Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
4 stycznia 2023

Krampelj znów na pierwszym miejscu

Drukuj

Martin Krampelj nie zwalnia tempa i wciąż zachwyca na ligowych boiskach. Słynie z widowiskowych wsadów i właśnie tego rodzaju akcja znalazła się na pierwszym miejscu w zestawieniu TOP10 14.kolejki Energa Basket Ligi. To kolejna dobra wieść z dąbrowskiego klubu. Wczoraj do najlepszej piątki trafił Joe Chealey. 

W ramach 14.kolejki, a zarazem w ostatnim meczu 2022 r., MKS Dąbrowa Górnicza podjął Start Lublin. Starcie było zacięte i wyrównane, a walka toczyła się do samego końca. Kibice w hali „Centrum” dostali sporą dawkę emocji i byli świadkami niezłego widowiska. Na boisku brylował Martin Krampelj, a jego akcja z pierwszej kwarty trafiła na szczyt TOP10.

TOP 10 to zestawienie najlepszych akcji, wybieranych po każdej kolejce przez portal plk.pl – oficjalny serwis internetowy Energa Basket Ligi. 

Krampelj regularnie gości w tym rankingu, pojawiają się w nim także inni dąbrowscy gracze. Po trzynastej serii spotkań Słoweniec uplasował się na miejscu czwartym i drugim. Kolejkę wcześniej zajął siódmą i pierwszą lokatę. Pierwszy był także po dziesiątej i siódmej kolejce. Wówczas na trzeciej pozycji znalazł się Alonzo Verge. Z kolei po premierowym meczu Trevon Bluiett zapracował na siódme miejsce, a o jedno wyżej był Matthias Tass.

Minioną kolejkę do udanych może zaliczyć także Joe Chealey. Zawodnik MKS-u po raz kolejny znalazł się w gronie pięciu najlepszych graczy.

Amerykanin także po 13 serii spotkań, kiedy odegrał istotną rolę w zwycięskim pojedynku ze Spójnią Stargard, trafił do tego zestawienia.

Po czternastu, MKS Dąbrowa Górnicza zajmuje 10 lokatę w tabeli koszykarskiej ekstraklasy. Dwa najbliższe mecze rozegra na wyjeździe. Pierwszy z nich, przeciwko Astorii Bydgoszcz, 8 stycznia pokaże Polsat Sport Extra. Początek o godz. 17.30. Dąbrowian u siebie będzie można zobaczyć 21 stycznia, kiedy zmierzą się z Treflem Sopot.

Czytaj więcej

Strona główna

Konkurs plastyczny na plakat promujący jazdę rowerem

Biznes

Kolejni przedsiębiorcy w gronie laureatów Konkursu im. Adamieckiego

Wiadomości

Kolprem wyremontuje przejazd. Będą zmiany w organizacji ruchu

Rekreacja

Startuje walka o ligowe punkty. MKS podejmuje wicemistrza