3 grudnia 2019

Poznamy najlepszy „Model biznesowy dla Dąbrowy”

W czwartek poznamy zwycięzcę konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”. W finale znalazły się trzy projekty.

5 grudnia w Pałacu Kultury Zagłębia podczas uroczystej gali, finaliści konkursu zaprezentują  przed jury i publicznością własne modele biznesu. Początek o godz.13.

Konkurs to propozycja dla osób, które mają dobrze przemyślany pomysł na biznes i zaplanowane działania, jak wprowadzić go w życie. Chodzi w nim o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego. Zgłoszonych zostało pięć projektów, z czego trzy decyzją jury przeszły do drugiego etapu.

Marta Holi zaproponowała stworzenie centrum zdrowia i relaksu. Ma to być miejsce, gdzie świadczone będą usługi fizjoterapeutyczne, prowadzone zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia.

Ewa Oszek chce zająć się organizacją kursów MBSR (MindfulnessBasedStressReduction). To specjalne zajęcia, pomagające redukować stres, który swoje źródła ma m.in. w napiętych sytuacjach zawodowych.

Wiktor Worożański planuje wynajmować fotolustra, czyli urządzenia do robienia zdjęć z możliwością użycia efektów specjalnych i dodatków dekoracyjnych. Wykorzystywane mogą być m.in. na weselach i firmowych imprezach integracyjnych.

Projekty, które nie przeszły do II etapu zakładały utworzenie kawiarenki, w której można grać w gry planszowe, a także punktu sprzedaży suszu konopnego.

Uczestnikami konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy” mogły być osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej i nie prowadziły jej w okresie 3 lat przed przystąpieniem do konkursu. W pierwszej fazie należało przedstawić swój model biznesowy i przejść szkolenie online. Przed tym można było skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Zakwalifikowani do drugiego etapu przeszli także warsztat z prezentacji.

Na zwycięzcę czeka nagroda główna w wysokości 15 tys. zł. Przewidziano również nagrody pieniężne i rzeczowe za dalsze miejsca. Swoją nagrodę przyzna także publiczność.  Pula nagród wynosi 30 tys. zł.

Głównym organizatorem jest Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, a partnerami Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Dąbrowskie Wodociągi, PKO Bank Polski oraz Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości.

W trakcie gali wystąpi Dawid „Ukeboy” Jędrusik. Wstęp po pobraniu bezpłatnego biletu ze strony https://evenea.pl/event/model-biznesowy-dla-dabrowy/

„Model biznesowy dla Dąbrowy” to kolejne miejskie przedsięwzięcie, stawiające na rozwój przedsiębiorczości i wsparcie inicjatyw gospodarczych podejmowanych przez dąbrowian. Innym przykładem jest konkurs „Lokal na start” czy działalność Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który m.in. udziela bezpłatnych porad, organizuje konsultacje i szkolenia dla osób stawiających pierwsze kroki w biznesie. Więcej na temat DIP na stronie www.inkubator-dabrowa.pl

Czytaj więcej

Wiadomości

„Lokal na start” po raz trzeci

Wiadomości

Zadzwoń – specjaliści udzielą pomocy!

Wiadomości

Zmiany w kierownictwie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii

Wiadomości

2 godziny basenu za FREE dla dzieci i młodzieży!