Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
1 września 2022

1 września w trasę wyjechały trzy nowe linie autobusowe

Drukuj

Dzięki liniom nr 612, 638 i 656 mieszkańcy zielonych dzielnic od 1 września zyskali regularne połączenia z centrum miasta oraz wygodną komunikację z sąsiednimi dzielnicami.

– Zapowiadaliśmy, iż dzięki linii 612 chcemy usprawnić komunikację zielonych dzielnic z centrum miasta i mam nadzieję, że przygotowany przez nas rozkład jazdy spełni oczekiwania mieszkańców – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

612 przez DK94 na Reden

Linia 612 kursuje na trasie Błędów Zagórze – Okradzionów – Łęka – Łosień – Kazdębie – Aleje – Centrum – Osiedle Mydlice – Będzin Warpie – Centrum – Sosnowiec Szpital Wojewódzki. Zapewnia więc mieszkańcom zielonych dzielnic nie tylko bezpośredni dojazd do centrum miasta, ale i Zagłębiowskiego Centrum Onkologii czy strefy gospodarczej w Będzinie Warpiu. Dodatkowo – co 2 godziny – linia kursuje do Szpitala Wojewódzkiego św. Barbary w Sosnowcu.

Nowością jest także obsługa nowo powstałych przystanków w Kazdębiu (na wysokości Ficomirrors), skąd przez DK94 autobusy jadą w kierunku osiedla Mickiewicza na Redenie.

Autobusy 612 nie przejeżdżają przez Kuźniczkę, ale do nowej linii mieszkańcy tej dzielnicy mogą się przesiąść na przystankach Okradzionów Skrzyżowanie czy Okradzionów Spółdzielnia. Nowy rozkład jazdy linii 603 został tak przygotowany, by czas oczekiwania na przesiadkę nie przekraczał 8 minut.

Uruchomieniu nowej linii 612 towarzyszy stałe skrócenie tras linii 603 i 606, które z Kuźniczki Nowej i Błędowa kursują do przystanku Tworzeń Huta Katowice. Tam będzie się można przesiąść do innych linii autobusowych, a po zakończeniu przebudowy torowiska w mieście, także do niskopodłogowych tramwajów.

Co ważne, linia 603 kursuje tylko w dni robocze, a sobotnie i niedzielne kursy z Kuźniczki Nowej zapewnia mieszkańcom linia 606.

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY LINII 612 – na stronie ZTM

638 co 20 min dzięki połączeniu dwóch linii

Osiedle Mydlice – Centrum – Gołonóg – Ząbkowice – Ujejsce – Trzebiesławice – Podwarpie Pętla (w kursach wariantowych do Wojkowic Kościelnych) to trasa nowej linii 638, która powstała z połączenia linii 175 i 635.

– Połączenie obu linii sprawia, że nowa linia w godzinach szczytu regularnie kursuje co 20 minut. Unikamy też wcześniejszej sytuacji, że jeden autobus jechał za drugim, a potem w rozkładzie mieliśmy długą przerwę  – podkreśla Marcin Pająk.

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY LINII 638 – na stronie ZTM

W następnym kroku zostanie jeszcze poprawiony rozkład jazdy linii 140 tak, żeby wraz z linią 638 autobusy kursowały przez dzielnicę naprzemiennie.

Na wdrożenie od października czeka także wniosek o przekształcenie linii 275 w 639. Ta linia ma kursować codziennie na trasie Ujejsce – Ząbkowice – Tworzeń Huta Katowice, a jej rozkład – na wniosek mieszkańców osiedla Młodych Hutników – zostanie dopasowany m.in. do zmian w dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland.

Dzięki 656 z Antoniowa wygodniej do Ząbkowic

Dogodne połączenie z centrum Ząbkowic dzięki linii 656 zyskali mieszkańcy Antoniowa, do którego – z powodu przebudowy DK1 – przestała pod koniec maja wjeżdżać linia 635. Teraz połączenie wróciło w postaci nowej linii 656, która od 1 września kursuje w relacji Osiedle Mydlice – Centrum – Gołonóg – Osiedle Łęknice – Kolonia Piekło – Antoniów – Osiedle Młodych Hutników – Ząbkowice Dworzec PKP.

Do obsługi linii 656 dodaliśmy także przystanki przy ul. Morcinka, gdzie nie zatrzymywały się żadne autobusy – mówi Marcin Pająk z Wydziału Infrastruktury Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY LINII 656 – na stronie ZTM

Linia 656 powstała z wydzielenia części trasy linii 116, która od 1 września kursuje w skróconej relacji Sosnowiec Urząd Miasta – Będzin – Dąbrowa Górnicza Dworzec PKP (tymczasowo do Powiatowego Urzędu Pracy).

Czytaj więcej

Strona główna

Kodowali z gigantami

Strona główna

Posadź z nami drzewa w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Przez dwa miesiące TIRY nie pojadą Strzemieszycką

Strona główna

Autobusy znów obsługują przystanki Gołonóg Osiedle i Gołonóg Dworzec PKP