Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
28 października 2022

Wszystkich Świętych: bezpłatna komunikacja i zmiany na drogach

Drukuj

W sobotę 29 października w rejonie kilku dąbrowskich cmentarzy został wprowadzony ruch jednokierunkowy. Natomiast we Wszystkich Świętych zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. 11 Listopada.

Od soboty parking przy ul. 11 Listopada w rejonie sklepu Biedronka został przeznaczony na stanowiska handlowe. Przez cztery kolejne dni odwiedzający cmentarz będą mogli korzystać z parkingu przed dawnym CH Auchan, na który wjazd zostanie otwarty od strony ul. 11 Listopada. Nie będzie tam natomiast można wjechać z DK94.

Zmiany w organizacji w dniach 29 października – 1 listopada:

ul. Nowocmentarna będzie jednokierunkowa od strony wjazdu z ul. 11 Listopada z zakazem wjazdu od ul. Florowskiej; zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni;

– ul. Górzysta będzie jednokierunkowa od strony ul. Gospodarczej z zakazem wjazdu od ul. Związku Orła Białego, zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni;

ul. Kościelna będzie jednokierunkowa od strony ul. Św. Antoniego oraz od strony ul. Piłsudskiego (skrzyżowanie z ul. Siedmiu Szewców). Wyjazd z ul. Kościelnej do ul. Piłsudskiego na skrzyżowaniu w rejonie SP 18; zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni.

Zmiany w organizacji ruchu w Dąbrowie Górniczej w dniu 1 listopada:

We Wszystkich Świętych zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie fragment ul. 11 Listopada między al. Majakowskiego a ul. Mickiewicza. Zakaz nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej. Dla pozostałych pojazdów wyznaczony zostanie objazd ul. 6 sierpnia i Krasińskiego.

Bezpłatna komunikacja miejska 1 Listopada

1 listopada przejazd wszystkimi liniami ZTM będzie bezpłatny. Tego dnia na większości linii autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy. Wyjątkiem od reguły będą m.in. linie 18, 27, 140, 603, 606, 637, 638 i 807, które kursować będą według specjalnego rozkładu na Wszystkich Świętych.

Ze szczegółową informacją na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych można zapoznać się na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Czytaj więcej

Rekreacja

MKS pokonał wicemistrza

Biznes

Metropolia objęła pierwsze akcje Tramwajów Śląskich

Biznes

„Twój model biznesowy”. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Wiadomości

Weekend w mieście