2 grudnia 2019

Konkurs dla ekologicznych

Przedszkola, szkoły i organizacje pozarządowe mogą wziąć udział w konkursie grantowym „Fundusz Naturalnej Energii”. Ekologiczne projekty można przesyłać do 17 grudnia.

Do konkursu można zgłaszać przedsięwzięcia nastawione na aktywizację lokalnych społeczności do działań na rzecz ochrony środowiska. Łączna pula dofinansowania wynosi 250 tys. zł.

Proponowane działania mogą np. dotyczyć budowania elementów małej architektury przyrodniczej, tworzenia ścieżek edukacyjnych, nasadzeń roślin rodzimych, rekultywacji terenów, promocji prawidłowej segregacji odpadów albo organizacji terenowych warsztatów edukacyjnych na łące czy w lesie. Tematycznie powinny być związane z poszanowaniem przyrody i energii, a także ze zmniejszaniem negatywnego wpływu człowieka na środowisko.

Konkurs, który zainicjowała spółka Gaz-System, organizowany jest już po raz dziesiąty. Dotychczas dofinansowanie otrzymało łącznie ponad 160 projektów, realizowanych na terenie całej Polski. Dzięki nim zrealizowano wiele inwestycji służących edukacji przyrodniczej, jak np. ścieżki edukacyjne, a także przeprowadzono szereg kampanii informacyjno – edukacyjnych kształtujących postawy poszanowania dla środowiska naturalnego.   

– Przez 9 lat istnienia konkursu udało nam się zrealizować wiele proekologicznych inwestycji. Cieszymy się, że po raz 10 damy impuls do stworzenia rozwiązań angażujących lokalną społeczność w działania na rzecz ochrony środowiska. Budowanie świadomości i kształtowanie postaw ekologicznych szczególnie młodego pokolenia  jest warunkiem przetrwania naszej planety. Gaz-System dokłada swoją cegiełkę do tego procesu – mówi Iwona Dominiak, rzecznik prasowy spółki.  

Organizacje i placówki zainteresowane udziałem w konkursie powinny wypełnić wniosek i przesłać go na adres Fundacji „Za górami, za lasami” (UP 27, skrytka nr 109, 01-380 Warszawa), która jest partnerem społecznym konkursu. Wnioski należy składać do 17 grudnia. Szczegółowe informacje i dokumenty do pobrania na stronie www.gazsystemdlanatury.pl

Czytaj więcej

Wiadomości

Chcesz zarejestrować pojazd? Zobacz, jak wypełnić wniosek!

Wiadomości

Energia ze słońca z dofinansowaniem

Wiadomości

Duże zmiany na Mickiewicza i Krasińskiego

Wiadomości

PKZ zaprasza na wirtualne wzruszenia i radości