Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
7 czerwca 2022

Dzień Dziecka po Królewsku

Drukuj

Zatem jedziemy! Tymi słowami rozpoczął się pierwszy, ale na pewno nieostatni Dzień Dziecka po Królewsku zorganizowany przez członków Klubu Wolontariusza ”Prosto z serca” działającym przy II LO im. Stefana Żeromskiego dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w ramach projektu Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych. Projekt przygotowała grupa nieformalna: Nadia Rubik, Maja Mroczek i Natalia Cieplińska pod opieką pani profesor Anny Zasuchy.

– Od początku nauki w liceum angażujemy się w życie szkoły i wolontariat.  Mamy wiele różnych zainteresowań i umiejętności, cieszymy się, gdy możemy je wykorzystać podczas rozmaitych wydarzeń w szkole i w mieście. Kiedy pewnego dnia odwiedziła naszą szkołę Młodzieżowa Rada Miasta i usłyszałyśmy o Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych, wpadłyśmy na pomysł zorganizowania „Dnia Dziecka po Królewsku”, czyli balu właśnie dla dzieci ze SOSW. W ten sposób chciałyśmy nie tylko uczcić Dzień Dziecka, ale i zaakcentować 20 lat współpracy między naszymi szkołami. Chciałyśmy, aby ten bal był wyjątkowy, więc zaplanowałyśmy, by odbył się w miejscu szczególnym dla naszego miasta, czyli w Fabryce Pełnej Życia. Mamy nadzieję, że „Dzień Dziecka po Królewsku” był nie tylko dobrą zabawą, ale również szansą na to, abyśmy mogli poznać się nawzajem i zintegrować – mówią wolontariuszki z II LO.

Atrakcji było moc. Zarówno w pierwszym dniu balu 30 maja w SOSW, jak i w kolejnym 1 czerwca w Fabryce Pełnej Życia wszyscy uczestnicy, czyli królowe i królowie podczas zabaw tanecznych i muzycznych poznawali różne zakątki świata. Odwiedziny w kolejnych krajach gwarantowały nowe przygody i konkursy ze wspaniałymi nagrodami.

Tak huczna impreza nie odbyłaby się bez hojnych sponsorów: Dąbrowa Górnicza dla aktywnych, Młodzieżowa Rada Miasta, Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych, Centrum Aktywności Obywatelskiej, Fundacja „Godne Życie”, Fabryka Pełna Życia, Dąbrowskie Wodociągi. Organizację tego przedsięwzięcia umożliwił Fundusz Inicjatyw, dzięki któremu pokryto koszty wszystkich niezbędnych materiałów i usług.

Mamy nadzieję, że ten fantastycznie spędzony czas i wspólna zabawa była niezapomnianym wydarzeniem zarówno dla tych najmłodszych, jak i starszych. Chociaż bal już za nami, pamiętajmy, że kolejny Dzień Dziecka już za rok!

Bal w FPŻ

 

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Biznes

15 września dowiemy się, do kogo trafi Nagroda Gospodarcza im. Adamieckiego

Biznes

zmiana wykazu

Biznes

dzierżawa nieruchomości