Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
29 października 2019

Zaprezentowali pomysły na biznes

Drukuj

Trzy projekty zakwalifikowano do drugiego etapu konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”.

Konkurs to propozycja dla osób, które mają dobrze przemyślany pomysł na biznes i zaplanowane działania, jak wprowadzić go w życie. Chodzi w nim o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego. Zgłoszonych zostało pięć projektów, z czego trzy decyzją jury przeszły do drugiego etapu.

Marta Holi zaproponowała stworzenie centrum zdrowia i relaksu. Ma to być miejsce, gdzie świadczone będą usługi fizjoterapeutyczne, prowadzone zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia.

Ewa Oszek chce zająć się organizacją kursów MBSR (MindfulnessBasedStressReduction). To specjalne zajęcia, pomagające redukować stres, który swoje źródła ma m.in. w napiętych sytuacjach zawodowych.

Wiktor Worożański planuje wynajmować fotolustra, czyli urządzenia do robienia zdjęć z możliwością użycia efektów specjalnych i dodatków dekoracyjnych. Wykorzystywane mogą być m.in. na weselach i firmowych imprezach integracyjnych.

Projekty, które nie przeszły do II etapu zakładały utworzenie kawiarenki, w której można grać w gry planszowe, a także punktu sprzedaży suszu konopnego.

Uczestnikami konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy” mogły być osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej i nie prowadziły jej w okresie 3 lat przed przystąpieniem do konkursu. W pierwszej fazie należało przedstawić swój model biznesowy i przejść szkolenie online. Przed tym można było skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Zakwalifikowanych do drugiego etapu czeka warsztat z prezentacji, a finalnie prezentacja własnego modelu biznesowego przed jury i publicznością 5 grudnia w Pałacu Kultury Zagłębia.

Na zwycięzcę czeka nagroda główna w wysokości 15 tys. zł. Przewidziano również nagrody pieniężne i rzeczowe za dalsze miejsca. Pula nagród wynosi 25 tys. zł. Głównym organizatorem jest Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, a partnerami Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Dąbrowskie Wodociągi, PKO Bank Polski oraz Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości.

„Model biznesowy dla Dąbrowy” to kolejne miejskie przedsięwzięcie, stawiające na rozwój przedsiębiorczości i wsparcie inicjatyw gospodarczych podejmowanych przez dąbrowian. Innym przykładem jest konkurs „Lokal na start” czy działalność Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Więcej na temat DIP na stronie www.inkubator-dabrowa.pl

Czytaj więcej

Wiadomości

Dzień Ziemi w parku Zielona

Rekreacja

Nadrzędny cel: wygrać derby

Wiadomości

Zielony przystanek na Mydlicach

Wiadomości

Dębowa Gra Miejska [Dębowy Maj Festiwal]