Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
28 października 2022

Wszystkich Świętych: bezpłatna komunikacja i zmiany na drogach

Drukuj

W sobotę 29 października w rejonie kilku dąbrowskich cmentarzy został wprowadzony ruch jednokierunkowy. Natomiast we Wszystkich Świętych zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. 11 Listopada.

Od soboty parking przy ul. 11 Listopada w rejonie sklepu Biedronka został przeznaczony na stanowiska handlowe. Przez cztery kolejne dni odwiedzający cmentarz będą mogli korzystać z parkingu przed dawnym CH Auchan, na który wjazd zostanie otwarty od strony ul. 11 Listopada. Nie będzie tam natomiast można wjechać z DK94.

Zmiany w organizacji w dniach 29 października – 1 listopada:

ul. Nowocmentarna będzie jednokierunkowa od strony wjazdu z ul. 11 Listopada z zakazem wjazdu od ul. Florowskiej; zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni;

– ul. Górzysta będzie jednokierunkowa od strony ul. Gospodarczej z zakazem wjazdu od ul. Związku Orła Białego, zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni;

ul. Kościelna będzie jednokierunkowa od strony ul. Św. Antoniego oraz od strony ul. Piłsudskiego (skrzyżowanie z ul. Siedmiu Szewców). Wyjazd z ul. Kościelnej do ul. Piłsudskiego na skrzyżowaniu w rejonie SP 18; zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni.

Zmiany w organizacji ruchu w Dąbrowie Górniczej w dniu 1 listopada:

We Wszystkich Świętych zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie fragment ul. 11 Listopada między al. Majakowskiego a ul. Mickiewicza. Zakaz nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej. Dla pozostałych pojazdów wyznaczony zostanie objazd ul. 6 sierpnia i Krasińskiego.

Bezpłatna komunikacja miejska 1 Listopada

1 listopada przejazd wszystkimi liniami ZTM będzie bezpłatny. Tego dnia na większości linii autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy. Wyjątkiem od reguły będą m.in. linie 18, 27, 140, 603, 606, 637, 638 i 807, które kursować będą według specjalnego rozkładu na Wszystkich Świętych.

Ze szczegółową informacją na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych można zapoznać się na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Czytaj więcej

Wiadomości

Koleje Śląskie ze specjalną ofertą na wakacje

Wiadomości

Skrzyżowanie al. Róż/Legionów Polskich otwarte

Kultura

Graj i odkrywaj historię miasta

Wiadomości

Maturzyści poznali wyniki egzaminu