Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
25 lutego 2022

Mocne uderzenia z dąbrowskimi akcentami. Dąbrowianie zawalczą na KSW i Armia Fight Night

Drukuj

W sobotę odbędą się dwie gale sportów walki, na których wystąpią zawodnicy z Dąbrowy Górniczej. Pojedynki będzie można zobaczyć w internecie.

26 lutego zaprezentuje się dwóch dąbrowian, zawodników MMA – Igor Michaliszyn i Daniel Wojańczyk. Pierwszy z nich zadebiutuje w federacji KSW, a drugi zaliczy swój premierowy występ podczas profesjonalnej gali – Armia Fight Night.

– Chciałbym zawalczyć tak, żeby było dobre widowisko, żeby ludzie zapamiętali tę walkę, żeby się podobała. Przede wszystkim, żeby nie były to flaki z olejem, ale żeby szły iskry – dosadnie zapowiada Igor Michaliszyn.

Igor Michaliszyn jest znany polskim kibicom MMA już od dawna. 25-latek z Dąbrowy Górniczej ma na koncie starcia z bardzo solidnymi rywalami i osiem zwycięstw. Reprezentant Silesian Cage Club pokonał kilka lat temu między innymi aktualnego zawodnika KSW, Tomasza Romanowskiego. Michaliszyn do tej pory trzykrotnie poddawał przeciwników, a dwa razy – po zasypaniu rywala gradem ciosów – zmusił sędziego do przerwania walki. Również dwa razy opuszczał klatkę jako przegrany.

W sobotę jego konkurentem miał być Hiszpan, Lionel Padilla. Ten zawodnik ma na koncie osiem wygranych pojedynków, z których siedem kończył przed czasem. Najbardziej niebezpieczny jest w parterze, gdzie poddawał duszeniami i dźwigniami pięciu oponentów. W Polsce dał się poznać z dobrej strony m.in. w walce z Adrianem Bartosińskim. Starcie ostatecznie przegrał, ale zwycięstwo przyszło Polakowi ze sporym trudem. W środę, z powodu pozytywnego testu na koronowirusa, Hiszpan musiał zrezygnować z pojedynku.

W tej sytuacji naprzeciw Michaliszyna stanie Idris Amizhaev, który ma na koncie zwycięstwa w uznanych europejskich organizacjach. Czeczen reprezentujący Szwajcarię wygrywał między innymi na galach ACB w Rosji oraz EMC w Niemczech. 29-latek z Groznego pięciokrotnie kończył swoich przeciwników przez nokaut oraz dwukrotnie poddawał. W całej karierze Amizhaeva tylko dwa razy sędziowie musieli decydować o wyniku pojedynku. Walka Michaliszyn – Amizhaev przebiegać będzie w formule MMA, w kategorii 80 kg.

Gala KWS 67 odbędzie się w Warszawie, początek o godz.19. Walki będzie można śledzić w serwisach streamingowych kswtv.comiviaplay.pl

W sobotę pierwszy krok na zawodowej drodze postawi Daniel Wojańczyk. Dąbrowianin, trenujący m.in. w Olimpus Fight Club, zaprezentuje się na gali Armia Fight Night 12, która odbędzie się w Gliwicach. Fighter z Dąbrowy Górniczej do tej pory ma na koncie starcia amatorskie i półzawodowe. W najbliższej walce jego rywalem będzie Kacper Matyszewski, który również zadebiutuje w profesjonalnych zmaganiach. Walka odbędzie się w formule MMA, w kategorii 61 kg.

Daniel Wojańczyk dopiero zaczyna swoją przygodę z zawodowym sportem. Dlatego czas musi dzielić między treningi, pracę i studia. Na co dzień pracuje w pogotowiu ratunkowym, studiuje również na kierunku ratownictwo medyczne.

Trzy początkowe walki gali Armia Fight Night 12, w tym występ dąbrowianina, pokaże serwis sport.tvp.pl Początek o godz.19. Późniejsze starcia będzie można obejrzeć na kanale TVP Sport.

Czytaj więcej

Wiadomości

Sąsiedzki kiermasz w SP 29. Można pomóc poszkodowanym w pożarze

Wiadomości

Poczuj magię kina, zostań statystą

Wiadomości

Zmiany w komunikacji od 1 czerwca. Nowe linie, trasy i przystanki autobusowe

Strona główna

Dzień Dziecka w Dąbrowie Górniczej