Goście górą w starciu z MKS-em

Drukuj

W niedzielę, po ofensywnym starciu, MKS Dąbrowa Górnicza uległ Twardym Piernikom Toruń. W piątek dąbrowianie podejmą Spójnię Stargard.

Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz i po dziesięciu minutach prowadzili 29:22.

W drugiej kwarcie torunianie ruszyli do odrabiania strat, a kluczową rolę odegrał bardzo skuteczny Sterling Gibbs. Goście na przerwę zeszli z przewagą sześciu punktów.

W trzeciej partii meczu drużyna z Torunia kontrolowała przebieg gry i powiększała dystans od rywali. Czwarta kwarta również należała do Twardych Pierników, które pewnie zmierzały po wygraną. Ostatecznie przyjezdni wygrali 106:96.

Najlepszym strzelcem gości był Sterling Gibbs, który spotkanie zakończył z 33 punktami i 4 asystami. W MKS-ie pod tym względem najlepiej wypadł Alonzo Verge, który zdobył 23 punkty i 3 asysty.

MKS plasuje się aktualnie na 11 lokacie w tabeli. Dąbrowianie mają 14 punktów i bilans czterech zwycięstw oraz ośmiu porażek.

23 grudnia, w ramach 13.kolejki Energa Basket Ligi, MKS Dąbrowa Górnicza podejmie Spójnię Stargard. Początek o godz.16. Bilety dostępne online i w kasie hali „Centrum” w dniu spotkania.