista Stach Bukowski, genialna basistka Agnieszka Kamińska i wirtuoz gitary Robert Ostoja Lniski. To właśnie oni sprawią, że podziemna scena Pałacu Kultury Zagłębia zapłonie 18 marca o 19:00! Wystarczy posłuchać ich utworów „Czerwony SUV”, „Lew” i „Długi film”, które podbiły listy przebojów w polskich rozgłośniach radiowych, by wiedzieć, że zbliżający się wielkimi krokami koncert będzie pełen beztroskiej energii i znakomitej zabawy.Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu PIWNICA, prezentującego twórczość młodych obiecujących zespołów, wykonujących szeroko pojętą muzykę alternatywną. Grup muzycznych, które pomimo początków swojej kariery, reprezentują bardzo wysoki poziom artystyczny.Stach Bukowski w PIWNICY – tego nie można przegapić!

Więcej informacji oraz bilety na bilety.palac.art.pl.

https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/piwnica-stach-bukowski

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=19FMN7kMh3I

Bilety: 20 zł

————————————————————

24 MARCASala Kameralna PKZ, g. 18:00SAKSOHOLICY PO ZACHODZIE SŁOŃCA – KONCERT CYKLU KAMERALNE CZWARTKI

JAK ZOSTAĆ SAKSOHOLIKIEM?

Chciałbyś dołączyć do grona Saksoholików? Nic prostszego! Przyjdź do Pałacu Kultury Zagłębia 24 marca o 18:00 i przekonaj się, co robią „Saksoholicy po zachodzie słońca” w ramach koncertu z cyklu Kameralne Czwartki!Czy słysząc dźwięki saksofonu, przechodzi Cię gęsia skórka lub spływa na Ciebie błogi spokój? Jeśli tak, to oznacza, że masz zadatki na saksoholika – wielbiciela najseksowniejszej muzyki na świecie. Mianem tym można także określić osoby uzależnione od grania na wspomnianym instrumencie, czyli muzyków zespołu „Saksoholicy”. Maciej Zieliński, Daniel Bober, Bartosz Głombica i Paweł Piec – oto saksoholicy z krwi i kości! Wszyscy są absolwentami Szkoły Muzycznej w Gliwicach i choć zespół powstał w 2013, to muzycy współpracują ze sobą od czasów szkolnych i każdy z nich posiada własny projekt muzyczny.Co trzeba zrobić, by zostać saksoholikiem? Najprostszą metodą jest posłuchanie muzyki saksofonowej na żywo i przekonanie się w praktyce, co robią „Saksoholicy po zachodzie słońca” – bo taki tytuł nosi zbliżające się wydarzenie. By zaznać jak największej dawki seksownych dźwięków, najlepiej posłuchać różnego rodzaju saksofonów, dlatego podczas koncertu usłyszymy aż cztery – sopranowy, altowy, tenorowy i barytonowy!Podczas koncertu 24 marca o 18:00 Salę Kameralną PKZ wypełnią dźwięki muzyki filmowej, bluesa, romantycznego tanga, niezapomnianych standardów jazzowych, a nawet gorącej samby. Pojawią się też nastrojowe ballady Krzysztofa Komedy oraz autorskie kompozycje Macieja Zielińskiego, członka zespołu.

Wpadnij do Pałacu Kultury Zagłębia i zostań jednym z saksoholików! Więcej informacji oraz bilety w cenie 20 zł dostępne na stronie bilety.palac.art.pl oraz w pałacowej kasie.

https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/kameralne-czwartki-saksoholicy-po-zachodzie-slonca

Bilety w cenie 20 zł

————————————————————

25 MARCAPiwnica Teatralna PKZ, g. 19:00OLD WAVE – KONCERT PROJEKTU RECOOLTYWATOR

STARA SZKOŁA BLUESA!

Stara szkoła bluesowych brzmień na scenie Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej! Na lekcję prawdziwego polskiego bluesa w ramach projektu Recooltywator zaprasza zespół Old Wave, 25 marca o 19:00. Bilety już w sprzedaży!

Old Wave – słyszysz ich muzykę i wiesz, że masz do czynienia ze starym dobrym bluesem! Na polskiej scenie występują już od 16 lat. Deski największych krajowych festiwalów nie mają przed nimi tajemnic – występowali na Rawa Blues Festival, Blues nad Odrą, Blues Bez Barier i wielu innych, zdobywając nagrody. Na swoim koncie posiadają 3 krążki: „Cztery Grosze”, „Idę” oraz „Blues dla Przyjaciół”. Jak sami twierdzą tworzą muzykę o sobie, ludziach i ich sprawach, dlatego ich utwory przemawiają do widzów, trafiając wprost do serc. Barwą muzyczną nawiązują do bluesa z lat 80. i 90., przez co artystycznie można postawić ich obok zespołu Dżem za czasów Ryśka Riedla. Znakomite partie gitar, brzmienia harmonijki i zachrypnięty głos wokalisty dają obraz zespołu, który dobrze wie, jaka jest jego rola na scenie.

Grupa Old Wave zagra 25 marca o 19:00 w Pałacu Kultury Zagłębia w ramach projektu Recooltywator, którego głównym celem jest promowanie zespołów z Dąbrowy Górniczej. Więcej informacji oraz bilety dostępne na bilety.palac.art.pl.

https://palac.art.pl/pl/kategorie/repertuar

Bilety w cenie: 10 zł

Czytaj więcej

Wiadomości

Sąsiedzki kiermasz w SP 29. Można pomóc poszkodowanym w pożarze

Wiadomości

Poczuj magię kina, zostań statystą

Wiadomości

Zmiany w komunikacji od 1 czerwca. Nowe linie, trasy i przystanki autobusowe

Strona główna

Dzień Dziecka w Dąbrowie Górniczej