Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
20 września 2021

Finaliści wybrani

Drukuj

Poznaliśmy finalistów 13. edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka! Wysoki poziom konkursu sprawił, że zamiast 12 uczestników, do III etapu przeszło ich aż 15.

Teraz przyszła pora, by zagrać z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia!

Tradycyjnie do finału Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka przechodzi czterech uczestników z każdej specjalności. Regulamin przewiduje jednak sytuację, w której do trzeciego, finałowego etapu może przejść po pięciu instrumentalistów z każdej kategorii. Tak stało się w przypadku wszystkich trzech specjalności.  To świadczy o bardzo wysokim poziomie 13. edycji konkursu.

Piętnastu najlepszych uczestników wystąpi wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego podczas finałowych wieczornych koncertów w Pałacu Kultury Zagłębia:

 • obój – 20 września o 17:00
 • klarnet – 21 września o 17:00
 • fagot – 22 września o 17:00

Na zakończenie 23 września o 17.00 odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród połączona z Koncertem Laureatów, podczas którego wystąpią zdobywcy najwyższych nagród oraz Filharmonicy Zabrzańscy.

Wyłonieni finaliści:

Do III etapu ze specjalności obój dostali się: pochodzący z Francji Sidonie Millot i Thibaud Rezzouk, portugalska uczestniczka Joana Soares oraz uczestnicy z Polski Antoni Popowicz i Paulina Sochaj.

Zaskoczył mnie fakt, że w II etapie poziom uczestników grających na oboju znacznie się wyrównał, dlatego wybranie finalistów nie było proste – mówi prof. David Walter z Narodowego Wyższego Konserwatorium Muzyki i Tańca w Paryżu, członek Jury.

Już po I etapie organizatorzy mogli postawić tezę, że Polska ma wybitnych, młodych klarnecistów. Teza ta nabrała mocy również po II etapie, gdyż wszyscy finaliści z tej specjalności pochodzą z Polski: Karolina Bober, Bartłomiej Dobrowolski, Rafał Kleszcz, Agata Piątek i Mateusz Sowa.

Jak w każdym konkursie mamy uczestników dobrych, bardzo dobrych i kilku na wyższym poziomie, odstających artystycznie od pozostałych. Na poziomie drugiego etapu te granice się lekko zatarły. Wszyscy finaliści w tej specjalności pochodzą z Polski, co oznacza że Polska posiada znakomitą szkołę klarnetu – mówi słynny portugalski klarnecista Vitor Fernandes, członek Jury.

Finalistów fagotu poznaliśmy 19 września, a zostali nimi: pochodzący z Chińskiej Republiki Ludowej Hua Ma, uczestnik z Węgier Benjámin Dolfin, Marisa Esposito ze Stanów Zjednoczonych oraz dwoje uczestników z Polski – Adam Ostrowski i Kayetan Cygański-Bolski.

Darmowe wejściówki na Koncerty Finałowe oraz bilety (w cenie 20 zł) na wieńczący konkurs Koncert Laureatów dostępne na bilety.palac.art.pl oraz w Kasie Pałacu Kultury Zagłębia.

Czytaj więcej

Wiadomości

Sąsiedzki kiermasz w SP 29. Można pomóc poszkodowanym w pożarze

Wiadomości

Poczuj magię kina, zostań statystą

Wiadomości

Zmiany w komunikacji od 1 czerwca. Nowe linie, trasy i przystanki autobusowe

Strona główna

Dzień Dziecka w Dąbrowie Górniczej