27 czerwca 2018

Zbigniew Podraza w czołówce polskich prezydentów

Jednym z elementów zakończonego właśnie we Wrocławiu Kongresu Regionów było podsumowanie rankingu N15, czyli rankingu najlepszych prezydentów miast w Polsce, którego organizatorem jest tygodnik Newsweek. Zbigniew Podraza zajął w nim 6 miejsce.

O wyróżnieniu Zbigniew Podraza poinformował na swoim profilu na facebooku we wtorek wieczorem, chwilę po ogłoszeniu wyników przez Rafała Dutkiewicza, prezydenta Wrocławia, który był gospodarzem Kongresu.

– Miłe jest to, kiedy wkładając w swoją pracę całe serce i oddając się jej w 100 procentach, efekty tej pracy są dostrzegane przez innych. Tym bardziej miło, kiedy wystawiona ocena pozwala znaleźć się wśród najlepszych prezydentów miast w Polsce. Dziękuję wszystkim, którzy pozytywnie ocenili to wszystko, co przez lata udało się osiągnąć i wyróżnienie to dedykuję tym, z którymi dane było mi pracować przez ostatnie 12 lat i bez których osiągnięcie tego wszystkiego nie byłoby możliwe – mówił prezydent Dąbrowy Górniczej, dziękując za przyznane mu wyróżnienie.

Poza Zbigniewem Podrazą w tegorocznej edycji rankingu wyróżnieni zostali m.in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski, prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezydent Jaworzna Paweł Silbert, prezydent Słupska Robert Biedroń, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc czy prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Ranking N15 ogłaszany jest od 2008 roku, a w skład jego kapituły wchodzą: prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich, oraz Ryszard Holzer, sekretarz redakcji „Newsweeka”.

Czytaj więcej

Wiadomości

Dopłaty do wody i ścieków

Wiadomości

Pomogą w walce z pijanymi kierowcami

Rekreacja

Nagrodzeni w sporcie

Wiadomości

Dwa budżety dla dąbrowian