Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
11 września 2023

Maraton MTB wraca do Dąbrowy Górniczej

Drukuj

W tym roku ponownie będzie można dołączyć do rywalizacji w ramach Bike Atelier MTB Maratonu. Fani kolarstwa górskiego spotkają się już 17 września. Start i meta będą zlokalizowane nad Pogorią III.

Wybierz jeden z czterech dystansów

Na uczestników czekają trasy o różnych poziomach trudności, dlatego też łatwo będzie wybrać coś dla siebie. Najdłuższy z dystansów – PRO to aż 65 kilometrów po ścieżkach w rejonie Dąbrowy Górniczej. Krócej i nieco łatwiej będzie na dystansie HOBBY, gdzie w tym roku przygotowano 40-kilometrową ścieżkę.

Dbamy o to, aby na starcie pojawili się nie tylko stali bywalcy Bike Atelier MTB Maratonu ale również osoby, które szukają nowych wyzwań, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, ale też po prostu fani rowerów – wyjaśnia Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Startujemy nad Pogorią III, miejsce doskonale znane i często uczęszczane przez rowerzystów. Jedną z propozycji jest start rodzinny na dystansie FAMILY, tutaj mogą wykazać się najmłodsi. Niemal 20 kilometrów powinno zapewnić dobrą zabawę, ale też będą emocje związane z rywalizacją. Dokładnie na tej samej trasie można wystartować w ramach dystansu MINI.

Dąbrowa Górnicza już nie raz zaskoczyła uczestników tej serii maratonów MTB. W przeszłości była Pustynia Błędowska, startowali też z terenów położonych nieco bardziej na północ, a od dłuższego czasu naszą bazą jest Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria.

W tym roku zaplanowano 9 edycji Bike Atelier MTB Maratonu, a wydarzenie w Dąbrowie Górniczej będzie jedną z ostatnich okazji na zdobycie punktów w klasyfikacji generalnej.

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

Na terenie miasteczka wyścigu zaplanowano rywalizację dzieci. Na starcie mogą się pojawić zarówno maluchy na rowerkach biegowych, jak i nieco starsi.

Przede wszystkim chodzi o zabawę, naukę zasad fair-play, miejsca na podium oczywiście też są ważne, ale zdecydowanie nie najważniejsze. Wszystko odbywa się przy wsparciu kibiców, ten gorący doping z niejednego malucha potrafi wykrzesać mnóstwo energii – podsumowuje Roman Matysik. – Zapisy dzieci możliwe są jedynie w dniu wydarzenia na terenie miasteczka maratonu (strefa KIDO). Koniecznie zabierzcie ze sobą kask i dobry humor, a o resztę zadbamy my.

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w dniu wydarzenia będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.

Czytaj więcej

Strona główna

Stypendia dla najlepszych

Wiadomości

Mamy powody do dumy. Kończy się modernizacja dworca

Rekreacja

Weekend w mieście

Wiadomości

Wnioski na dotacje