Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
21 grudnia 2022

Krampelj na topie. W piątek MKS znów zagra

Drukuj

Martin Krampelj przyzwyczaił kibiców do tego, że regularnie trafia do zestawienia autorów najlepszych akcji. Po ostatniej kolejce w rankingu znalazł się dwa razy, w tym jako zwycięzca. A już w piątek kolejny mecz i okazja, żeby znów zabłysnąć.

W niedzielę dąbrowianie podjęli Twarde Pierniki Toruń. Po ofensywny starciu, górą byli torunianie. Nie przeszkodziło to jednak gospodarzom na zaserwowaniu wielu popisowych akcji, a szczególnie wyróżnił się pod tym względem Martin Krampelj.

W ostatnich sekundach trzeciej kwarty wdarł się pod kosz wzdłuż linii końcowej i zaliczył 2 punkty. Zapracował tym na 7 miejsce.

Martin Krampelj na pierwsze miejsce zasłużył akcją z pierwszej partii meczu, w której wykonał efektowny wsad ponad dwoma przeciwnikami.

Zestawienie najlepszych akcji po każdej kolejce publikuje portal plk.pl, oficjalny serwis internetowy Energa Basket Ligi.

Dąbrowscy koszykarze często goszczą w TOP 10 ekstraklasy. Dali o sobie znać już w premierowej kolejce, kiedy zmierzyli się z GTK Gliwice. Trevon Bluiett zwrócił uwagę akcją z ostatniej kwarty, w której zawirował między obrońcami i zanotował dwa punkty. Zapracował nią na 7 miejsce. Z kolei Matthias Tass w pierwszej odsłonie meczu popisał się blokiem, którym zatrzymał rywala. Dzięki temu Kamari Murphy, szykujący się do efektownego wsadu, musiał obejść się smakiem. Akcja zawodnika z Dąbrowy Górniczej zajęła 6 miejsce.

W 7 kolejce MKS Dąbrowa Górnicza podjął Śląsk Wrocław. Zawodnicy zafundowali kibicom prawdziwy grad emocji. Po długiej przewadze gości, na koniec czwartej kwarty dąbrowianie doprowadzili do remisu. I choć w dogrywce górą byli wrocławianie, indywidualne popisy graczy z Dąbrowy zostały docenione. Wówczas 3 miejsce zajął Alonzo Verge Jr., którego rzut za trzy punkty na koniec czwartej kwarty doprowadził do dogrywki. Na 1 miejscu znalazł się Martin Krampelj, który potężnym wsadem wykończył akcję po przechwycie i asyście Jarosława Mokrosa.

Podobnie było w 10 kolejce. W starciu z Kingiem Wilkami Morskimi Szczecin, po zagraniu Trevona Bluiett`a akcję wsadem zakończył Martin Krampelj.

W piątek kibice ponownie mogą być świadkami snajperskich popisów, wysokich lotów i bloków nie do przejścia.

23 grudnia, w ramach 13.kolejki Energa Basket Ligi, MKS Dąbrowa Górnicza podejmie Spójnię Stargard. Początek o godz.16. Bilety dostępne online i w kasie hali „Centrum” w dniu spotkania.

MKS plasuje się aktualnie na 11 lokacie w tabeli. Dąbrowianie mają 14 punktów i bilans czterech zwycięstw oraz ośmiu porażek. Spójnia, z 18 punktami i bilansem 6-6, zajmuje 8 miejsce.

Czytaj więcej

Rekreacja

Rusza sezon kąpielowy nad Pogoriami. Nie zapominaj o zdrowym rozsądku i bezpieczeństwie

Wiadomości

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Szpakowej i ul. Rudnej

Rekreacja

Kibicuj biało-czerwonym w Fabryce Pełnej Życia