3 lipca 2020

Kąpieliska Pogorii ponownie otwarte

Zapowiada się słoneczny i ciepły weekend, podczas którego możemy cieszyć się bezpiecznym plażowaniem i kąpielami w Pogorii I i Pogorii III. Plaże ochraniać będzie dąbrowski WOPR.

W piątek, 3 lipca, odbyła się kontrola i inwentaryzacja sprzętu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Górniczej. Pracownicy Centrum Sportu i Rekreacji sprawdzili, czy WOPR jest przygotowany do pracy nad Pogoriami. Po inwentaryzacji została podpisana umowa, a WOPR przystępuje do organizacji i ochrony kąpielisk już od najbliższego weekendu.

29 czerwca, po pierwszym weekendzie funkcjonowania kąpielisk, Centrum Sportu i Rekreacji podjęło decyzję o ich zamknięciu. Powodem było nieprzygotowanie firmy, która miała je ochraniać i obsługiwać. Kontrola wykazała, że podmiot odpowiedzialny za organizację nie oznakował kąpielisk w należyty sposób, nie posiadał odpowiedniego sprzętu i wyposażenia określonego obowiązującymi przepisami, a także w nienależyty sposób zorganizował służby ratownicze na terenie kąpielisk. W związku z niedotrzymaniem warunków umowy, CSiR zdecydował się na rozwiązanie umowy z Ratownictwem Wodnym RP, podmiotem, który wygrał postępowanie na organizację dąbrowskich kąpielisk w tym roku.

Sezon w pełni, chętnych do korzystania z plaż jak co roku bardzo dużo, dlatego CSiR podjął działania, które pozwoliły sprawnie przywrócić funkcjonowanie kąpielisk. W trosce o bezpieczeństwo plażowiczów, służbę interwencyjną pełnili ratownicy z dąbrowskiego WOPR-u. W tym czasie CSiR   przeprowadził ponowną procedurę wyboru podmiotu obsługującego kąpieliska. Przez cały sezon WOPR Dąbrowa Górnicza zadba o bezpieczeństwo osób odpoczywających na plażach Pogorii I i III.

Czytaj więcej

Wiadomości

Autobus naukowy „Bądź jak Ignacy” nad Pogorią III

Wiadomości

Awaria systemów rządowych

Zagłębiowskie Centrum Onkologii z dotacją Metropolii

Zmiana siedziby Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych