Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
20 lutego 2023

Wystartował pilotażowy program “Obiad dla seniora”

Drukuj

Osoby, które zgłosiły się do programu i odebrały karty abonamentowe, mogą korzystać z oferty przygotowanej dla nich przez dwanaście barów i restauracji.

Prezydent Marcin Bazylak podkreśla, że program „Obiad dla Seniora” powstał z myślą o tych mieszkańcach Dąbrowy Górniczej, w których rosnące ceny żywności uderzyły najbardziej.

– Pomysł mieliśmy w planach już od dłuższego czasu. Bezpośrednim bodźcem do jego wdrożenia był oczywiście znaczący wzrost cen żywności – mówi Marcin Bazylak.

Prezydent podkreśla, że program jest pilotażowy. – Chcemy upewnić się, czy spotka się zainteresowaniem osób, do których jest adresowany i jak wpłynie na poprawę jakości życia tej grupy seniorów. Na podstawie doświadczeń z pierwszych miesięcy będziemy mogli wypracować dalsze działania – zapowiada prezydent.

Do programu „Obiad dla seniora” mogą zgłaszać się mieszkańcy, którzy ukończyli 60. rok życia, a ich dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza 1800 zł lub 2328 zł w przypadku, gdy mieszkają samotnie.

– Do 23 lutego zgłosiło się prawie 350 osób. Na zgłoszenia nadal czekamy od poniedziałku do piątku w godz. 10-13 pod numerem telefonu 668 573 952 – mówi Magda Mike, pełnomocnik prezydenta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Seniorzy, którzy zakwalifikowali się do programu, otrzymują karty abonamentowe uprawniające do skorzystania z przygotowanej dla nich oferty 12 dąbrowskich barów i restauracji. Posiłki będą wydawane w ramach przydzielonego uczestnikom miesięcznego abonamentu w wysokości 200 zł.

Karty można odbierać w godzinach od 9:00 do 13:00: należy podpisać oświadczenia i można wybierać z listy restauracji, które biorą udział w projekcie. Wszystkie dokumenty dostępne są na stronie ngo.dabrowa-gornicza.pl.

Lokale gastronomiczne z Dąbrowy Górniczej, który chcą dołączyć do programu, mogą zgłosić się do realizatora zadania: Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru – tel. 785 656 419; e-mail: k.pawlowska@przedsiebiorcyzwyboru.pl.

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Dąbrowski bus dla seniora. Nowy numer i nieco niższe opłaty

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Rekreacja

MKS ostatni raz w rundzie zasadniczej zagra u siebie